Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Hádzanárky v okresných majstrovstvách skončili na štvrtom mieste

Dňa 12. apríla 2018 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohrali Majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany v hádzanej žiačok. Zúčastnilo sa ich šesť základných škôl a súťažilo sa rovnakým systémom ako pred dvoma dňami, keď hrali žiaci.
Tvoja tvár znie povedome

Na našej Zemi žije nespočetne veľa ľudí. Každý z nás je iný, zaujímavý, výnimočný a má inú tvár. Pri príležitosti svetového dňa umenia, deti v ŠKD mali možnosť iným spôsobom vyjadriť či poznajú svojho blízkeho, rodiča, kamaráta, spolužiaka, súrodenca... Prostredníctvom tejto akcie výtvarne vyjadrili svoje pocity, tvorivosť a fantáziu. Vychovávateľky ŠKD
Marcové čítanie

Už tradične mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i mesiacom knihy. Už malé deti majú záujem o knihy, preto aj my našimi aktivitami chceme motivovať žiakov, aby čo najviac čítali a prehlbovali si tak lásku ku knihám viac ako inokedy. Na prvom stupni počas celého marca prebiehali priebežne rôzne aktivity. Čítalo sa viac ako obvykle.
Marec v školskej knižnici

V marci sme v našej školskej knižnici slávili mesiac knihy. Oslavovali sme samozrejme čítaním, a tiež rôznymi aktivitami, do ktorých sa žiaci s radosťou zapájali. Čitateľom sa nikto nerodí, a tak je na dospelých, aby deťom sprostredkovali záujem o čítanie a o knihy. Dôležité je, aby dieťa vnímalo čítanie ako zábavu a malo z neho radosť.
Skalné obydlia (exkurzia)

Dňa 9. apríla 2018 sa celkovo 72 žiakov šiesteho ročníka a žiakov 7.A zúčastnilo exkurzie v Brhlovciach a Leviciach. Žiaci mali už od skorého rána nabitý program. Brhlovce nás privítali krásnym slnečným počasím. Malebná dedinka, kde na vás dýcha história zo všetkých strán nám poskytla nevšedný pohľad do minulosti.
Hádzanári s druhým miestom z majstrovstiev okresu

Dňa 10. apríla 2018 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohrali Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v hádzanej žiakov. Zúčastnilo sa ich šesť škôl, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Hralo sa v nich systémom každý s každým, potom nasledovali dva semifinálové zápasy prvý s druhým v skupinách. Víťazi hrali o celkové prvé miesto a porazení o tretie.
Na Majstrovstvách okresu Topoľčany základných škôl v gymnastickom štvorboji žiakov a žiačok pre Tribečskú v družstvách tri prvé a jedno druhé miesto

Dňa 23. marca 2018 ZŠ s MŠ v Ludaniciach usporiadala túto športovú súťaž s veľkým zastúpením žiakov a žiačok ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. Súťažilo sa v troch vekových skupinách A, B, C.
Hviezdoslavov Kubín (okresné kolo)

Okresné kolo 64. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 10. apríla 2018 v Topoľčanoch v Koncertnej sále pod Radnicou. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
Novinky v školskej knižnici

Milí čitatelia a čitateľky, v marci ste v našej školskej knižnici obdivovali na výstavke knižné novinky. Mnohým z vás sa nové knižky zapáčili a netrpezlivo ste čakali, pokým si niektorú z ich budete môcť vziať domov, a začítate sa do pútavých príbehov, alebo sa naučíte niečo z nových encyklopédií. Knižné novinky sú vám teraz k dispozícii. Tešíme sa na vašu návštevu!
Oceňovanie pedagógov a oslava Dňa učiteľov

28. marec patrí medzi dni, kedy sa najviac hovorí o práci pedagógov. Sviatok patrí všetkým, ktorých prácou je výchova a vzdelávanie detí, mládeže i dospelých. Povolanie učiteľa je náročné a zodpovedné, lebo učitelia sa podieľajú na formovaní osobnosti človeka už od útleho detstva.
Beseda so spisovateľkou Drahomírou Pechočiakovou

Dňa 26. marca 2018 sa v priestoroch Tribečskej knižnice konala zaujímavá beseda so spisovateľkou Drahomírou Pechočiakovou. Žiakom porozprávala o svojej životnej ceste, spisovateľských začiatkoch, tvorbe a aj o svojich knižných novinkách.
Exkurzia piatakov v Oponiciach

Dňa 26. marca 2018 sa triedy 5. B, 5. C a 5. D zúčastnili historickej exkurzie do neďalekých Oponíc. Prezreli si slávnu Apponyiho knižnicu, kde uvideli úžasné unikáty: najstaršiu a najvzácnejšiu knihu z 15. storočia, ktorá bola napísaná ručne, ďalej najmenšiu knihu od Mikuláša Kopernika (mala iba 2 centimetre), obrazy šľachticov, meče, dobové predmety a iné vzácne veci. Prehliadka knižnice trvala asi hodinu a žiakov veľmi zaujal príbeh o Geraldine Apponyiovej, ktorá sa stala albánskou kráľovnou.
Hádzanári pokračovali v súťaži

Dňa 22. marca 2018 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohrali ďalšie zápasy dlhodobej hádzanárskej súťaže mladších žiakov. Hádzanári Tribečskej odohrali tri zápasy. ZŠ Kovarce podľahli 5 : 12 a ZŠ Hollého 11 : 14. Úspešní boli so ZŠ Preseľany, s ktorou zvíťazili 14 : 9. Reprezentácia Tribečskej: Martin Šuriak 6. A, Simon Maduabum 6. B, Radovan Hurych 6. C, Alexander Katona 6. D, Adam Beňačka, Lukáš Budač, Karol Duša (všetci 7. B) a Jakub Páliník 7. C. Mgr. Gejza Sitkey
Hľadanie veľkonočných vajíčok v ŠKD

Blížia sa sviatky jari a aj deti z ŠKD si usilovne maľovali vajíčka pre veľkonočného zajačika. Ten im ale vyviedol riadne huncútstvo. Všetky vajíčka vzal a šikovne poschovával na školskom dvore. Deťom nechal odkaz, kde si majú hľadať svoje vajíčka. Tým, ktorým sa to podarí, nechal u pani vychovávateľky sladkú odmenu. Deti hľadanie veľmi bavilo a už teraz sa tešia na budúci rok, čo im zajačik zase vyvedie. Prajeme veselú Veľkú noc!
Mami, oci, čítaj s nami!

Marec je od nepamäti spájaný s príchodom jari a s knihou- najväčšou priateľkou človeka. Žijeme v dobe, keď sa ľudia vzďaľujú od kníh, a preto je nevyhnutné uvedomovať si ich význam v bežnom živote. Práve ony rozvíjajú našu fantáziu, predstavivosť, obohacujú slovnú zásobu, pomáhajú zvládnuť pravopis. Knihy sú bránou do sveta poznania, učia nás nepoznané, zaháňajú nudu, zabavia i potešia. V ŠKD sme sa preto rozhodli, že si naše čítanie spríjemníme prítomnosťou niektorých rodičov, ktorí boli ochotní prečítať deťom obľúbenú rozprávku. Deťom sa toto netradičné čítanie v škole veľmi páčilo. Vychovávateľky ŠKD