Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

5.A v Tribečskom múzeu

Žiaci 5.A triedy v rámci hodiny dejepisu navštívili 15.novembra 2022 Tribečské múzeum v Topoľčanoch . Výstava niesla názov : „ Bojná - hradisko našich predkov.“ Archeologická výstava približuje život našich predkov v dôležitom mocenskom, remeselníckom a obchodnom centre hornej Nitry z obdobia 8.- 9.storočia, neďaleko obce Bojná - hradisko Valy.
Pátrači z II.C v knižnici

Druháci sa počas dňa stali usilovnými pátračmi, ktorí pracovali s knihami. Všetci premýšľali, hľadali, čítali, tvorili a pátrali... Mali zistiť, kto býva v školskej knižnici. Hádali hádanky, riešili hlavolamy, premýšľali nad nápovedami, ktoré im ukázali cestu ku knihám. Dočítali sa, že v knihách a teda aj v knižnici, bývajú rastliny, zvieratká, planéty, hviezdy, čarodejníci... Všetky informácie si dôkladne zapísali. Na záver pátrania vymysleli Cinquain o knižnici. Pátranie sa im veľmi páčilo a určite knižnicu ešte navštívia, aby spoznali nové, zaujímavé príbehy. Mgr.J.Rumanová
Majstrovstvá okresu v šachu

V pondelok dňa 7. 11. 2022 sa konali Majstrovstvá okresu v šachu jednotlivcov. Turnaj sa uskutočnil v ZŠ Škultétyho 2326/11 v Topoľčanoch. Na majstrovstvách sa zúčastnila naša škola ZŠ Tribečská, ZŠ Škultétyho, ZŠ Bojná, ZŠ Sv. Ladislava, ZŠ Don Bosca a ZŠ Horné Obdokovce.
13. ročník česko-slovenského projektu

Naša škola sa tradične zapája do česko – slovenského projektu Záložka do knihy spája školy. Ani tento rok nie je výnimkou. Tohtoročná téma projektu je „ Môj literárny príbeh čaká na Tvoje objavenie“ .
Objavovanie vesmíru

Témy o vesmíre sú pre žiakov veľmi obľúbené. Rozvíjať u detí astronomickú gramotnosť sme sa rozhodli rôznymi aktivitami. V pondelok 8.11.2022 sa žiaci 3.A, 4.A, 4.B, 4.C a 4.D vybrali na exkurziu do Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Žiaci sa dozvedeli plno zaujímavých informácií o Slnečnej sústave, jednotlivých planétach, ich mesiacoch, o pohyboch vesmírnych telies, rôznych súhvezdiach, princípe striedania dňa a noci, fázach Mesiaca ... Naši žiaci boli veľmi aktívni a prekvapili lektora svojimi vedomosťami o vesmíre. Program v planetáriu im poskytol mnoho zaujímavých informácií a nových vedomostí.
Nové divadlo v Nitre

Dňa 4.11.2022 žiaci 5.A,B,C,D a 6.A vyrazili za kultúrnym zážitkom do Nového divadla v Nitre. Spoznali zároveň nové divadelné priestory v Dome Matice slovenskej. Z ponuky predstavení si vybrali inscenáciu „Rojko“. Príbeh na motívy britského autora Iana Mc Ewana bol plný dynamiky, prekvapení ale hlavne dobrodružstiev hlavného hrdinu s posolstvom zmeny života k lepšiemu. Niesol sa v duchu detských snov, ktoré menia svet na krásnu a spravodlivú „rajskú“ záhradu. Žiakov zjavne zaujalo odzrkadlenie sveta desaťročného Petra, hlavne riešenie každodenných, vraj „problémových“ situácií s jeho sestrou Katkou, ale aj vzťah s mamou, ktorá sa všemožne snaží o vyrovnanie ich sporov, niekedy aj bezúspešne, tragikomicky.
Tekvičková párty prvákov a Ples príšer

Posledné dni pred jesennými prázdninami sme si pripravili pre najmladšie deti Tekvičkovú párty a pre starších Ples príšer. Po vyučovaní sa deti prezliekli do strašidelných kostýmov a masiek čarodejníc, múmii, tekvičiek a iných krásnych príšeriek.
Október – Mesiac úcty k starším

Október patrí už tradične našim starým rodičom. Tento mesiac je pre nás všetkých pripomienkou, že si máme vážiť a ctiť starých ľudí, dávať im najavo svoju náklonnosť a lásku. Malými darčekmi a kresbami ich portrétov, im ďakujeme za ich starostlivosť, lásku, múdrosť a cenné rady do života, ktoré nám neustále posúvajú. Urobili pre nás veľa a zaslúžia si našu pozornosť, lásku a úctu.
Najkrajší darček

Je názov podujatia, ktoré sme zorganizovali 24. 10. 2022 pri príležitosti Medzinárodného dňa školských knižníc s témou: Ako máme radi našu školskú knižnicu. Cieľom podujatia bolo nielen v priateľskej a veselej atmosfére upevňovať a budovať vzťah s našou knižnicou, ale i viesť žiakov k tomu, aby si uvedomili hodnotu našej školskej knižnice. Naším želaním je, aby sa tu naši žiaci nielen učili, ale aj oddychovali, tvorili a komunikovali.
Medzinárodný mesiac knižníc v 6.A

Medzinárodný mesiac knižníc si žiaci 6.A spestrili netradičnými hodinami anglického jazyka „v rozprávkove“. Pripravili si malé divadelné predstavenia na základe scenárov k rozprávkam. Hrali úlohy vo dvojiciach, pričom dodržiavali pravidlo utajenia názvu hry pred ostatnými v triede. (Patrí im obdiv, že sa navzájom neprezradili ...)
Imatrikulácia prvákov

Dňa 19.10.2022 sa v našej škole uskutočnila imatrikulácia prváčikov.
Halloweenske učenie

Pred jesenným prázdninami sme si užili haloweenske šantenie i učenie.
Starkí sú tu vždy pre nás ...

Mesiac október nám každoročne pripomína, že tak, ako po lete prichádza farebná jeseň, prichádza po mladosti jeseň života. Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si žiaci II.C pripravili pre starých rodičov kratučký program. Pesničkami a básničkami sa starkým poďakovali za ich starostlivosť a lásku. Na záver nechýbali vrelé objatia a sem – tam sa aj slzičky vyronili. Všetci starí rodičia odchádzali dojatí a šťastní a každý si odniesol srdiečko vyrobené z lásky. Mgr. J.Rumanová, Mgr. S.Korčeková
Gejza Sitkey napísal svoju prvú knihu

Náš bývalý dlhoročný učiteľ Gejza Sitkey napísal svoju prvú knihu. Nikoho veľmi neprekvapí, že je to kniha so športovou tematikou. Je to kniha rozhovorov s jedným z odchovancov topoľčianskeho futbalu Štefanom Daňom, hráčom prvoligovej Lokomotívy Košice a ďalších klubov.
Osová súmernosť na vyučovaní v II.C

Jeseň je bohatá na úrodu a prináša veľa prírodného materiálu. Príjemné jesenné počasie využili žiaci II.C a hodinu matematiky zrealizovali vonku. Bežné pomôcky vymenili za gaštany, šípky, orechy a naučili sa, čo je osová súmernosť. Mgr.J.Rumanová