Našu školu navštívil predseda vlády SR

Na tomto slávnostnom akte kolaudácie boli prítomní títo hostia: predseda vlády SR doc. JUDr. Robert Fico, CSc., poslanec SNR PaedDr. Pavol Goga, primátor Topoľčian Ing. Peter Baláž, zástupca primátora JUDr. Milan Lisý, prednostka MsÚ JUDr. Edita Brösztlová, vedúca oddelenia školstva MsÚ PaedDr. Martina Mazáňová, za MsÚ – Ing. Ján Kmeťo, Ing. Roman Kúdela, Ing. Jozef Mikula, zástupcovia firmy STYLE-MONT, spol. s r.o. – Vladimír Rybanský, Ing. Vlastimil Pánsky, Ing. Ivan Thomas, Anton Lacika, Peter Gacho, členovia rady školy, triedni dôverníci a ďalší.

Čas pred otvorením slávnostnej kolaudácie si prichádzajúci prítomní mohli krátiť pozeraním filmu zo života 45-ročnej histórie našej školy, obsahujúceho historické i nové fotografie budovy školy, tried, riaditeľov školy, učiteľov, absolventov a rôzne zaujímavé školské aktivity.

Slávnostné stretnutie otvorila pani zástupkyňa Mgr. Elena Dobrá, privítala prítomných – hostí, rodičov, učiteľov, zamestnancov školy, žiakov a uviedla program.

Peknou básničkou v úvode všetkých potešila Júia Golská zo 4.C.

Pani riaditeľka Mgr. Gabriela Herodeková vo svojom príhovore spomenula dôvody nevyhnutnej obnovy budovy školy, ktorá prispela k skvalitneniu výchovno-vzdelávacieho procesu. Pripomenula, že rekonštrukciou tejto školy sa výrazne zlepšili podmienky na výchovu a vzdelávanie i žiakov s telesným postihom, pre ktorých škola zabezpečuje bezbariérový prístup k vzdelávaniu. Poďakovala v mene pedagogického kolektívu a žiakov primátorovi mesta Topoľčany za podanie projektu na modernizáciu a zateplenie našej 45-ročnej školy, Ing. Babálovej za projektovú dokumentáciu a firme STYLE-MONT, spol. s r.o. za realizáciu projektu v rekordnom čase – 18 mesiacov za plnej prevádzky školy. Riaditeľka školy ďalej poďakovala všetkým zúčastneným za podporu a vyzdvihla význam ich zainteresovanosti na realizácii a úspešnom dokončení celej rekonštrukcie.

Predseda vlády SR doc. JUDr. Robert Fico, CSc. si s nostalgiou zaspomínal na svoje žiacke roky v Topoľčanoch, na niektoré príhody a zážitky zo školských lavíc, hovoril o vynikajúcej povesti Tribečskej školy, ktorá ju od samých začiatkov sprevádzala. Prítomní potleskom prijali jeho prísľub prispieť k financovaniu účasti nášich robotických tímov na svetovom finále RoboCup 2012 v Mexiku. Záverom svojho prejavu poprial škole veľa úspechov v ďalšom napredovaní.

Nasledovalo slávnostné prestrihnutie pásky, ktoré previedol za prítomnosti viacerých fotografov premiér Robert Fico a primátor mesta Peter Baláž.

Po tomto akte si skupina vzácnych hostí spolu s vedením školy prezrela zrekonštruované priestory školy, krátku prezentáciu robotického tímu, futbalový zápas robotov, zapísali sa do školskej kroniky a prevzali si pamätné bulletiny.

Prehliadka končila v telocvični, kde všetci mohli sledovať krátky kultúrny program. Umelecké pásmo žiakov školy bolo vyjadrením vďaky všetkým tým, ktorí svojou priazňou, prácou a odbornosťou pomohli prebudovať ich školu. Príjemný umelecký zážitok – dôstojnosť slova, melódia hudby, tanec a aeromuzikál zanechali kúsok krásy v srdciach zúčastnených.

A tak záverečný prípitok a následné neformálne rozhovory pri slávnostnom obede a ďalšom pohostení zavŕšili program stretnutia.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa zúčastnili slávnostného aktu kolaudácie a svojou milou prítomnosťou prispeli k vytvoreniu príjemnej atmosféry a tiež všetkým, ktorí sa rôznymi spôsobmi pričinili o priaznivý a veľkolepý priebeh tohto mimoriadneho a slávnostného podujatia.

Mgr. Libuša Balážová