Knižný marec

Prváci počúvali i čítali rozprávky a vytvárali k nim veselé ilustrácie. Zoznámili sa s Osmijankovými rozprávkami. Jedna z nich ich inšpirovala k nakresleniu „neslušne dlhého psa“. Iní prváci každý deň čítali z knihy „Škola za rohom“ a vymysleli k nej zaujímavé obrázky.

V druhom ročníku deti čítali každý deň z vlastných kníh a svoje výkony si značili do „cestičiek čítania“. Spoločne vytvorili nádherný plagát o knihách. Jedna trieda si v tomto mesiaci zaviedla „čitateľský piatok“ na prezentáciu prečítaných kníh.

Tretiaci sa rozhodli pre hlasné čítanie z vybraných kníh, ilustrovali a navrhovali obaly svojim obľúbeným knihám.

Vo štvrtom ročníku sa deti usilovne pripravovali na besedu so spisovateľom Petrom Vlčkom, čítaním rozprávok z jeho tvorby. Iní žiaci sa s pani učiteľkami aktívnejšie venovali mimočítankovému čítaniu so zameraním na porozumenie textu. Niektoré triedy začínali vyučovanie 10-minútovým čítaním svojej knihy každý deň po celý mesiac.

Opäť sa nám potvrdilo, že knihy sú príjemným relaxom a skvelým spôsobom sebaobohacovania.

Mgr. D. Šupová