Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Lapbooky na hodine biológie

Žiaci V.A triedy sa počas niekoľkých hodín biológie naučili zaujímavosti zo sveta rastlín a živočíchov žijúcich v lese. Tieto poznatky preniesli hravou formou do lapbookov.
Florbalistky so siedmym miestom z majstrovstiev kraja

Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v tomto školskom roku vo florbale žiačok základných škôl sa odohrali v Nitre 12. januára 2018 za účasti všetkých siedmich víťazov z jednotlivých okresov. Školy boli rozdelené do dvoch skupín po štyroch a troch súperoch. Hralo sa systémom každý s každým. Víťazi skupín hrali o celkové prvé miesto a druhí v skupinách o tretie miesto. Tribečská bola vylosovaná do veľmi ťažkej a oveľa ťažšej skupiny ako bola skupina s tromi účastníkmi.
Hádzanári s dvoma výhrami a jednou remízou

Druhý januárový piatok 2018 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohrali ďalšie zápasy dlhodobej súťaže v minihádzanej mladších žiakov. Tribečská zvíťazila s Preseľanmi 7 : 6 a s Nitrianskou Blatnicou 17 : 2. S Hornými Obdokovcami hrala nerozhodne 7 : 7, a tak z týchto troch zápasov získala Tribečská päť bobov.
Volejbalisti v základnej skupine tretí

Dňa 11. januára 2018 ZŠ s MŠ v Urminciach usporiadala jednu zo skupín volejbalovej súťaže žiakov základných škôl v majstrovstvách okresu Topoľčany. Do záverečných bojov o prvé tri miesta postupoval len víťaz skupiny. Tribečská prehrala so ZŠ Urmince a ZŠ Gogoľova Topoľčany 0 : 2 a výhra 2 : 1 s Jacovcami jej zabezpečila tretie miesto v skupine.
Volejbalistky v skupine druhé

Dňa 11. januára 2018 sa na pôde ZŠ v Kovarciach odohrala jedna zo štyroch skupín Majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo volejbale dievčat. Tribečská zvíťazila so ZŠ Preseľany a ZŠ Kovarce 2 : 0. O víťazovi tejto skupiny sa rozhodovalo už v štvrtom zápase, v ktorom ZŠ Ludanice zvíťazila so ZŠ Tribečskou 2 : 1.
Vianoce prichádzajú

Na posledných triednických hodinách sa v predsviatočnej atmosfére zbilancoval kalendárny rok, porozdávali sa darčeky, porozprávalo sa o posolstvách Vianoc, vianočných zvykoch, vypočuli sa vianočné koledy. Všetci sa už nevieme dočkať na čas pokoja a oddychu, ktorý je predo dvermi. Prajeme Vám všetkým – deťom, rodičom a zamestnancom školy krásne, šťastné a veselé vianočné sviatky! Po prázdninách sa opäť stretneme v škole v pondelok 8. januára 2018.
Predvianočné filmové naladenie

Naši žiaci sú už tradične pred odchodom na vianočné prázdniny odmenení darčekom v podobe návštevy filmového predstavenia. Tak tomu bolo aj tento rok v piatok 22. decembra 2017, keď si tí menší žiaci z prvého stupňa pozreli rozprávku o roztomilom býkovi Ferdinandovi a žiaci z druhého stupňa pokračovanie dobrodružného filmu Jumanji II. Žiaci sa takýmto zaujímavým spôsobom rozlúčili so školským vyučovaním v tomto kalendárnom roku. Prajeme im šťastné, veselé Vianoce, veľa pekných darčekov pod vianočným stromčekom a pohodové prázdniny.
Na oslave plaveckých športov šieste miesto vo vodnom póle

Topoľčany si v tomto roku pripomínajú 70 rokov plaveckých športov a je to bohatá a veľmi úspešná história vodného póla a plávania v Topoľčanoch. Pri tejto príležitosti sa v topoľčianskej krytej plavárni uskutočnil 19. decembra 2017 vodnopólový turnaj žiakov a žiačok základných škôl, ktorého sa zúčastnilo päť základných škôl a Gymnázium v Topoľčanoch.
Futbalisti futsalovými majstrami okresu Topoľčany

Dňa 15. decembra 2017 sa na pôde kovarskej základnej školy odohrali okresné majstrovstvá základných škôl vo futsale žiakov. Bola to veľmi silno obsadená súťaž, pretože futbal sa hrá všade a vie ho hrať každý, ale majstrovsky ho hrá len súčasná generácia deviatakov ZŠ Tribečskej. Súťaže vo futbale môžu mať viacero polôh. V tomto prípade to bol sálový futbal alebo futbal v telocvični.
Vianočné dielničky v 1.C

Posledný decembrový týždeň pred prázdninami sa v 1. C triede konali vianočné dielničky. Šikovné mamičky a oteckovia vyrábali spolu so svojimi deťmi zaujímavé vianočné ozdoby a svietniky. Všetkým sa práca veľmi páčila, o čom svedčia pekné výrobky, ktoré potešili deti aj rodičov a budú spríjemňovať nádherné vianočné chvíle. Stačí si už len popriať KRÁSNE, POKOJNÉ A ŠŤASTNÉ VIANOCE.Mgr Božena Kováčová a pani vychovávateľka Zuzana Mervartová
Vianočná Viedeň

Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka navštívili vo štvrtok 14. decembra predvianočnú Viedeň. Z každej strany počuť, že Viedeň patrí medzi najkrajšie mestá práve v čase adventu, kedy ju zdobí nespočetné množstvo svetielok, atrakcií, melódií i vôní. Ako sa hovorí, je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, a tak sa aj na našej škole stalo tradíciou trochu si z tejto vianočnej atmosféry odniesť.
Vianočné stretnutie v 1. B triede.

„Vianoce,Vianoce, ticho sneží v nás, Vianoce, Vianoce, Konečne sú zas..“ – spievali prváci , ktorí krátkymi básničkami privítali svojich rodičov, súrodencov i starých rodičov vo svojej triede. Piesne, vinše, scénka i tanček si pripravili a predviedli deti pre svojich blízkych.Vianoce sú iba tam, kde je láska, dobrota. Ak z tých dobrôt nachystáte, určite ich privítate. S. Holbayová
Hádzanári s dvoma výhrami a dvoma prehrami

Dňa 7. decembra 2017 bolo v topoľčianskej hádzanárskej hale ďalšie pokračovanie dlhodobej hádzanárskej súťaže a hádzanári Tribečskej v ňom odohrali štyri zápasy s týmito výsledkami: ZŠ Škultétyho 10 : 5, ZŠ Kovarce 6 : 15, ZŠ Hollého 10 : 9, Gymnázium Topoľčany 7 : 10. Dve výhry a dve prehry družstvo Tribečskej stále udržuje v možnosti o popredné umiestnenie v tejto súťaži.
Šaliansky Maťko (ŠK)

Dňa 14. decembra 2017 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo 25. ročníka súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Šaliansky Maťko je súťaž v prednese slovenských povestí, ktorá bola pomenovaná po spisovateľovi a zakladateľovi detského časopisu Slniečko Jozefovi Cígerovi Hronskom. Iniciatíva zorganizovať túto súťaž sa zrodila v roku 1991 v deň, kedy bolo v kalendári meno Matej, a tak sa zrodil Šaliansky Maťko.
Futsalisti zo skupiny do finále

Dňa 4. decembra 2017 futsalisti Tribečskej odohrali skupinu v Prašiciach, kde zvíťazili so ZŠ Prašice 4 : 1 a so ZŠ Urmince 4 : 0. Z prvého miesta postúpili do okresného finále, ktoré sa odohrá 15. decembra 2017 na pôde ZŠ v Kovarciach.