Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Dve druhé miesta v súťaži v tvorbe prezentácií

V piatok 17. mája 2019 ZŠ na Gogoľovej ulici zorganizovala súťaž pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ mesta Topoľčany v tvorbe prezentácií v programe PowerPoint 2016 - jubilejný 10. ročník. Súčasťou súťaže bola minikonferencia žiackych prác, v ktorej súťažiaci preukázali schopnosť pohotovo a presvedčivo argumentovať svoje názory a tvrdenia.
Spomienka na generála Milana Rastislava Štefánika

V ankete Najväčší Slovák, ktorej záverečný galavečer bol odvysielaný 1. mája 2019 na RTVS, získal generál Milan Rastislav Štefánik právom zaslúžené prvenstvo (vyše 48 000 hlasov). Bol naozaj "najväčším" Slovákom. Bol astronómom, fotografom, vedcom, vojenským letcom, brigádnym generálom francúzskej armády, diplomatom, politikom, ministrom, zakladateľom československých légií a spoluzakladateľom Československej republiky (28. 10. 1918).
Mladší žiaci v malom futbale majstrami okresu

ZŠ a MŠ Preseľany usporiadala okresné finále súťaže Malý futbal mladších žiakov ZŠ – Školský pohár Slovenskej sporiteľne, ktorého sa zúčastnili štyria skupinoví víťazi a medzi nimi aj naša škola. Chlapci dosiahli skvelý úspech, keď ovládli celé finále a ako okresní majstri postupujú na krajské majstrovstvá.
V Minifutbale žiakov a žiačok ZŠ – McDonald´s cup druhé miesto v okrese

15. mája 2019 sa uskutočnilo finále okresného kola Minifutbalu žiakov a žiačok ZŠ – McDonald´s cup. Naša škola sa po dvoch víťazstvách umiestnila na celkovom druhom mieste v rámci okresu Topoľčany.
Žiačky a žiaci Tribečskej znovu oslnili programom ku Dňu matiek

Piatok 10. mája 2019, pár dní pred tohtoročným Dňom matiek, patril v kinosále Spoločenského domu v Topoľčanoch matkám a ďalším rodinným príslušníkom žiakov ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. Program, ktorý už má svoju tradíciu, sledovala sála naplnená do posledného miesta na sedenie aj státie.
Tvorivá dielňa "Odievanie a jedenie v stredoveku"

Žiaci II.A sa zúčastnili tvorivej dielne "Odievanie a jedenie v stredoveku". V Tribečskom múzeu v Topoľčanoch sa dozvedeli, že základ oblečenia tvorili dve vrstvy tuniky a plášť. Módnym prvkom boli parochne, baretky a pre dámy bol určený HENIN - špicatý klobúk so závojom.
Deň tulipánov v ŠKD

13. máj je oslavou tulipánov pre svoju krásu a jednoduchosť. Sú jedinečné, ihneď rozpoznateľné a so širokou škálou farieb a odrôd. Tulipán je jedným zo symbolov Holandska. Pôvodne bol kvet nájdený v Turecku a Perzii, kde hral významnú úlohu v umení a kultúre. V našej ŠKD sme sa porozprávali o týchto nádherných kvietkoch, vytvorili si plagáty, poskladali origami, vyplnili pracovné listy, využili svoju fantáziu a predstavivosť a obdarovali a potešili nimi všetkých okolo.
Slávik Slovenska (okresné kolo)

Dňa 7. mája 2019 sa v priestoroch ZŠ Gogoľova v Topoľčanoch uskutočnilo okresné kolo súťaže Slávik Slovenska 2019, v ktorom našu školu reprezentovali dvaja naši žiaci Patrícia Michalidesová a Matúš Burian. Úspešný v tejto súťažil bol Matúš Burian, ktorý zvíťazil v 2. kategórii a postúpil do krajského kola súťaže. Gratulujeme a prajeme mu veľa úspechov.
Deň Zeme v školskej knižnici

Aj planéta Zem má svoj sviatok. Deň Zeme 22. apríla už tradične oslavujeme aj v školskej knižnici. Našim cieľom je propagovať ekológiu a ochranu životného prostredia.
Deň matiek v siedmom oddelení

"Deň matiek v siedmom oddelení ŠKD" sme si pripomenuli pečením perníkov ako poďakovanie za všetku starostlivosť a lásku, ktorú nám mamičky prejavujú. Nezabudli sme ani na našich oteckov, ktorých sviatok sa už blíži a predčasne sme ich odmenili sladkou odmenou. Fotografie na našej stránke hovoria za všetko!
Legenda o Svoradovi a Benediktovi

Dňa 14. mája 2019 sa žiaci 6.B, 6.C a 6.D triedy zúčastnili divadelného predstavenia Legenda o Svoradovi a Benediktovi v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre.
Deň Zeme v ŠKD

„Dnes kričí celá naša Zem, mám dnes svoj sviatok - tak tomu rozumiem! Ale ten krik je akýsi zúfalý, smutný a pri tom aj veľmi boľavý! Kam sme sa tým našim správaním vôbec dostali?“ Dňa 22. apríla 2019 si takto povzdychla "naša Zem“! Tak ako každý rok si pripomíname tento významný deň. Nám všetkým v ŠKD záleží na tom, aby sme si našu planétu chránili a s úctou sa k nej správali. Preto sme si vytvorili vlastné plagáty a rozprávali si, aký vplyv má ničenie životného prostredia.
Deň Zeme v II.A

Aj planéta Zem má svoj sviatok. Deň Zeme už tradične oslavujeme 22. apríla. Oslávili sme ho aj my, druháci z II. A. Prišli sme oblečení v zelených tričkách, aby sme dali najavo, že nám záleží na osude našej planéty, a že jej chceme pomôcť.
V súťaži Civilnej ochrany v hornej polovici škôl okresu Topoľčany

Dňa 26. apríla 2019 sa v Parku športovcov v Topoľčanoch uskutočnila súťaž o schopnostiach v jednotlivých disciplínach civilnej ochrany. Našu školu reprezentovali dve družstvá, ktoré sa umiestnili v prvej polovici zúčastnených škôl okresu Topoľčany.
Čo vieš o hviezdach - krajské kolo

Dňa 30. apríla 2019 sa uskutočnilo v priestoroch Krajského osvetového strediska v Nitre krajské kolo celoslovenskej súťaže Čo vieš o hviezdach. Maxim Kopčan obsadil 3. miesto a postupuje na celoslovenské kolo do Žiaru nad Hronom.