Školská exkurzia - Vianočná Viedeň
V dopoludňajších hodinách si žiaci vyskúšali úroveň svojich vedomostí z nemeckého jazyka priamou činnosťou - nakupovaním v SCS Shopingu.
Popoludní sme spoločne navštívili Technické múzeum, v ktorom si deti preverili zákony fyziky, mechaniky a optiky v interaktívnych činnostiach.
Na záver dňa sme si prezreli historické centrum Viedne- Hofburg, ktorého súčasťou je Sissi múzeum a Španielska jazdecká škola. Navštívili sme aj najväčšiu viedenskú katedrálu - Stephansdom - Katedrálu svätého Štefana. Po prehliadke katedrály sme si užili vianočnú atmosféru na vianočných trhoch. Nádherná a veľkolepá vianočná výzdoba historického centra Viedne ani tento rok nesklamala naše očakávania. Už teraz sa tešíme na vianočnú Viedeň 2023.