Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Hádzanári s ďalšími dvoma víťazstvami

Dňa 31. mája 2018 sa uskutočnili ďalšie zápasy v dlhodobej súťaži minihádzanárskej ligy žiakov škôl. Hádzanári Tribečskej zvíťazili so ZŠ Preseľany 24 : 2 a so ZŠ Kovarce 17 : 14. V zápase s Preseľanmi bol úspešnejší súper v pomere 7 : 18. Kolektív hádzanárov Tribečskej: Martin Šuriak 6. A, Radovan Hurych 6. C, Alexander Katona 6. D, Simon Maduabum 6. B, Adam Beňačka, Patrik Budač, Karol Duša (všetci 7. B) a Jakub Páleník 7. C. Mgr. Gejza Sitkey
MDD

Dňa 1. júna 2018 sa na ihrisku Margarétka v Topoľčanoch uskutočnil MDD. V programe vystúpili aj naši dvaja finalisti prehliadky TOP TALENT – Miroslava Peťková so skladbou V dobrom aj v zlom od Zuzany Smatanovej, Timotej Streďanský so skladbou Paranoid od Black Sabbath. Zároveň sa Mirka prezentovala piesňou od Zuzany Smatanovej V dobrom aj v zlom na otvorení letného kúpaliska. Ďakujeme im za skvelú reprezentáciu našej školy a prajeme im veľa úspechov v činnostiach, ktoré ich bavia. Mgr. Jana Chvojková
Žiačky Tribečskej najlepšími ľahkými atlétkami v okrese Topoľčany

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch dňa 29. mája 2018 usporiadala na novej atletickej dráhe v atletickom areáli Majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany v ľahkej atletike. Súťažilo sa v ôsmich ľahkoatletických disciplínach a jednotlivé výkony boli bodované podľa tabuliek. Tejto súťaže sa zúčastnilo šestnásť základných škôl bez osemročného gymnázia a cirkevných základných škôl. Toto súťaženie najlepších žiackych ľahkých atlétok v okrese Topoľčany podporili aj PaedDr. Rozália Bezáková z Okresného úradu v Nitre, JUDr. Milan Lisý, zástupca primátora Topoľčian a Ing. Peter Žembera, poslanec mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch.
LET’S READ – cudzojazyčný čitateľský maratón

Aj tento školský rok sme v našej školskej knižnici usporiadali čitateľský maratón v anglickom jazyku. Dňa 31. mája sme sa už štvrtýkrát stretli na podujatí nazvanom LET’S READ a sme veľmi radi, že sa zapojili žiaci zo všetkých ročníkov.
Čítajme si ... 2018

Dňa 30. mája 2018 sa naši žiaci zapojili do 11. ročníka najpočetnejšieho detského čitateľského maratónu Čítajme si ... 2018. Aj tento rok sa pokúsili prekonať celoslovenský rekord v čítaní.
Slávnostná akadémia pre rodičov s prekrásnymi pocitmi

Dňa 25. mája 2018 sa v popoludňajších hodinách v kinosále Spoločenského domu v Topoľčanoch uskutočnila ďalšia slávnostná akadémia pre rodičov, ktorá pokračovala v tradícii kultúrno-umeleckých programov žiakov a žiačok ZŠ Tribečskej pre svojich rodičov. Škola na túto príležitosť využíva toto termínové obdobie medzi druhomájovou nedeľou ako Dňom matiek a treťojúnovou nedeľou v znamení Dňa otcov, no starostlivé matky a starostliví otcovia si však zaslúžia úctu od svojich detí počas celého roka a vlastne aj celého života.
Hodina s lektorkou nemeckého jazyka

V pondelok 28. mája 2018 do 8. A na nemčinu prišla lektorka nemeckého jazyka. 4. vyučovaciu hodinu mali žiaci možnosť konverzovať s nemeckou lektorkou Alexandrou Wilhelm, ktorá vyučuje v Nemeckej spolkovej republike. Témou konverzácie bol Môj obľúbený šport. Žiaci sa nezahanbili a dokázali, že vedia konverzovať a diskutovať i v cudzom jazyku. Vyučovanie s nemeckou lektorkou bola pre nich obohacujúca skúsenosť. Mgr. A. Gočová
Les ukrytý v knihe

Les ukrytý v knihe je celoslovenská kampaň, ktorá chce prostredníctvom kníh najmä deťom a mladej generácii poukázať na význam lesa a lesníctva pre spoločnosť, na ochranu životného prostredia, na formovanie kladných postojov k prírode a súčasne na potrebu čítania.
Fyzikálna olympiáda (okresné kolo)

Dňa 24. mája 2018 sa v ZŠ Hollého v Topoľčanoch uskutočnilo okresné kolo fyzikálnej olympiády kategórie G. Našu školu reprezentovalo družstvo bratov Peterovcov zo 7. A. Žiaci Alex Pokus, Martin Babala (obaja z 8. A), Adam Štefanides 8. B a Simona Michalidesová 9. A si prevzali ocenenia.
Škola v prírode – Lazy pod Makytou

V dňoch 14. 5. – 18. 5. 2018 sa žiaci 1. A, 2. A, 3. A a 4. A vybrali do školy v prírode. Päť krásnych dní strávili v katastri obce Lazy pod Makytou v rekreačnej oblasti Čertov, v ničím nerušenom horskom prostredí pohoria Javorníky.
Dopravná súťaž Na bicykli bezpečne

Naša škola sa každoročne zúčastňuje dopravnej súťaže Na bicykli bezpečne. Aj tento školský rok sme sa zúčastnili okresného kola súťaže v Oponiciach. Dňa 16. mája 2018 si zmerali sily žiaci z desiatich ZŠ okresu Topoľčany.
Z krajských majstrovstiev z McDonald´s cupu so štvrtým miestom

Dňa 17. mája 2018 sa v Nitre odohralo už 20. krajské finále tejto súťaže. Hralo sa v dvoch skupinách systémom každý s každým s tromi a štyrmi účastníkmi. ZŠ Tribečská hrala v štvorčlennej A-skupine s týmito výsledkami: Zlaté Moravce 6 : 1, Komárno 4 : 2 a prehrala len so Šaľou a neskorším majstrom kraja 0 : 5.
V malom futbale 3. miesto v okresnom finále

Okresné finále súťaže Malý futbal FUTBAL CUP ZŠ – žiaci usporiadala ZŠ Tribečská v Topoľčanoch dňa 10. mája 2018. Postúpili doň štyria víťazi zo základných skupín a hralo sa systémom každý s každým. Silná generácia žiakov sa ukázala v Urminciach, ktoré zvíťazili vo všetkých troch zápasoch s celkovým skóre 11 : 0. Tribečská skončila aj túto finálovú futbalovú súťaž veľmi oslabená, keď ku odídenému Kainovi a zrazenému Varinskému pribudol zranený deň pred skupinovou súťažou Pavol Peterský a s týmto nekonečným nešťastím bolo aj tretie okresné miesto pre Tribečskú veľmi dobré. Bol pri mužstve len symbolicky s dresovou príslušnosťou, ale do hry zasiahnuť nemohol.
V súťaži Bez ťaháka o... Tribečská s 2. miestom

Vedomostná súťaž družstiev žiakov 8. ročníka ZŠ (ZŠ a MŠ) o putovný pohár primátora mesta Topoľčany Bez ťaháka o... má v Topoľčanoch na úrovni základných škôl už dlhšiu tradíciu. Túto súťaž organizuje mesto Topoľčany a riaditeľstvo niektorej základnej školy. V tomto školskom roku 2017/2018 to bola hostiteľská činnosť Základnej školy na Tribečskej ulici v Topoľčanoch.
V malom futbale – Futbal cup ZŠ 2.miesto v okresných majstrovstvách

Dňa 9. mája 2018 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala finále okresnej súťaže Malý futbal FUTBAL CUP ZŠ – žiačky, ktorého sa zúčastnilo päť základných škôl a hralo sa systémom každý s každým. Do finále postúpili po dve základné školy zo štvorčlenných skupín a víťaz trojčlennej skupiny. Desať zápasov teda určilo poradie na prvých piatich miestach tejto súťaže v okrese Topoľčany: Jacovce – Bojná 0 : 8, Tribečská – Horné Obdokovce 2 : 1, Preseľany – Jacovce 1 : 4, Bojná – Tribečská 3 : 0, Horné Obdokovce – Bojná 2 : 3, Tribečská – Preseľany 3 : 1, Horné Obdokovce – Bojná 2 : 3, Preseľany – Horné Obdokovce 3 : 7, Jacovce – Tribečská 0 : 5, Horné Obdokovce – Jacovce 4 : 2 a Bojná – Preseľany 7 : 2.