Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Skalné obydlia (exkurzia)

Dňa 9. apríla 2018 sa celkovo 72 žiakov šiesteho ročníka a žiakov 7.A zúčastnilo exkurzie v Brhlovciach a Leviciach. Žiaci mali už od skorého rána nabitý program. Brhlovce nás privítali krásnym slnečným počasím. Malebná dedinka, kde na vás dýcha história zo všetkých strán nám poskytla nevšedný pohľad do minulosti.
Hádzanári s druhým miestom z majstrovstiev okresu

Dňa 10. apríla 2018 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohrali Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v hádzanej žiakov. Zúčastnilo sa ich šesť škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa v nich systémom každý s každým, potom nasledovali dva semifinálové zápasy prvý s druhým v skupinách. Víťazi hrali o celkové prvé miesto a porazení o tretie.
Na Majstrovstvách okresu Topoľčany základných škôl v gymnastickom štvorboji žiakov a žiačok pre Tribečskú v družstvách tri prvé a jedno druhé miesto

Dňa 23. marca 2018 ZŠ s MŠ v Ludaniciach usporiadala túto športovú súťaž s veľkým zastúpením žiakov a žiačok ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. Súťažilo sa v troch vekových skupinách A, B, C.
Hviezdoslavov Kubín (okresné kolo)

Okresné kolo 64. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 10. apríla 2018 v Topoľčanoch v Koncertnej sále pod Radnicou. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
Novinky v školskej knižnici

Milí čitatelia a čitateľky, v marci ste v našej školskej knižnici obdivovali na výstavke knižné novinky. Mnohým z vás sa nové knižky zapáčili a netrpezlivo ste čakali, pokým si niektorú z ich budete môcť vziať domov, a začítate sa do pútavých príbehov, alebo sa naučíte niečo z nových encyklopédií. Knižné novinky sú vám teraz k dispozícii. Tešíme sa na vašu návštevu!
Oceňovanie pedagógov a oslava Dňa učiteľov

28. marec patrí medzi dni, kedy sa najviac hovorí o práci pedagógov. Sviatok patrí všetkým, ktorých prácou je výchova a vzdelávanie detí, mládeže i dospelých. Povolanie učiteľa je náročné a zodpovedné, lebo učitelia sa podieľajú na formovaní osobnosti človeka už od útleho detstva.
Beseda so spisovateľkou Drahomírou Pechočiakovou

Dňa 26. marca 2018 sa v priestoroch Tribečskej knižnice konala zaujímavá beseda so spisovateľkou Drahomírou Pechočiakovou. Žiakom porozprávala o svojej životnej ceste, spisovateľských začiatkoch, tvorbe a aj o svojich knižných novinkách.
Exkurzia piatakov v Oponiciach

Dňa 26. marca 2018 sa triedy 5. B, 5. C a 5. D zúčastnili historickej exkurzie do neďalekých Oponíc. Prezreli si slávnu Apponyiho knižnicu, kde uvideli úžasné unikáty: najstaršiu a najvzácnejšiu knihu z 15. storočia, ktorá bola napísaná ručne, ďalej najmenšiu knihu od Mikuláša Kopernika (mala iba 2 centimetre), obrazy šľachticov, meče, dobové predmety a iné vzácne veci. Prehliadka knižnice trvala asi hodinu a žiakov veľmi zaujal príbeh o Geraldine Apponyiovej, ktorá sa stala albánskou kráľovnou.
Hádzanári pokračovali v súťaži

Dňa 22. marca 2018 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohrali ďalšie zápasy dlhodobej hádzanárskej súťaže mladších žiakov. Hádzanári Tribečskej odohrali tri zápasy. ZŠ Kovarce podľahli 5 : 12 a ZŠ Hollého 11 : 14. Úspešní boli so ZŠ Preseľany, s ktorou zvíťazili 14 : 9. Reprezentácia Tribečskej: Martin Šuriak 6. A, Simon Maduabum 6. B, Radovan Hurych 6. C, Alexander Katona 6. D, Adam Beňačka, Lukáš Budač, Karol Duša (všetci 7. B) a Jakub Páliník 7. C. Mgr. Gejza Sitkey
Hľadanie veľkonočných vajíčok v ŠKD

Blížia sa sviatky jari a aj deti z ŠKD si usilovne maľovali vajíčka pre veľkonočného zajačika. Ten im ale vyviedol riadne huncútstvo. Všetky vajíčka vzal a šikovne poschovával na školskom dvore. Deťom nechal odkaz, kde si majú hľadať svoje vajíčka. Tým, ktorým sa to podarí, nechal u pani vychovávateľky sladkú odmenu. Deti hľadanie veľmi bavilo a už teraz sa tešia na budúci rok, čo im zajačik zase vyvedie. Prajeme veselú Veľkú noc!
Mami, oci, čítaj s nami!

Marec je od nepamäti spájaný s príchodom jari a s knihou- najväčšou priateľkou človeka. Žijeme v dobe, keď sa ľudia vzďaľujú od kníh, a preto je nevyhnutné uvedomovať si ich význam v bežnom živote. Práve ony rozvíjajú našu fantáziu, predstavivosť, obohacujú slovnú zásobu, pomáhajú zvládnuť pravopis. Knihy sú bránou do sveta poznania, učia nás nepoznané, zaháňajú nudu, zabavia i potešia. V ŠKD sme sa preto rozhodli, že si naše čítanie spríjemníme prítomnosťou niektorých rodičov, ktorí boli ochotní prečítať deťom obľúbenú rozprávku. Deťom sa toto netradičné čítanie v škole veľmi páčilo. Vychovávateľky ŠKD
22. marec – Svetový deň vody

Voda je životodarná tekutina zahalená viacerými tajomstvami. Každá jedna bunka je od nej závislá, žiadna reakcia sa bez nej nezaobíde. Má unikátny význam, a predsa mnohí z nás s ňou neustále plytváme. Práve preto si aj naša škola pripomenula 22. marec rôznymi aktivitami. Každý z nás predsa môže inšpirovať druhých k tomu, aby si vodu začali viac vážiť. Možno už len tým, že poukážu na jej neuveriteľné vlastnosti a tajomstvá, ktoré ukrýva.
Krajské kolo dejepisnej olympiády

Okresný úrad Nitra, odbor školstva, v spolupráci so Spojenou katolíckou školou sv. Vincenta de Paul v Leviciach a krajskou komisiou Dejepisnej olympiády uskutočnil dňa 22. marca 2018 už 10. ročník krajského kola dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentoval žiak 8. A triedy Alexej Pokus, ktorý súťažil v kategórii D (8. ročník).
Hviezdoslavov Kubín (obvodné kolo)

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou súťažou v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie. Vytvára priestor pre konfrontáciu a tvorivý rast všetkých záujemcov o umelecký prednes. Jednotlivé kolá tejto prestížnej súťaže u nás pravidelne organizuje Tribečské osvetové stredisko. Obvodné kolo pre I. – III. kategóriu poézie i prózy pre našu školu sa uskutočnilo 22. marca 2018.
Testovanie 9

Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ (okrem žiakov s mentálnym postihnutím) pod názvom Testovanie 9-2018 sa uskutočnilo 21. marca 2018 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra. V našej škole sa testovalo v predmetoch matematika a slovenský jazyk a literatúra.