Medzinárodná konferencia školských knižníc
Konferenciu otvorila a viedla ústredná metodička pre školské knižnice Mgr. Rozália Cenigová, ktorá analyzovala stav školských knižníc za rok 2021 a projekty na podporu čítania. Prítomní si vypočuli veľmi zaujímavé prednášky:

Podpora čítania v rodine z pohľadu prieskumu čítania v Českej republike - Vít Richter, Česká republika

Rodina, škola, knižnica, štát – ich úlohy pri podpore čítania - Jiří Trávniček, Česká republika

Školská knižnica Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži sa predstavuje, Jana Dvořáková, Česká republika

Zástupcovia slovenských školských knižníc zo Spišskej Novej Vsi, Čadce, Bratislavy a Zlatých Klasov rozprávali o čitateľských aktivitách v ich školských knižniciach. Spoznali sme i minuloročných víťazov celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“ na slávnostnom oceňovaní. V záverečnej diskusii si zúčastnení knihovníci vymieňali svoje skúsenosti, ktoré využívajú pri práci s čitateľmi na podporu čítania. Aj tento rok medzinárodná konferencia spojila zanietených knihovníkov a pedagógov, ktorí chcú zlepšovať svoju prácu v školskej knižnici.
Mgr. D. Šupová, Mgr. A. Guričanová