Jazykový kvet – krajské finále

Anglický jazyk

1. kategória: Kristína Trnovská žiačka 4.N triedy
2. kategória: Dávid Pokus (6.A) a  Dorota Košťálová (8.A)

Ruský jazyk

2. kategória: Izabella Terechina a  Yvonne Šupová (8.B)

Našich semifinalistov prišli podporiť nielen pedagógovia, ale aj ich spolužiaci a pozvaní hostia p. Mgr. Soňa Kováčová, pani M.Trnovská a pani R. Ondrčková.Cieľom súťaže bola podpora učenia sa jazykov i aktívneho záujmu o jazyky a  prezentácia jazykových zručností detí a mládeže v rôznych cudzích jazykoch.

Ako sa našim recitátorom darilo?

Anglický jazyk

1. kategória:
Kristína Trnovská (4.N ) 4. miesto

2. kategória: Dávid Pokus (6.A)3. miesto

Dorota Košťálová (8.A)1. miesto

Ruský jazyk

2. kategória: Yvonne Šupová (8.B)2. miesto

Izabella Terechina (8.B)3. miesto

Zo zúčastnených semifinalistov si teda postup do celoslovenského finále vybojovala naša skvelá recitátorka Dorota Košťálová z 8.A triedy, ktorá predviedla svoje kvality aj pri umeleckom prednese v anglickom jazyku. Predstavila sa ukážkou Lucy Maud Montgomeryovej – Anne of Green Gables.  Jej prejav bol presvedčivý. Hravo zvládla špecifické i mimojazykové prostriedky, aktívne narábala s jazykom, jej podanie sa nieslo v znamení spontánnosti a postup do celoslovenského kola jej právom patrí.

K pekným umiestneniam všetkým srdečne blahoželáme, ďakujeme za výborné umelecké podania. Podľa nášho názoru boli supééér a o rok vyzbrojení skúsenosťami z 2. ročníka ich postup do celoslovenského finále určite neminie.

Dorotke Košťálovej držíme palce v celoslovenskom finále, ktoré sa bude konať 11. mája 2012 opäť v Krajskom osvetovom stredisku v Nitre.

Mgr. Miriam Sedláčeková