Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Slávik Slovenska 2018 (okresné kolo)

Dňa 10. mája 2018 sa v priestoroch Základnej školy na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch uskutočnilo okresné okolo súťaže Slávik Slovenska 2018. Našu školu reprezentovali v troch kategóriách tri žiačky, ktoré úspešne obsadili dve priečky. V prvej kategórii sa na druhom mieste umiestnila Nina Bočkajová, v druhej kategórii sa na treťom mieste umiestnila Patrícia Michalidesová a v tretej kategórii sa úspešne na treťom mieste umiestnila Dominika Jakubičková. Žiačky na súťaž pripravovala ich pani učiteľka hudobnej výchovy Janka Chvojková. Všetkým žiačkam gratulujeme k úspechu a želáme im veľa úspechov v rozvíjaní svojich talentov.
Mladšie žiačky v malom futbale v okrese so strieborným umiestnením

V areáli ZŠ s MŠ v Praseľanoch sa dňa 4. mája 2018 uskutočnilo okresné finále v súťaži Malý futbal mladších žiačok ZŠ – Školský pohár SFZ, ktorého sa zúčastnili tri topoľčianske základné školy a domáce futbalistky. Tento finálový turnaj sa skončil týmito výsledkami: Hollého Topoľčany – Preseľany 4 : 2, Tribečská Topoľčany – Gogoľova Topoľčany 3 : 0, Preseľany – Tribečská 0 : 2, Gogoľova – Hollého 1 : 1, Preseľany – Gogoľova 3 : 1, Tribečská – Hollého 1 : 2.
Staršie žiačky v pohári základných škôl do okresného finále

Dňa 2. mája 2018 ZŠ Tribečská usporiadala jednu zo skupín v súťaži Malý futbal CUPZŠ – staršie žiačky, ktorej sa zúčastnili štyri základné školy a hralo sa systémom každý s každým s týmito výsledkami: Tribečská – Horné Obdokovce 3 : 0, Radošina – Prašice 0 : 4, Radošina – Horné Obdokovce 0 : 8, Tribečská – Prašice 6 : 2, Horné Obdokovce – Prašice 7 : 0, Radošina – Tribečská 0 : 0. Tribečská postúpila z prvého miesta v skupine do okresného finále o majstra okresu Topoľčany v súťaži základných škôl.
Príroda verzus odpad

Aleksandra Bajzíková, žiačka 8. C triedy, sa zúčastnila súťaže Príroda versus odpad. Zaoberala sa najohrozenejšími ekosystémami - mokraďami,odlesňovaním pralesov.
Naša Zem

Deň Zeme si pripomíname už od roku 1970. Pôvodca jeho vyhlásenia bol environmentálny aktivista Gaylord Nelson. Vznik osláv tohoto dňa podnietila reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Hlavným cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem.
Veľký úspech v súťaži Hviezdoslavov Kubín (krajské kolo)

Krajské kolo 64. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 4. mája 2018 v Leviciach. Z našej školy postúpili do krajského kola žiačky, ktoré sa umiestnili na prvom a druhom mieste v okresnom kole. Žiačky doprevádzala na súťaži pani vychovávateľka Tatiana Kupcová.
TOPTALENT 2018

Dňa 4. mája 2018 o 16. 30 hod. sa v divadelnej sále Spoločenského domu v Topoľčanoch predstavili mladí talentovaní žiaci z topoľčianskych základných škôl a ZUŠ. Uskutočnil sa 27. ročník súťaže TopTalent 2018. Súťažilo sa v troch hlavných kategóriách: tanečnej, hudobnej a dramatickej.
Deň Zeme v ŠKD

Naša planéta Zem oslavovala svoj veľký deň. Aj my v ŠKD sme si spoločne porozprávali o našej nádhernej modrej planéte a rozhodli sa zapojiť svoju fantáziu s touto tématikou, a nakresliť plagáty v jednotlivých oddeleniach. Ukázali sme v nich nielen to, aká je naša Zem krásna, ale aj to, pred čím ju treba chrániť, a ako nám všetkým na nej záleží. Deťom sa táto akcia páčila a samy prejavili svoju iniciatívu inými kresbami a výrobkami. pani vychovávateľky
Starší žiaci v malom futbale postúpili do okresného finále

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch 30. apríla 2018 usporiadala jednu zo štyroch skupín v malom futbale starších žiakov. ZŠ Bojná sa súťaže nezúčastnila. Hralo sa systémom každý s každým a do okresného finále postupoval len víťaz skupiny.
Ďalšie štyri zápasy hádzanárov v minihádzanárskej lige

Dňa 27. apríla 2018 odohrali hádzanári Tribečskej v tejto súťaži ďalšie štyri zápasy s tromi prehrami a jednou výhrou. So ZŠ Škultétyho Topoľčany prehrali 1 : 7, s Gymnáziom Topoľčany 8 : 12 a so ZŠ Preseľany 13 : 7. V súboji so ZŠ Nitrianska Blatnica boli úspešní v podobe výhry 12 : 4.
V minifutbale žiakov a žiačok ZŠ – McDonald´s Cup s okresným víťazstvom do krajského finále

ZŠ s MŠ Kovarce usporiadala dňa 26. apríla 2018 Majstrovstvá okresu Topoľčany ZŠ v minifutbale žiakov a žiačok McDonald´s Cup. Zúčastnilo sa ich 13 základných škôl, ktoré boli rozdelené do 4 skupín. Zúčastnené školy boli rozdelené do viacerých skupín a ich víťazi hrali o najvyššie celkové umiestnenie.
Škola v prírode – Ráztočno

V dňoch 23. 4 - 27. 4 2018 sa žiaci 2. B, 2. C a 2. D triedy zúčastnili školy v prírode v hoteli Remata v blízkosti obce Ráztočno. Rekreačná oblasť Remata je známa svojou nedotknutou prírodou a známym lyžiarskym strediskom situovaným na okraji Hornej Nitry.
Mimoriadny úspech našich gymnastov a gymnastiek

Akrobacia, hrazda, preskok, lavička, šplh či člnkový beh, to sú disciplíny gymnastického štvorboja družstiev dievčat a chlapcov. No a výborný tímový duch, odhodlanie, spolupráca, náročné tréningy pod vedením Mgr. Miroslavy Patai a vynikajúce výkony na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja v gymnastickom štvorboji priniesli našim žiakom a žiačkam skvelé výsledky.
Koniec apríla so zberom papiera

Posledný aprílový týždeň v dňoch od 23. do 27. apríla 2018 škola organizovala zber papiera. Možno povedať, že bol úspešný, pretože sa vyzbieralo takmer 10 ton. Prispeli k tomu žiaci, rodičia a starí rodičia, ktorí doniesli aj niekoľko sto kilogramov papiera, no pomohlo tomu aj každých niekoľko desiatok kilogramov papiera od žiakov a rodičov, ktorí boli ochotní venovať tomuto zberu trochu času a energie.
Hodina nemeckého jazyka – Návšteva u lekára

Žiaci 8. B zmenili triedu na ordináciu a vyskúšali si úroveň nemeckého jazyka v rolových hrách. Vďaka vzájomnej spolupráci žiakov 8. B sa ich trieda v priebehu niekoľkých minút premenila na ordináciu u lekára a čakáreň plnú pacientov. Vhodne zvolené rekvizity im pomáhali dotvoriť malé situačné scénky, v ktorých si sami zahrali, pričom rozprávali výhradne po nemecky.