Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Knižná burza 13. marca 2019

Marec je mesiacom knihy.Keďže knihy a škola patria neoddeliteľne k sebe, organizuje naša škola s podporou primátorky mesta Topoľčany, JUDr. Alexandry Gieciovej, knižnú burzu, na ktorú ste všetci srdečne pozvaní. Bližšie informácie nájdete nielen tu, ale najmä v záložke AKTUALITY na stránke školy.
Kreatívny karneval ŠKD - 2019

Pred blížiacim sa pôstnym obdobím, sme v ŠKD zorganizovali Fašiangový karneval plný zábavy a veselosti. Deti si spolu doma s rodičmi vyrobili masky, ktoré nám všetkým predviedli v našej telocvični, kde boli všetky deti spolu s pani vychovávateľkami. Jednotlivé oddelenia predstavili svoje masky a porota rozhodla a vybrala desať najkreatívnejších, ktoré boli ocenené sladkou odmenou. Karneval pokračoval zábavou v triede, kde mali deti prichystané občerstvenie.
Čo vieš o hviezdach

Dňa 5.3.2019 sa v priestoroch Tribečského osvetového strediska konalo okresné kolo celoslovenskej vedomostnej súťaže Čo vieš o hviezdach, ktoré zorganizovali Tekovská hvezdáreň v Leviciach v spolupráci s regionálnym osvetovým strediskom. V 1. kategórii, ktorá bola určená pre žiakov 4. až 6. ročníka základných škôl, zastupoval našu školu Maxim Kopčan zo 4.AA. Ukázalo sa, že Maxima oslovil svet astronómie a mal chuť si vyskúšať svoje sily so staršími žiakmi. Dosiahol vynikajúci výsledok a získal 1. miesto.
Učenie v maskách 2019

Posledný deň pred jarnými prázdninami, čiže v piatok 22. februára 2019, sa naša škola trošku "zbláznila". V triedach aj po chodbách školy sa prechádzali fantastické postavy a princezné, kovboji, upíri, čarodejnice, víly, vojaci, robotníci a kadejaké zvieratká či dokonca kostry. A nezaostali ani učitelia. Učenie v maskách sa stáva veľmi populárnou tradíciou našej školy.
Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 14. 2. 2019 sa v Nitre uskutočnilo Krajské kolo olympiády v nemeckom jazyku. Našu školu úspešne reprezentoval vynikajúci Samuel Držík z 5.A triedy.
Tribečská najúspešnejšia aj v Dejepisnej olympiáde

Po najlepších výsledkoch v rámci okresu v Geografickej olympiáde ZŠ na Tribečskej ulici dosiahla na tejto úrovni najvyšší bodový súčet jednotlivých umiestnení aj v Dejepisnej olympiáde.
Ocenenie pána učiteľa PaedDr. Ladislava Vozára

V utorok 29. januára 2019 bol ocenený dlhoročný učiteľ telesnej výchovy tejto školy PaedDr. Ladislav Vozár. Asociácia športu pre všetkých Slovenskej republiky mu udelila Cenu asociácie športu pre všetkých Slovenskej republiky za rok 2017. Je to zároveň ocenenie športových aktivít tejto školy, ktorá využíva nielen priestory telocvične, ale aj veľký športový areál s novou atletickou dráhou, čo umožnilo organizáciu viacerých okresných a krajských športových súťaží žiakov a žiačok základných škôl.
Stolní tenisti s krajským majstrovským titulom

Dňa 4. februára 2019 sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja základných škôl v stolnom tenise družstiev žiakov. Zúčastnilo sa ich všetkých sedem víťazov jednotlivých okresov kraja. Naša škola zvíťazila vo všetkých zápasoch a stala sa tak majstrom kraja, čím sa stolnotenisové družstvo žiakov kvalifikovalo na Majstrovstvá Slovenskej republiky.
Vynikajúce výsledky Geografickej olympiády

Dňa 7.2.2019 sa v priestoroch ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch uskutočnil už 47. ročník Geografickej olympiády pre ZŠ a OG v okrese Topoľčany. Naša škola dosiahla v rámci okresu Topoľčany vynikajúce výsledky a počtom účastníkov a hlavne ich výsledkami sa stala v tejto olympiáde najúspešnejšou základnou školou.
Okresné kolo dejepisnej olympiády

Dňa 14.februára 2019 Okresný úrad v Nitre v spolupráci so Základnou školou na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch uskutočnil už 11.ročník okresného kola dejepisnej olympiády. Zúčastnilo sa ho 64 žiakov z 15 prihlásených základných škôl okresu Topoľčany a Gymnázia v Topoľčanoch. Do okresného kola postúpili tí žiaci, ktorí sa v školskom kole umiestnili na 1. a 2. mieste. Našu školu reprezentovali títo žiaci: Veronika Štepová (6.D), Patrik Štefkeje (6.D), Ondrej Hrončok (7.C), Tomáš Slávik (7.C), Tomáš Bohuš (8.B), Damián Joščák (8.A), Martin Mokoš (9.C) a Alexej Pokus (9.A).
Objavujeme čaro chémie

Hoci chémia nepatrí medzi žiakmi práve k najobľúbenejším predmetom a vzhľadom na neexistenciu chemického priemyslu v našom regióne to pre nich nie je ani profilový predmet, predsa len sa našli na našej škole nadšenci, ktorí sa rozhodli „objaviť čaro chémie“ a zapojiť sa do celoslovenskej súťaže s rovnomenným názvom Objavujeme čaro chémie. Boli to: I. kategória: 6. – 7. ročník základnej školy, príma a sekunda gymnázií s osemročným štúdiom - Adela Snopová, Barbora Duscheková (obe 6.B): Kinetický piesok (Mgr. Jana Kacinová) II. kategória: 8. ročník základnej školy, tercia gymnázií s osemročným štúdiom - Lena Bezáková, Aneta Kondrlová (obe 8.A): Kvaple zo sódy bikarbóny (Mgr. Jana Kacinová) III. kategória: 9. ročník základnej školy, kvarta gymnázií s osemročným štúdiom - Liliana Hallová, Bianka Bartošeková (obe 9.B): Kyseliny v 3D kine (Ing. Henrieta Knoblochová)
Zima v znamení knižných noviniek

Milí čitatelia, čitateľky, v našej školskej knižnici na vás opäť čakajú najčerstvejšie novinky – knihy, ktoré Vám umožnia kvalitné čítanie, zábavu i poučenie. Začítajte sa do pútavých príbehov Petronely Jabĺčkovej, Troch pátračov, Malých žien, či Tigrieho tímu. Tešiť sa môžu aj milovníci záhad a rébusov, matematiky, fyziky a hviezd. Pripravená je i kniha Milan Rastislav Štefánik, výpravná publikácia, vďaka ktorej môže čitateľ vziať do rúk 25 vložených dokumentov a bližšie poznať život tejto významnej osobnosti. Pre našich najmenších máme ilustrované rozprávky od H. Ch. Andersena, rozprávky o upratovacom robotovi, príbehy o psíčkovi a mačičke. Do našej ponuky pribudli nové encyklopédie i slovníky. Knižné novinky sú Vám už teraz k dispozícii.
Snehuliakovo

Postavím si snehuliaka z bielučkého snehu, ******** na námestí v Topoľčanoch pre výhernú cenu. ******* Jedna guľa, druhá guľa, nahrnieme sneh tam ******* a už stojí snehuliačik 1.B a 1.D pred radnicou sám. ***
Kŕmenie vtáčikov v zime

Žiaci zo 6.A triedy sa na hodine technickej výchovy v stredu 6.februára 2019 rozhodli, že nakŕmia vtáčikov v tomto zimnom období.
Výtvarná súťaž „ Manželstvo“

Naša škola sa zapojila do výtvarnej súťaže, ktorú vyhlásila primátorka mesta Topoľčany JUDr. Alexandra Gieciová. Témou „ Manželstvo“ sa inšpirovali žiaci 3.B, 3.D a 4.D triedy.