Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Komparo 2018

Dňa 15. novembra 2018 sa žiaci 9. ročníkov zúčastnili skúšobného testovania. Aby ešte pred Testovaním 9 zistili, čo vedia a čo sa ešte potrebujú doučiť, prihlásili sa na Komparo – „cvičné“ testovanie, ktoré organizuje spoločnosť Exam.
AMAVET 2018

Žiaci Lena Bezáková (8. A), Samuel Peter a Šimon Peter (8. A) sa v dňoch 8. a 9. novembra zúčastnili celoslovenského kola Festivalu vedy a techniky v Bratislave.
iBobor 2018

V dňoch 12. – 16. novembra 2018 sa uskutočnil už XII. ročník celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Žiaci z našej školy sa do nej zapojili a súťažili v štyroch kategóriách: KADETI (8. a 9. ročníky), BENJAMÍNI (6. a 7. ročníky) a taktiež i žiaci prvého stupňa – kategórie BOBRÍCI (4. a 5. ročníky) a DROBCI (2. a 3. ročníky).
Z okresného viacboja všestrannosti v kategóriách 4 – 7 piati postupujúci na majstrovstvá Slovenska

Dňa 7. novembra 2018 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala okresný halový viacboj všestrannosti vo vekových kategóriách 4 – 7 mužov i žien. Súťažilo sa v piatich disciplínach: skok z miesta, člnkový beh, hod plnou loptou, šplh a plávanie.
Novinky v školskej knižnici

Milí čitatelia a čitateľky, aj v tomto školskom roku máme pre Vás pripravené knižné novinky. Pozývame Vás do našej školskej knižnice pozrieť si výstavku najnovších kníh. Nájdete tu nové rozprávky, príbehy, slovníky, encyklopédie... Naši štvrtáci už čítajú Analfabetu Negramotnú od Jána Uličianskeho v rámci mimočítankového čítania. Dúfame, že si z pestrej ponuky vyberiete a prežijete s hrdinami nových kníh nezabudnuteľné zážitky. Knižné novinky si už môžete požičať. Tešíme sa na Vašu návštevu!
Beseda so včelárom

Žiaci 6. A, 6. C a 6. D triedy sa zúčastnili besedy so včelárom Jánom Durančíkom. Pripravil si pre nich množstvo zaujímavostí, ktorými ich vtiahol do sveta včiel. Vďaka jeho interaktívnej prezentácií okamžite našich žiakov zaujal.
TOPVEDAM 2018

V stredu 8. novembra 2018 sa Základná škola na Gogoľovej ulici premenila na obrovské laboratórium, v ktorom sa prezentovali nádejné mladé talenty z topoľčianskych materských škôl a základných škôl v X. ročníku súťaže TOPVEDAM (TOPoľčianski VEDátori-AMatéri). Zapojilo sa doň množstvo projektových prác. Odbornú stránku tejto zaujímavej súťaže, ktorá sa snaží zvýšiť záujem o prírodovedné a humanitné predmety, garantuje Trnavská univerzita v Trnave.
Športové popoludnie zamestnancov školy

Dňa 29. októbra 2018 sa uskutočnilo športové popoludnie zamestnancov školy, ktorého sa zúčastnila ich výrazná väčšina. Tovarnícka „Neónka“ zažila v popoludňajších a večerných hodinách bowlingový turnaj jednotlivcov, ktorý sa tešil veľkému záujmu a podpore prítomných.
Magická tekvičková párty

"Tekvičková párty už je tu zas, tekvičková párty strašidiel je čas!“ V tomto období zo záhradiek na nás žmurkajú tekvičky rôznych farieb a tvarov. Padajúce lístie je znakom jesene, pre ktorú je typická tekvicová sezóna. Pre deti predstavujú tekvičky klasickú súčasť mamičkinej kuchyne, ale s použitím ich fantázie v nich vidia mnoho strašidielok. Ako inak práve tekvičky zohrali hlavnú úlohu pri usporiadaní Magickej tekvičkovej párty v našej ŠKD, ktorú zahájili všetky deti veselou básničkou a spoločným, strašidelným žraločím tančekom. Potom sa vrátili do svojich oddelení, kde ich čakali zábavné súťaže, občerstvenie a tanec. Párty nám spestrili starší žiaci v strašidelných kostýmoch. Vydarené popoludnie zostane dlho v spomienkach detí.
Babka a dedko, robia pre nás všetko

Október je mesiac úcty k starším .Pani vychovávateľky v ŠKD sa spolu s deťmi rozhodli urobiť radosť našim babičkám a dedkom tým, že pre nich niečo z lásky vyrobili. Úsmev na tvárach im tak vyčarili pozdravy či priania, ale aj ozdôbky do kvetináčov. Popri vyrábaní sme si rozprávali čo pre každého znamenajú starí rodičia. Zhodli sme sa na tom, že babka a dedko spravia pre nás všetko.
Spomienky na prvú republiku

Tak znie názov výstavy v Tribečskom múzeu, ktorá prebieha až do 31. októbra 2018. Predmety nainštalované na výstavu pochádzajú zo zbierok Tribečského múzea v Topoľčanoch, Tekovského múzea v Leviciach, Ponitrianskeho múzea v Nitre, Štátneho archívu v Nitre, Klubu Modrý horizont, Klubu historikov Slovenska a súkromných zberateľov.
Ďalší dvojtitul, tentoraz bedmintonový

Nestáva sa veľmi, ani menej často, aby tá istá základná škola získala v jednom školskom roku prvenstvá v športoch, v ktorých súťažia družstvá žiakov i žiačok. Naposledy takýto športový úspech dosiahli florbalistky a florbalisti Tribečskej v školskom roku 2016/2017.
Bedmintonové majstrovské tituly pre žiačky a žiakov Tribečskej

V dňoch 24. a 25. októbra 2018 ZŠ na Tribečskej ulici vo svojej telocvični usporiadala majstrovstvá okresu Topoľčany v bedmintone (súťaž dvojíc ako družstvo) žiačok a žiakov základných škôl. V jednotlivých zápasoch medzi školami sa hrali dve dvojhry a pri nerozhodnom výsledku aj jedna štvorhra.
100 rokov od vzniku Československa

To je téma tohtoročného 14. ročníka celoslovenského projektu Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice k Medzinárodnému dňu školských knižníc. 22. októbra 2018 naši žiaci – štvrtáci a hostia prišli oblečení vo farbách našej vlajky biela-modrá-červená, pripravení spoznávať spoločný príbeh dvoch národov - Čechov a Slovákov od roku 1918 až po súčasnosť.
Festival vedy a techniky AMAVET

Festival vedy a techniky je vedecká súťaž mladých vedátorov, ktorá sa koná pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky.Súťaží sa v kategóriách biológia, chémia, elektrina a mechanika, energetika a transport, environmentálne vedy, fyzika a astronómia, geovedy, vedy o Zemi, informatika a počítačové inžinierstvo, matematika, medicína a zdravotníctvo a spoločenské vedy.