Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Hádzanári pokračovali v súťaži

Dňa 22. marca 2018 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohrali ďalšie zápasy dlhodobej hádzanárskej súťaže mladších žiakov. Hádzanári Tribečskej odohrali tri zápasy. ZŠ Kovarce podľahli 5 : 12 a ZŠ Hollého 11 : 14. Úspešní boli so ZŠ Preseľany, s ktorou zvíťazili 14 : 9. Reprezentácia Tribečskej: Martin Šuriak 6. A, Simon Maduabum 6. B, Radovan Hurych 6. C, Alexander Katona 6. D, Adam Beňačka, Lukáš Budač, Karol Duša (všetci 7. B) a Jakub Páliník 7. C. Mgr. Gejza Sitkey
Hľadanie veľkonočných vajíčok v ŠKD

Blížia sa sviatky jari a aj deti z ŠKD si usilovne maľovali vajíčka pre veľkonočného zajačika. Ten im ale vyviedol riadne huncútstvo. Všetky vajíčka vzal a šikovne poschovával na školskom dvore. Deťom nechal odkaz, kde si majú hľadať svoje vajíčka. Tým, ktorým sa to podarí, nechal u pani vychovávateľky sladkú odmenu. Deti hľadanie veľmi bavilo a už teraz sa tešia na budúci rok, čo im zajačik zase vyvedie. Prajeme veselú Veľkú noc!
Mami, oci, čítaj s nami!

Marec je od nepamäti spájaný s príchodom jari a s knihou- najväčšou priateľkou človeka. Žijeme v dobe, keď sa ľudia vzďaľujú od kníh, a preto je nevyhnutné uvedomovať si ich význam v bežnom živote. Práve ony rozvíjajú našu fantáziu, predstavivosť, obohacujú slovnú zásobu, pomáhajú zvládnuť pravopis. Knihy sú bránou do sveta poznania, učia nás nepoznané, zaháňajú nudu, zabavia i potešia. V ŠKD sme sa preto rozhodli, že si naše čítanie spríjemníme prítomnosťou niektorých rodičov, ktorí boli ochotní prečítať deťom obľúbenú rozprávku. Deťom sa toto netradičné čítanie v škole veľmi páčilo. Vychovávateľky ŠKD
22. marec – Svetový deň vody

Voda je životodarná tekutina zahalená viacerými tajomstvami. Každá jedna bunka je od nej závislá, žiadna reakcia sa bez nej nezaobíde. Má unikátny význam, a predsa mnohí z nás s ňou neustále plytváme. Práve preto si aj naša škola pripomenula 22. marec rôznymi aktivitami. Každý z nás predsa môže inšpirovať druhých k tomu, aby si vodu začali viac vážiť. Možno už len tým, že poukážu na jej neuveriteľné vlastnosti a tajomstvá, ktoré ukrýva.
Krajské kolo dejepisnej olympiády

Okresný úrad Nitra, odbor školstva, v spolupráci so Spojenou katolíckou školou sv. Vincenta de Paul v Leviciach a krajskou komisiou Dejepisnej olympiády uskutočnil dňa 22. marca 2018 už 10. ročník krajského kola dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentoval žiak 8. A triedy Alexej Pokus, ktorý súťažil v kategórii D (8. ročník).
Hviezdoslavov Kubín (obvodné kolo)

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou súťažou v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie. Vytvára priestor pre konfrontáciu a tvorivý rast všetkých záujemcov o umelecký prednes. Jednotlivé kolá tejto prestížnej súťaže u nás pravidelne organizuje Tribečské osvetové stredisko. Obvodné kolo pre I. – III. kategóriu poézie i prózy pre našu školu sa uskutočnilo 22. marca 2018.
Testovanie 9

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9-2018 sa uskutočnilo 21. marca 2018 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra. V našej škole sa testovalo v predmetoch matematika a slovenský jazyk a literatúra.
Marec – Záložka do knihy ŠKD

Po pátraní, prečo sa marec pripomína ako mesiac knihy, by ste sa dopracovali k známej a zaujímavej postave slovenskej histórie – Martinovi Hrebendovi Hačasvkému. Zbieral staré tlače a rukopisy. Svoju súkromnú zbierku kníh daroval Matici slovenskej. Marec mesiac knihy bol prvýkrát vyhlásený v roku 1995 ako snaha o udržanie a podporenie trvalého záujmu o knihu.
Lyžiarsky kurz na Orave

V dňoch od 25. februára do 2. marca 2018 sa žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka zúčastnili lyžiarskeho a snowbordingového kurzu v lyžiarskom stredisku Orava Snow v Oravskej Lesnej. 45 žiakov viedli skúsení inštruktori – Mgr. Eva Maková, Mgr. Branislava Lukáčiková, PaedDr. Ladislav Vozár, PaedDr. Ľubica Balážiová a Mgr. Adriána Gočová. Popoludní a večer mal na starosti žiakov p. učiteľ Mgr. Ivan Vöpy. O zdravie žiakov sa starala pani zdravotníčka Mária Šmalová.
Hviezdoslavov Kubín (školské kolo)

Dňa 12. a 14. marca 2018 sa súťažilo v školskom kole umeleckého prednesu poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Výkony súťažiacich v prvej, druhej a v tretej kategórii hodnotila odborná porota zostavená z učiteľov slovenského jazyka a literatúry...
Naše žiacke hviezdy zožali na vesmírnych súťažiach úspech

Dňa 28.2.2018 sa v priestoroch Tribečského osvetového strediska konalo okresné kolo celoslovenskej súťaže Čo vieš o hviezdach a vyhodnotenie okresného kola celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí.
Dve víťazstvá hádzanárov

Dňa 22. februára 2018 pokračovala dlhodobá súťaž v minihádzanej neregistrovaných hráčov základných škôl. Hádzanári Tibečskej zvíťazili so ZŠ Horná Obdokovce 12 : 4 a so ZŠ Škultétyho Topoľčany 9 : 5 a zlepšili si tak celkovú doterajšiu bilanciu v tejto súťaži.
Šaliansky Maťko (krajské kolo)

Dňa 22. februára 2018 sa uskutočnil 25. ročník literárnej súťaže v umeleckom prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko. Súťaž na krajskej úrovni sa konala v Piaristickom gymnáziu sv. Jozefa Kalazanského v Nitre. Súťažilo sa v troch vekových kategóriách. Našu školu v kraji reprezentovala víťazka okresného kola v druhej kategórii Nela Kupcová z 5. A.
Futsalisti Tribečskej majstrami Nitrianskeho kraja

Dňa 20. februára 2018 ZŠ s MŠ v Urminciach organizovala Majstrovstvá Nitrianskeho kraja vo futsale žiakov základných škôl. Na takéto podujatia chodí zvyčajne vo všetkých športoch sedem víťazov zo všetkých okresov tohto kraja. Týchto majstrovstiev sa zúčastnili len tri okresy – Topoľčany, Nové Zámky a Levice, a tak sa odohrali len tri zápasy: ZŠ Levice – ZŠ Šurany 7 : 0, ZŠ Tribečská Topoľčany – ZŠ Šurany 7 : 1 a ZŠ Tribečská – ZŠ Levice 7 : 2.
Výtvarná súťaž VESMÍR OČAMI DETÍ

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, okresnými astronomickými kabinetmi, CVČ a Regionálnymi osvetovými strediskami každoročne vyhlasuje celoslovenskú výtvarnú súťaž Vesmír očami detí. Tento rok je to už XXXIII. ročník. V našej škole sa zapojilo do súťaže päť tried z 1. stupňa a žiaci z výtvarného krúžku Machule.