Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Krajské ocenenie pani učiteľky Mgr. Evy Makovej

Dňa 28. marca 2019 získala pani učiteľka Mgr. Eva Maková pri príležitosti oceňovania najlepších pedagógov Nitrianskeho kraja Čestné uznanie za výbornú pedagogickú činnosť a dosiahnuté úspechy v mimoškolskej športovej činnosti.
2.miesto v literárnej súťaži Poetický Púchov

Mesto Púchov a Centrum voľného času Včielka Púchov vyhlásili VI. ročník literárnej súťaže poetov - POETICKÝ PÚCHOV. Do tejto súťaže sa zapojili aj žiaci zo 4.A a 4.AA.
RoboCup Junior 2019 Slovensko – celoslovenská súťaž v stavbe a programovaní robotov

V dňoch 27. až 29. marca 2019 sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnila celoslovenská súťaž pre základné a stredné školy v stavbe a programovaní robotov - RoboCup 2019. 24. ročník súťaže vyhlásilo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR a Centrum vedecko-technických informácii SR. Organizáciu súťaže prevzala na svoje plecia SSE a SOŠ Polytechnická v Liptovskom Mikuláši. V centre Liptova sa stretlo 183 účastníkov v 54 tímoch zo Slovenska a Slovinska, ktorých účasť bola obohatením súťaže. Súťažilo sa v disciplínach konštrukcia, robotická ruka, robotický futbal, záchranár, simulácia a tanec robotov.
Veľké úspechy gymnastiek a gymnastov - štyrikrát majstri okresu

Aj v tomto školskom roku sa gymnastky a gymnasti pod vedením trénerky Miroslavy Patai intenzívne pripravovali na gymnastické súťaže, ktoré začínajú na úrovni okresu s možnosťou postupu. Táto príprava sa odzrkadlila v zisku štyroch titulov majstrov okresu Topoľčany.
Mesto Topoľčany si uctilo svojich učiteľov – skvostný koncert Martina Babjaka

28. marec je už tradične známy ako Deň učiteľov a v tomto školskom roku to bolo presne v tento deň, keď mesto Topoľčany pripravilo svojim učiteľom spoločnú oslavu ich sviatku v Dome kultúry. Bolo to po novom a prvýkrát, kedy sa učiteľky a učitelia materských, základných, špeciálnych, spojených a umeleckých škôl stretli v týchto priestoroch a v tento deň pri ocenení ich práce.
Stolní tenisti majstrami Slovenskej republiky

Naša škola dosiahla v treťom marcovom týždni jeden z najväčších športových úspechov v posledných rokoch. Stolní tenisti sa stali v tomto športe na úrovni základných škôl najúspešnejšími na Slovensku.
Voda - neoceniteľný zdroj života

22. marca sme si pripomenuli Medzinárodný deň vody. Táto číra tekutina, bez ktorej život na Zemi nemôže existovať, nám nie je ľahostajná ani na Tribečskej. Preto sme sa aj my zapojili do rôznych aktivít pripomínajúcich jej dôležitosť. Jednou z nich bola aj SÚŤAŽ O NAJKRAJŠIE VYZDOBENÉ DVERE TRIEDY, kde si žiaci, inšpirovaní svojimi triednymi učiteľmi, vyzdobili dvere tried na tému "Voda". Ich diela si môžete prezrieť v priloženej fotogalérii a o zvyšných podujatiach prečítať ďalej.
Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín je najstaršou súťažou v oblasti umeleckého prednesu a divadiel poézie. Vytvára priestor pre konfrontáciu a tvorivý rast všetkých záujemcov o umelecký prednes. Jednotlivé kolá tejto prestížnej súťaže u nás pravidelne organizuje Tribečské osvetové stredisko. Obvodné kolo pre I. – III. kategóriu poézie i prózy pre našu školu sa uskutočnilo 19. marca 2019
Deň vody v II.A

Pri príležitosti Medzinárodného dňa vody, ktorý bol stanovený na 22. marec 2019, sa po celom svete konali akcie, ktoré propagovali vodu ako náš spoločný dar, ktorý máme k dispozícii. Preto sme ani my v II.A na Deň vody nezabudli a v piatok sme spoločne túto životodarnú tekutinu oslávili.
Krajské kolo biologickej olympiády

Dňa 20. marca 2019 sa v Nitre konalo Krajské kolo biologickej olympiády kategórie C. Našu školu úspešne reprezentovala žiačka Lena Bezáková (8.A), ktorá súťažila v projektovej časti.
Krajské kolo dejepisnej olympiády

Okresný úrad Nitra, odbor školstva, v spolupráci so Spojenou katolíckou školou Sv. Vincenta de Paul v Leviciach a krajskou komisiou dejepisnej olympiády, uskutočnil dňa 21. marca 2019 už 11. ročník krajského kola dejepisnej olympiády. Našu školu reprezentoval žiak Alexej Pokus (9.A), ktorý sa umiestnil na krásnom 3. mieste.
Volejbalistky v majstrovstvách kraja na 5. – 7. mieste

Dňa 14. marca 2019 sa v Leviciach uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja vo volejbale žiačok základných škôl, ktorých sa zúčastnila ja naša škola a spolu s ňou ďalších šesť víťazov jednotlivých okresov. Aj napriek dvom prehrám, zanechali naše žiačky dobrý dojem nielen u súperov, ale aj u usporiadateľov týchto majstrovstiev.
Knižná burza priniesla radosť nielen Topoľčianskym packám

Starostlivo pripravovaná knižná burza ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch začala presne v stanovenom čase o štrnástej popoludní v stredu 13. marca 2019. Zúčastnila sa jej aj JUDr. Alexandra Gieciová, primátorka mesta Topoľčany, pod záštitou ktorej sa konala, ako aj iní predstavitelia mesta. V telocvični školy boli pripravené „stánky“ s knihami rozdelenými podľa tém a v priestoroch školy boli pripravené aj rôzne zaujímavé aktivity. Burza prebehla v príjemnej a priateľskej atmosfére, pričom sa predala veľká časť zozbieraných kníh. Vďaka tomu mohla riaditeľka našej školy Mgr. Anna Krajčíková odovzdať karanténnej stanici Topoľčianske packy krásnu sumu 1 020,40 eur na ich prevádzku.
Historická prednáška v Galérii mesta Topoľčany

Dňa 14.marca 2019 o 16:00 hod. sa v priestoroch Galérie na námestí uskutočnila prednáška pod názvom: Útek Wetzlera a Vrbu z koncentračného tábora Osvienčim. Túto prednášku zorganizoval Ústav pamäti národa v Bratislave, spolu s Krúžkom historikov SHS v Topoľčanoch. Prednášajúcim bol Mgr. Pavol Makyna, PhD., ktorý vyučuje na katedre histórie PdF UK v Bratislave a zároveň pracuje v Sekcii vedeckého výskumu Ústavu pamäti národa v Bratislave. Prednášky sa zúčastnili nielen učitelia dejepisu základných a stredných škôl a študenti, ale aj široká verejnosť. Medzi prítomnými bol aj dekan Rímskokatolíckej cirkvi Farnosti v Topoľčanoch, Mons. Dušan Argaláš.
Výtvarná súťaž - Zápalky v rukách detí

Naši výtvarníci sa zapojili do celoslovenskej súťaže, ktorú vyhlásil generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR a prezident Hasičského a záchranného zboru. Tento ročník má tému ,,Zápalky v rukách detí".