Divadelné predstavenie v Trnave
16.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 6. marca 2017 privítalo Divadlo Jána Palárika v Trnave našich štvrtákov na predstavení Ostrov pokladov. Na doskách trnavského divadla ožil slávny pirátsky príbeh plný fantázie, napätia a nečakaných zvratov. Žiaci s napätím sledovali hlavného hrdinu Jima, ktorý sa stal členom dobrodružnej plavby. Cesta poznania a sila osobných rozhodnutí sa stali jeho najväčším bohatstvom. Mgr. S. Holbayová
Deň šťastia na Tribečskej
15.03.2017 - Ing. Rastislav Gaži

Trend pozitívnej psychológie sa postupne dostáva aj do škôl. Jej aplikáciou sa snažíme podporovať a zlepšovať mentálne zdravie žiakov, ako aj učiteľov, zlepšovať kvalitu života jednotlivca. Práve preto sa aj naša škola pripája k oslavám Medzinárodného dňa šťastia – 20. marca 2017. Podrobnejšie informácie o Dni šťastia na Tribečskej Vám prinesieme po plánovanej akcii.
V minihádzanej dve víťazstvá a jedna prehra
14.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 9. marca 2017 sa v topoľčianskej hádzanárskej hale odohral tretí turnaj v minihádzanej žiakov základných škôl, ktorí nie sú registrovaní v tomto športe. ZŠ zvíťazila so ZŠ Solčany 17 : 4 a so ZŠ Preseľany 13 : 2. V súboji so ZŠ Kovarce zvíťazila vidiecka základná škola 11 : 5. Reprezentácia Tribečskej: Andrej Sedlár 5. D, Šimon Peter 6. A, Adam Beňačka 6. B, Martin Žiak, Alexej Pokus (obaja 7. A), Samuel Schneider 7. B a Ivan Hlavina 7. C. Mgr. Gejza Sitkey
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo (I. stupeň)
13.03.2017 - Mgr. Zuzana Lukáčová

Tak ako po iné roky aj tento rok sa uskutočnila na našej škole súťaž v umeleckom prednese poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Súťaže sa zúčastnili najlepší recitátori a recitátorky triednych kôl 2. až 4. ročníkov.
Lyžiarsky kurz v lyžiarskom stredisku Ski TMG Remata
06.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

V dňoch od 26. februára do 3. marca 2017 sa žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku Ski TMG Remata, ktoré sa nachádza v rázovitom prostredí medzi Kremnickými vrchmi a pohorím Vtáčnik. 63 žiakov viedli skúsení inštruktori – Mgr. Eva Maková, Mgr. Branislava Lukáčiková, PaedDr. Ladislav Vozár, Mgr. Adriána Gočová a PaedDr. Ľubica Balážiová. O zdravie žiakov sa staral MUDr. Peter Peterka.
Veľká praveká súťaž (7. ročník)
02.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Múzeum praveku Slovenska v Bojniciach vyhlásilo už 7. ročník veľkej pravekej súťaže pre základné školy. Termín ukončenia je 31. marec 2017. Žiaci mali tentoraz spoločne vymyslieť a nakresliť humorný komiksový príbeh neandertálca (alebo tlupy neandertálcov).
Školské kolo biologickej olympiády – kategória E
06.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

V piatok 17. februára 2017 v čase, kedy väčšina žiakov už bola doma a začínali sa im vytúžené jarné prázdniny, po vyučovaní sa konalo školské kolo biologickej olympiády – kategória E. Tradične toto kolo pozostávalo z botaniky, zoológie a geológie.
Vydarená projektová časť biologickej olympiády – kategória C
03.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dva dni pred jarnými prázdninami, dňa 16. februára 2017, sa v Základnej škole sv. Don Bosca v Topoľčanoch konal 51. ročník okresného kola biologickej olympiády v kategórii C. Našu školu reprezentovali dve žiačky v projektovej časti.
Hviezdoslavov Kubín – školské kolo (II. stupeň)
02.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 28. februára 2017 sa súťažilo v školskom kole umeleckého prednesu poézie a prózy – Hviezdoslavov Kubín. Výkony súťažiacich v druhej a v tretej kategórii hodnotila odborná porota v zložení: Mgr. Rastislava Macková, Mgr. Tomáš Kováčik a Mgr. Andrea Rybanská. Talentovaní recitátori si navzájom konkurovali, porota mala ťažkú úlohu vybrať spomedzi nich tých, ktorí budú reprezentovať našu školu v obvodnom kole.
Zvíťazila vaňa!
02.03.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Viete kde tancovala Mona Lisa s minecraftovým zombíkom? Predsa... na Kreatívnom karnevale na Tribečskej! Môžeme konštatovať, že tento rok sa zábava vydarila, masky boli skutočne originálne a porota pri vyberaní tej naj mala skutočne ťažkú úlohu. Zvíťazila Nanette Šturmová z 1. B, ktorej maska bola nielen pekná, ale aj zjavne náročná na vyhotovenie. Gratulujeme a tešíme sa na ďalší rok...
Tribečská v dejepisnej olympiáde treťou najúspešnejšou základnou školou okresu Topoľčany
27.02.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Aj v školskom roku 2016/2017 v tejto olympiáde základných škôl okresu Topoľčany dosiahla Tribečská popredné umiestnenie medzi základnými školami v tomto okrese. Bodovanie jednotlivých základných škôl je veľmi jednoduché.
Vikingovia – dobyvatelia či objavitelia
27.02.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Tribečské múzeum v Topoľčanoch pripravilo pre školskú mládež v čase od 9. januára do 3. marca 2017 prezentačné podujatie s tvorivou dielňou na tému Vikingovia – dobyvatelia či objavitelia. Žiaci zo 7. A triedy navštívili 17. februára toto spomínané podujatie.
Plavecký výcvik
27.02.2017 - Mgr. Zuzana Lukáčová

Aj v tomto školskom roku sme organizovali plavecký výcvik pre žiakov 2. až 4. ročníka. V dňoch 6. až 17. februára 2017 získavali žiaci plaveckú gramotnosť v priestoroch krytej plavárne. Pod vedením trénerov absolvovali plavecký výcvik v rozsahu 10 hodín.
Jarné prázdniny
17.02.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Jarné prázdniny sú v dňoch 20. - 24. februára 2017. Vyučovanie podľa riadneho rozvrhu hodín bude od pondelka 27. februára 2017. Jarné prázdniny predstavujú vhodný čas na relax, turistiku, návštevu pamiatok alebo lyžovačky. Všetkým želáme pekné prázdniny!
Stolní tenisti v kraji na 2. mieste
17.02.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik

Dňa 7. februára 2017 sa v Nitre uskutočnili Krajské majstrovstvá Nitrianskeho kraja v stolnom tenise základných škôl. Hralo sa v dvoch skupinách po troch a štyroch družstvách systémom každý s každým. Víťazi skupín hrali o celkové prvé miesto a druhí v nich o tretie miesto.