Najkrajší darček
Ako prvé v knižnici zahrali bábkové divadlo O červenej čiapočke deti z 3.C. Deti z 2.A predviedli klasickú rozprávku o troch prasiatkach v novom, modernom poňatí. Nasledoval darček 4.C - divadielko Tri malé bosorky o vyučovaní v škole čarodejníka Huga. Deti z 2.C sa zahrali na pátračov, aby zistili, kto v našej knižnici býva. Žiaci 4.B nám ukázali dramatizácia príbehu Čarovné slúchadlo, veselý príbeh dvoch podnikavých školákov Macha a Šebestovej. Deti z 3.D upiekli slávnostnú tortu a napísali blahoželanie našej knižnici. Žiaci z 3.B si zahrali v knižnici Dabing – pantomímou vyjadrovali text z knihy Červík Ervín. Zhotovili rekvizity a stihli aj dávať otázky literárnym postavám. Žiaci zo 4.A priniesli originálny darček - svoje básne pre knižnicu napísané na vlastnoručne vyrobenom papieri. Osmijanko prečítal rozprávku O žuvačkovom ježkovi žiakom v 4.D, ktorú si potom spoločne zahrali.
Oslavovalo sa aj v triedach. Deti z 1.A sa zoznámili s knihou Danka a Janka. Zložili veľký obrázok dvojčeniec, zahrali sa hru „Krok vpred“ a plnili aktivity vo dvojiciach. Prváci z 1.B sa tešili z rozprávky O snehulienke a siedmich trpaslíkoch. Po vyriešení zábavných úloh na interaktívnej tabuli si rozprávku zahrali a spolu vytvorili maľovaný príbeh. Rozprávkové postavičky psíček a mačička sa zapáčili prvákom z 1.C. Podľa ich vzoru umývali dlážku, sušili sa na šnúre, hľadali hračku a čítali maľované čítanie. Žiaci 6.A hrali malé divadielka z anglických rozprávok s utajením názvu a mien postáv, spolužiaci hádali názvy rozprávok. Piataci z 5.A si overovali, či poznajú moderné i klasické rozprávky. Skúšali gestikou a mimikou napodobniť ich hlavných hrdinov, kreslili indície. V 6.B a 6.C sa venovali ľudovej slovesnosti, konkrétne porekadlám, prísloviam a pranostikám. Žiaci na druhom stupni vytvorili spoločný darček s názvom Tvorivko v podobe svojich literárnych prác. Zborník prác obsahuje vlastnú tvorbu – poéziu, krátke príbehy, úvahy a komiks.
Všetko, čo dnes naši žiaci hrali, spievali, tvorili, spoznávali, zažili, je súčasťou veľkého darčeka pre našu knižnicu, ktorý sme rozbaľovali po celý deň. Všetci sa tešili z toho, čo dnes zažívali so svojimi knižnými hrdinami, čo videli, spoznali a vytvorili.

Mgr. D. Šupová