Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Šarkaniáda v ŚKD

Jeseň je čarovné obdobie plné farieb.Čaro jesene dokážu oceniť najmä deti, ktoré v tomto období radi púšťajú šarkany. Aj tento rok sme s deťmi v ŠKD zhotovovali rôznofarebné šarkany, ktoré sme spoločne púšťali na školskom dvore. Deti mali veľkú radosť lebo nám prialo aj počasie a mali sme ten správny vietor. Spoločne sme tak zahájili príchod jesene.
Strava bez zbytočnej chémie

Na Deň zdravej výživy prišla do II. A a III. C výživová poradkyňa Ing. J. Trebulová. Žiaci si v školskej kuchynke pripravili zo surovín pomazánky a šaláty. Presvedčili sa, že z čerstvej, ale aj varenej zeleniny sa dá pripraviť chutné a zdravé jedlo bez chémie a konzervantov.
Stretnutie piatakov s regionálnou históriou

V mesiaci september sme si pripomenuli dve tragické výročia, ktoré sa viažu k nášmu mestu. Tým prvým je Pamätný deň obetí holokaustu a rasového násilia, ktorý pripadá na 9. septembra. Práve vtedy, presne 9. 9. 1941 prijala Slovenská republika tzv. Židovský kódex, na základe ktorého boli deportovaní zo Slovenska Židia do koncentračných táborov (z Topoľčian okolo 2650 Židov).
Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry – ŠK

Dňa 16. októbra 2018 sa konalo školské kolo 11. ročníka olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Vyhlasovateľom súťaže je každoročne Ministerstvo školstva SR a jej hlavným poslaním je prehĺbiť, rozširovať a upevňovať komunikačné zručnosti žiakov základných škôl v slovenskom jazyku.
Na 1. ročníku Brannej olympiády vyhrali všetci, no športový úspech sa najviac dotkol ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch

Dňa 12. októbra 2018 sa na Slovensku ohlásila novodobá branná olympiáda, ktorej organizáciou 1. ročníka bola poverená ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch, čo znamenalo, že po poldruha mesiaci na túto školu zavíta už druhý minister súčasnej vlády Slovenskej republiky a v tomto prípade to bol Peter Gajdoš, minister obrany SR.
Exkurzia do Malej Fatry

Žiaci 9. ročníkov sa 10. októbra 2018 zúčastnili exkurzie do Malej Fatry. Súčasťou Malej Fatry sú aj Jánošíkove Diery. Je to sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. A toto úžasné dielo prírody bolo cieľom školskej exkurzie žiakov 9. ročníka.
Babie leto na Náučnom chodníku Duchonka – Kulháň

Ako sa už stalo zvykom, aj túto jeseň absolvovali piataci exkurziu po Náučnom chodníku Duchonka – Kulháň. Vo štvrtok 11. októbra 2018 spolu s pani učiteľkami Makovou, Jamborovou a pánmi učiteľmi Vőpym a Kopčanom prešli celým chodníkom a objavovali krásy jesennej prírody.
Jesenná ochutnávka ovocia z našich záhrad

Pred príchodom zimného počasia, ktoré sa nezadržateľne blíži sme sa rozhodli v ŠKD čo najlepšie na túto prichádzajúcu zimu pripraviť. Dohodli sme sa urobiť ochutnávku ovocia a zeleniny z našich záhrad. Popoludňajší deň bol plný informácií o vitamínoch. Pani vychovávateľky deťom pripravili misky plné zdravých dobrôt. Deti najskôr medzi sebou súťažili, kreslili, doplňovali, zažili kopec zábavy. Na záver sa všetci s veľkou chuťou pustili do ochutnávky čerstvého ovocia a zeleniny. Keďže sa táto akcia deťom páčila, určite ju zorganizujeme aj nabudúce. Rodičom sa chceme touto cestou veľmi pekne poďakovať za prinesené plody z ich záhrad.
Beseda so včelárkou

Vo štvrtok 4. októbra 2018 sa žiaci 6. B triedy počas hodiny biológie zúčastnili besedy s včelárkou pani Nikovou. Tá im porozprávala zaujímavosti zo života včiel. Okrem iného sa dozvedeli, že včeliu kráľovnú si môžu kúpiť aj cez internet, že kráľovná ich nikdy nepoštípe, a mnohé iné zaujímavé veci. Najväčšiu radosť mali žiaci zo sladkého darčeka - medíka od pani včelárky, za čo jej veľmi pekne ďakujeme. Mgr. Jana Kacinová
Medzinárodný deň čokolády v ŠKD

Z čoho sa vyrába čokoláda? Kedy vznikla? Ako a čo sa z nej vyrába? Tieto a rôzne iné zaujímavosti sa vo štvrtok 13. septembra 2018 o tejto dobrote dozvedeli deti zo vzájomných rozhovorov. Zahrali sa na grafikov, aktivovali si svoju fantáziu v návrhoch, ako by mal vyzerať obal na ich vysnívanú čokoládu. S plným nasadenim sa pustili do tejto úlohy a vytvorili nádherné práce. Nakoniec sa spoločne s nimi a so skutočnými čokoládami, ktoré si priniesli, odfotili a na dobrôtkach pochutili. Spoločne si pozreli film Charlie a továreň na čokoládu, ktorý sa venuje tejto sladkej téme. Podujatie sa deťom páčilo.
Športové šantenie v ŠKD

Keďže počasie nám ešte prialo, využili sme posledné teplé slnečné lúče a strávili veselé športové popoludnie. Deti si ho vyplnili vybíjanou starších ročníkov v zápolení proti sebe. Výsledky boli vždy vyrovnané, deti ju preto hrávajú denno-denne a zdokonaľujú sa v nej. Mladšie deti sa zase predbiehali v skákaní na švihadlách, pričom im s počítaním pomáhali p. vychovávateľky. Futbalová lopta patrila mladším aj starším chlapcom. Pri všetkých športových aktivitách museli deti dodržiavať pravidlá fair play.
Ema Daňová najlepšou v skoku do diaľky starších žiačok

Dňa 28. septembra 2018 ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch pripravila už XII. ročník v skoku do diaľky žiakov a žiačok základných škôl. Zúčastnili sa ho topoľčianske základné školy, no niektoré aj z blízkeho vidieka. Najúspešnejšou z reprezentantov Tribečskej bola Ema Daňová, ktorá opäť potvrdila svoj všestrannejší športový talent.
V cezpoľnom behu úspech Vanessy Kuricovej a družstva žiačok

ZŠ s MŠ v Krušovciach usporiadala ďalšie majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl žiakov a žiačok v cezpoľnom behu. Je to hneď v úvode školského roka a teraz to bolo v utorok 25. septembra 2018.
Poďakovanie Mgr. Anny Krajčíkovej, riaditeľky školy

Tretie mesto v športových súťažiach základných škôl a osemročných gymnázií celého Nitrianskeho kraja a šieste miesto v predmetových olympiádach a postupových súťažiach na tej istej celoregionálnej úrovni je ďalšie konštatovanie celoročných výsledkov minulého školského roka. Síce len konštatovanie, no znovu excelentné pre žiakov, učiteľky a učiteľov tejto školy.
Školský rok 2017/2018 veľmi úspešný v predmetových olympiádach a postupových súťažiach – 1. miesto v okrese a 6. miesto v kraji

Na poli predmetových olympiád a ďalších súťaží bol aj uplynulý školský rok pre Tribečskú veľmi úspešný. Úplne na mieste je tu častica aj, pretože vynikajúce úspechy v týchto súťažiach na úrovni okresu i kraja dosahuje táto škola už viac ako poldruha desaťročia.