Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Mladší žiaci v malom futbale na 7. mieste v kraji

Dňa 21. mája 2019 sa v Leviciach uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v malom futbale mladších žiakov ZŠ – Pohár Slovenskej sporiteľne, ktorých sa zúčastnili aj žiaci Tribečskej ako víťazi okresných majstrovstiev. Vo veľmi silnej konkurencii ďalších troch vynikajúcich základných škôl v základnej skupine, naši žiaci nedokázali zvíťaziť a obsadili konečné 7. miesto v kraji.
Ľahké atlétky Tribečskej majsterkami okresu Topoľčany

Dňa 20. mája 2019 usporiadala naša škola v priestoroch svojho atletického areálu Majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany v ľahkej atletike žiačok v súťaži družstiev a jednotlivkýň, pričom súťaž družstiev sa vyhodnocovala práve cez súčet výkonov reprezentantiek každej školy. Okrem štafetového behu mohla každá pretekárka štartovať najviac v dvoch individuálnych disciplínach.
Exkurzia do STV

Dňa 7. mája 2019 sa mediálny krúžok vybral do Slovenskej televízie v Bratislave. Aj keď ranné vstávanie bolo pre niektorých náročné, nakoniec to všetci zvládli a vybrali sme sa smer Bratislava. Prijatie bolo veľmi priateľské a mohli sme vidieť rôzne zákutia Slovenskej televízie. Navštívili sme štúdio Dámskeho magazínu aj štúdio, kde sa denne vysielajú televízne noviny a šport. „Strižňa“ plná počítačov, rôznych gombíkov a obrazoviek, priniesla radosť najmä chlapcom.
Lenka Bočeková - náš malý výtvarný talent

Na výtvarnej výstave v Tribečskom múzeu, ktorá je otvorená 20. 5. – 30. 8. 2019, bola Lenka ocenená za svoju prácu malými pozornosťami. Cenu si bola prevziať so svojimi kamarátmi z krúžku Machule, ktorý úspešne vedie Mgr. Lucia Benková. Tento rok pod jej vedením Lenka získala už svoje tretie ocenenie za svoje výtvarné práce.
V podzemí aj v Banke lásky ...

... sa dňa 21. mája 2019 ocitli naši siedmaci a ôsmaci, ktorí sa vybrali na exkurziu do Banskej Štiavnice. Najskôr ich cesta viedla do banského skanzenu. Povrchová expozícia im priblížila banské budovy a zariadenia, ktoré sem boli presťahované z rôznych oblastí Slovenska. Po krátkom video dokumente o lomovom dobývaní a banských strojoch spolu s lektorkou sfárali do štôlne Bartolomej.
Malý futbal mladších žiačok so 4. miestom z okresného finále

Dňa 17. mája 2019 usporiadala ZŠ v Preseľanoch okresné finále Malého futbalu mladších žiačok ZŠ – Školský pohár Slovenskej sporiteľne. Zúčastnili sa na ňom štyri základné školy ako víťazi základných skupín. Tribečská síce všetky svoje zápasy prehrala, aj keď len veľmi tesným rozdielom, no úspechom je už len účasť na okresnom finále tejto súťaže.
Úspechy na krajských kolách chemickej olympiády

Po 1. mieste v celoslovenskej chemickej súťaži Objavujeme čaro chémie, vo februári tohto roka, sme koncom apríla a v polovici mája zaznamenali ďalšie dva významné "chemické" úspechy v krajských kolách chemickej olympiády.
Majstrovstvá okresu v šachu

Majstrovstvá okresu Topoľčany štvorčlenných družstiev žiakov a žiačok ZŠ a 1. stupňa OGY v zrýchlenom šachu v šk. roku 2018/2019 sa tento rok konali na ZŠ Škultétyho v Topoľčanoch. Naši žiaci súťažili v dvoch družstvách - mladší a starší žiaci. Starší žiaci v silnej konkurencii zvíťazili a mladší žiaci obsadili 4. miesto. V celkovom vyhodnotení sme si odniesli krásne 1. miesto. Mgr. Lucia Benková
Kuchár bez čapice - kulinárska súťaž

Dňa 23.mája 2019 sa v priestoroch ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch konala súťaž : „Kuchár bez čapice“. Bol to už 15.ročník tejto súťaže. Tohtoročnou témou boli : Špeciality medzinárodnej kuchyne. Súťažiaci mali za úlohu pripraviť aspoň tri jedlá danej kuchyne. Našu školu reprezentovali žiačky z 9.C - Miriam Bajzíková a Alexandra Bajzíková a žiačka z 8.A - Aneta Kondrlová. Dievčatá si vybrali tému: Grécka kuchyňa. Porota hodnotila kreativitu pokrmu, prestretie stola, ako aj hygienu pri práci.
Týždeň modrého gombíka

Každý rok v máji organizuje UNICEF Slovensko verejnú zbierku Týždeň modrého gombíka. Už 15. rok spája zbierka MODRÝ GOMBÍK dva svety – ten náš a ten, v ktorom sa deti ocitli v núdzi a sú odkázané na našu pomoc. Dobrovoľníci na celom Slovensku za príspevok ďakujú Modrým gombíkom – symbolom zbierky. Výnos tohtoročnej zbierky bude venovaný deťom na východnej Ukrajine, ktoré už 6. rok žijú vo vojnovom konflikte.
Dve druhé miesta v súťaži v tvorbe prezentácií

V piatok 17. mája 2019 ZŠ na Gogoľovej ulici zorganizovala súťaž pre žiakov 8. a 9. ročníka ZŠ mesta Topoľčany v tvorbe prezentácií v programe PowerPoint 2016 - jubilejný 10. ročník. Súčasťou súťaže bola minikonferencia žiackych prác, v ktorej súťažiaci preukázali schopnosť pohotovo a presvedčivo argumentovať svoje názory a tvrdenia.
Spomienka na generála Milana Rastislava Štefánika

V ankete Najväčší Slovák, ktorej záverečný galavečer bol odvysielaný 1. mája 2019 na RTVS, získal generál Milan Rastislav Štefánik právom zaslúžené prvenstvo (vyše 48 000 hlasov). Bol naozaj "najväčším" Slovákom. Bol astronómom, fotografom, vedcom, vojenským letcom, brigádnym generálom francúzskej armády, diplomatom, politikom, ministrom, zakladateľom československých légií a spoluzakladateľom Československej republiky (28. 10. 1918).
Mladší žiaci v malom futbale majstrami okresu

ZŠ a MŠ Preseľany usporiadala okresné finále súťaže Malý futbal mladších žiakov ZŠ – Školský pohár Slovenskej sporiteľne, ktorého sa zúčastnili štyria skupinoví víťazi a medzi nimi aj naša škola. Chlapci dosiahli skvelý úspech, keď ovládli celé finále a ako okresní majstri postupujú na krajské majstrovstvá.
V Minifutbale žiakov a žiačok ZŠ – McDonald´s cup druhé miesto v okrese

15. mája 2019 sa uskutočnilo finále okresného kola Minifutbalu žiakov a žiačok ZŠ – McDonald´s cup. Naša škola sa po dvoch víťazstvách umiestnila na celkovom druhom mieste v rámci okresu Topoľčany.
Žiačky a žiaci Tribečskej znovu oslnili programom ku Dňu matiek

Piatok 10. mája 2019, pár dní pred tohtoročným Dňom matiek, patril v kinosále Spoločenského domu v Topoľčanoch matkám a ďalším rodinným príslušníkom žiakov ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch. Program, ktorý už má svoju tradíciu, sledovala sála naplnená do posledného miesta na sedenie aj státie.