Európsky deň jazykov
Školy si tento deň každoročne pripomínajú prostredníctvom rôznorodých podujatí, súťaží či kvízov. Inak to nebolo tento rok ani na našej škole.

Učiteľky cudzích jazykov si pripravili pre žiakov rôznorodé aktivity podľa úrovne vedomostí V nižších ročníkoch žiaci spoznávali vlajky európskych štátov, národné jedlá či zvieratá. Vo vyšších ročníkoch žiaci diskutovali aj o význame učenia sa cudzích jazykov. Zabavili sa pri aktivitách, v ktorých mali priradiť pozdravy , zvukové nahrávky a obrázky k rôznym krajinám, pre ktoré sú typické. Žiaci s nadšením pracovali so slepou mapou Európy, kde umiestňovali vlajky s názvami štátov. Pri každom štáte mali za úlohu pomenovať aj jazyk krajiny, mohli využiť svoje postrehy z cestovania počas prázdnin a spomenúť slovo či frázu v danom jazyku prípadne hlavné mesto. Ako sami priznali, dozvedeli sa aj mnoho nových a zaujímavých informácií.

Cieľom aktivít v rámci Európskeho dňa jazykov bolo u deti od útleho veku rozvíjať záujem o jazyky. Aktivity sa stretli s veľkým nadšením žiakov, boli pre nich motiváciou k ďalšiemu napredovaniu pri štúdiu jazykov.

Mgr.Monika Kubrická, Mgr.Martina Žáková