V kolovom pohári postup do 3. kola
20.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 10. 4. 2017 sa na topoľčianskom futbalovom štadióne odohrala skupina 2. kola v Coca – cola cup, čo je súťaž vo futbale žiakov základných škôl a na tejto úrovni už presahuje okres. Tohto turnaja sa zúčastnili štyri základné školy a do 3. kola tejto súťaže postupoval len víťaz tejto skupiny, ktorým sa stala ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch, keď zvíťazila v zápasoch so všetkými svojimi súpermi – so Šuranmi 3 : 2, s Výčapmi-Opatovcami 2 : 0 a s Urmincami 3 : 1.
Hviezdoslavov Kubín (okresné kolo)
18.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Okresné kolo 63. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 12. apríla 2017 v Topoľčanoch v Koncertnej sále pod Radnicou. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
Hádzanárky na majstrovstvách okresu s piatym miestom
18.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 6. apríla 2017 sa v topoľčianskej športovej hale uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl a Gymnázia v Topoľčanoch v hádzanej žiačok. ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch bola vyžrebovaná do oveľa ťažšej skupiny. Hrala sa v dvoch štvorčlenných skupinách systémom každý s každým.
ŠKD – hľadanie veľkonočných vajíčok
12.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Blížia sa sviatky jari a aj deti z ŠKD si usilovne maľovali vajíčka pre veľkonočného zajačika. Ten im ale vyviedol riadne huncútstvo. Všetky vajíčka vzal a šikovne poschovával na školskom dvore.
Testovanie 9
15.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9-2017 sa uskutočnilo 5. apríla 2017 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra. V našej škole sa testovalo v predmetoch matematika a slovenský jazyk a literatúra.
Štvrtý turnaj v minihádzanej základných škôl
07.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 4. apríla 2017 sa v Športovej hale HK AGRO Topoľčany odohral štvrtý turnaj v minihádzanej základných škôl neregistrovaných hráčov. Tribečská zvíťazila s Kovarcami 18 : 13 a s Hornými Obdokovcami tiež 18 : 13...
V Školskom pohári SFZ – v malom futbale mladších žiakov bez postupu zo skupiny
07.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 31. marca 2017 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala jednu zo skupín základného kola Školského pohára SFZ v malom futbale mladších žiakov.
Mladšie žiačky Tribečskej v Školskom pohári s postupom
07.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 30. marca 2017 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala jednu zo základných skupín Dôvery Školský pohár SFZ v malom futbale mladších žiačok.
Mladšie žiačky vo vybíjanej zo skupiny nepostúpili
07.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 29. marca 2017 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala jednu zo skupín Majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo vybíjanej mladších žiačok. Okrem domácich žiačok sa jej zúčastnili aj ďalšie tri základné školy. Do finále tejto súťaže postupoval len víťaz skupiny. Tribečská zvíťazila so ZŠ Prašice a ZŠ Preseľany, so ZŠ Hollého Topoľčany prehrala a v skupine skončila na 2. mieste.
Chemická olympiáda – 53. ročník
06.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Chémia nie je medzi žiakmi práve najobľúbenejší predmet. O to viac ma potešila skutočnosť, že aj tento školský rok sa našli takí žiaci, ktorých táto nepochybne zaujímavá veda oslovila a ktorí prejavili záujem sa jej hlbšie venovať. Boli to Kristínka Trnovská z 9. A a Ivanka Haringová a Patrik Palonder z 9. C.
Marec – mesiac knihy
04.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Okrem toho, že sa v MARCI začala jar, bol tento mesiac aj mesiacom KNIHY. Marec sa ako mesiac knihy oslavuje už dlhé desiatky rokov, konkrétne od roku 1955. Viete ale prečo?
Keď pôjdeš lesom
03.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

30. marca deti z 1. D navštívili Tribečské múzeum, aby spojili príjemné s užitočným. Slnečný deň si prechádzkou spestrili, zvieratká z hliny a darček vytvorili, o lesných tvoroch sa od skvelej lektorky Stanky veľa dozvedeli, kraslice do súťaže odovzdali, jednoducho pekné popoludnie mali... Mgr. Mária Halmová
Beseda s autorkou obľúbenej Kláry
02.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 30. marca 2017 sa žiaci našej školy zúčastnili besedy so spisovateľkou Petrou Nagyovou-Džerengovou, ktorá sa uskutočnila v Tribečskej knižnici v Topoľčanoch. Rozprávanie s autorkou zaviedlo žiakov do sveta fantázie a vtipných príbehov Kláry a jej kamarátov.
Okresné kolo biologickej olympiády (kategória E)
02.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 29. 3. 2017 sa šestica našich žiakov zúčastnila Okresného kola biologickej olympiády, ktoré sa konalo v Základnej škole sv. Don Bosca v Topoľčanoch.
Druhé miesto v Krajskom kole biologickej olympiády (kategória C, projektová časť)
02.04.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Vo štvrtok 30. 3. 2017 bol pre žiačku Simonu Gogovú z 9. C veľmi náročný. Okrem prijímacích skúšok na strednú školu sa zúčastnila aj Krajského kola biologickej olympiády v kategória C projektovej časti.