Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Školská športová olympiáda žiakov druhého stupňa

Dňa 25. júna2018 sa v telocvični školy a v jej atletickom areáli uskutočnila školská športová olympiáda žiakov od piateho po deviaty ročník. Udržala sa tak tradícia tohto športového podujatia a v tomto školskom roku to bola aj výrazná iniciatíva žiakov, ktorí túto olympiádu chceli. Vo veľmi príjemnom počasí olympiádu otvorila Mgr. Anna Krajčíková, riaditeľka školy.
Indiánska rozlúčka ŠKD

Dňa 26. júna 2018 sa deti zo školského klubu 2. B a 3. B premenili na Indiánov. Vyrobili si originálne indiánske čelenky, pomaľovali si tvár a vybrali sme sa na školský dvor. Deti sa rozdelili na dve družstvá, v ktorých si zvolili svojho vedúceho Apača a dostali indiánske mená ako napr. Červený mrak, Mesačný kameň, Ohnivý dym či Žlté pierko. Na školskom dvore zavládla pravá indiánska atmosféra a deti sa veselo pustili do súťaženia. Zmerali si svoje sily a schopnosti v disciplínach: skokanda, boj na jednej nohe, hod kameňom, streľba z luku a iné. Deti vložili do súťaženia všetky sily a do poslednej disciplíny bol stav oboch družstiev vyrovnaný, no vyhrali Indiáni od Červeného mraku.
Z Tribečskej dvaja majstri Slovenska vo viacboji všestrannosti

V našich domácich podmienkach nie je väčším športových úspechom, ako byť najlepší na Slovensku v nejakom druhu športu v určitej vekovej kategórii a v športe, ktorý sa celoplošne na Slovensku pestuje, organizuje a súťaží sa v ňom už od najnižšieho stupňa okresov. Viacboj možno považovať za kráľovskú športovú disciplínu predovšetkým svojou všestrannosťou a atleticko-silovou univerzálnosťou.
Venček 2018

20. júna 2018 sa uskutočnil slávnostný venček, na ktorý sa všetci deviataci veľmi tešili a dlho sa naň pripravovali. Po niekoľkých hodinách tanečného kurzu sa konečne dočkali. Všetci sa vychystali do šiat a oblekov a o 16. 00 sa to všetko začalo. Žiaci sa predstavili s triednymi vystúpeniami. Všetkým prítomným a najmä deviatakom sa pri tejto príležitosti prihovorila pani riaditeľka Mgr. Anna Krajčíková.
Zdokonaľovací plavecký kurz

Tradičný päťdňový zdokonaľovací plavecký kurz tejto školy v tomto školskom roku prebiehal päť dní v dvoch týždňoch, keď bolo potrebné prispôsobiť sa počasiu. V dňoch 10., 11., 12., 18. a 19. júna 2018 sa tohto kurzu zúčastnilo spolu 43 šiestakov a šiestačiek. Kurz prebiehal v mestskom kúpalisku a žiaci sa zdokonaľovali vo viacerých plaveckých štýloch a prešli aj zásadami potrebnej prvej pomoci pri kúpaní.
Objavovanie krás Oravy

14. – 15. júna 2018 sa deviataci vybrali na posledný školský výlet objavovať krásy Oravy. Počasie nebolo príliš ideálne, mrholilo aj autobus sa nám pokazil, ale nakoniec sa všetko dalo do poriadku. Boli sme pozrieť skanzen Oravskej dediny v Zuberci, v ktorom sme videli život v jednoduchých dreveniciach v minulosti.
Úspešné umiestnenia druhého stupňa v letnom viacboji všestrannosti

Dňa 8. júna 2018 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala Majstrovstvá okresu Topoľčany v letnom viacboji všestrannosti žiakov a žiačok druhého stupňa základných škôl. Prinášame umiestnenia žiačok a žiakov Tribečskej v troch vekových kategóriách druhého stupňa ZŠ.
Anglický deň pre 3. ročník

Dňa 22. júna 2018 sa uskutočnil projekt Angličtina Hrou určený pre žiakov 3. ročníka. Témou projektu bolo "Slovensko, môj domov = Slovakia, my homeland". Žiaci boli rozdelení do 4 skupín, z ktorých každá sa venovala jednej čiastkovej téme: šport, jedlo, ľudové tradície a Vysoké Tatry.
Piataci na Babici

Dňa 21. júna 2018 sa žiaci 5. B, 5. C a 5. D vybrali na koncoročný školský výlet do neďalekej obce - Bojná. Najskôr sme navštívili Archeologické múzeum Veľkej Moravy, sídliace v budove Obecného úradu. Srdečne nás privítala pani sprievodkyňa a potom mala odborný výklad o lokalite Bojná - Valy. Žiakov asi najviac zaujali vystavené zlaté plakety, bronzový zvon, železné hrivny a aj kostrový nález ženy(starej okolo 1200 rokov).
Jedenásta kráľovná čítania

Vo štvrtok 21. júna 2018 sme sa opäť stretli v školskej knižnici na slávnostnej korunovácii nových kráľovien čítania. V 11. ročníku opäť zvíťazili dievčatá. Aj tento rok dosiahli krásne čitateľské výkony...
Kuchár bez čapice

V máji 2018 sa v ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch konala súťaž Kuchár bez čapice. Tohtoročnou témou boli nátierky – tradične, netradične. Súťažiaci mali za úlohu pripraviť aspoň tri nátierky. Našu školu reprezentovali žiačky 9. B triedy – Patrícia Želizková, Sarah Molnárová a Michaela Malecová. Porota hodnotila kreativitu pokrmu, prestretie stolu, ale aj hygienu pri práci. Súťažili 4 družstvá. Víťazom sa nakoniec stala ZŠ na Škultétyho ulici v Topoľčanoch. Naše dievčatá skončili na 3.mieste. Blahoželáme!
V letnom viacboji najúspešnejšie Hollého a Tribečská

Z poverenia Slovenského zväzu viacbojov všestrannosti ako organizátor Okresný zväz viacbojov všestrannosti a usporiadateľ ZŠ Tribečská Topoľčany zorganizovali letné majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany vo viacbojoch všestrannosti na rok 2018 v kategórii 1-4, ktoré sa uskutočnili v telocvični a atletickom areáli tejto školy 7. júna 2018.
Boj proti obezite

V súčasnej dobe je obezita nielen estetickým problémom, ale najmä vážnym zdravotným problémom. Je zvlášť rozhodujúcim faktorom pri ochoreniach srdca, ciev, nádorových ochorení i cukrovky. Príčinou obezity môže byť nielen dedičnosť, ale predovšetkým sú to zlé stravovacie návyky a nedostatok pohybu.
Z atletických majstrovstiev kraja s tromi medailami

Dňa 7. júna 2018 sa v Nových Zámkoch uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v ľahkej atletike žiakov a žiačok základných škôl. Zúčastnili sa ich aj ľahké atlétky z Tribečskej ako okresné víťazky a ďalší dvaja žiaci školy – Dávid Žikavský a Matúš Dobiaš ako víťazi svojich disciplín v okresných majstrovstvách. Žiačky v kolektívnej súťaži obsadili šieste miesto v kraji, no celkový bodový výsledok bol ovplyvnený tým, že víťazná atletická zástava z majstrovstiev okresu bola z viacerých dôvodov výrazne oslabená. V plnej sile by sa dalo s ďalšími bodmi počítať až k tretiemu miestu, hoci aj šieste miesto v celom Nitrianskom kraji je určite veľmi pekný výsledok.
Tribečská víťazom Detských atletických hier

Dňa 6. júna 2018 mesto Topoľčany v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom organizovalo Detské atletické hry a konkrétne v atletickom areáli ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch, ktorá celú organizáciu tejto súťaže zabezpečila aj personálne. Súťažili osemčlenné družstvá žiakov a žiačok I. stupňa základnej školy s určitými podmienkami. Boli to dvaja chlapci a dve dievčatá z prvého alebo druhého ročníka a tiež dvaja chlapci a dve dievčatá z 3. a 4. ročníka. Súťaž bola pripravovaná pre topoľčiansky región a zúčastnili sa jej štyri základné školy z Topoľčian uvedené vo výsledkoch.