Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Florbalistky v druhej polovici elity Nitrianskeho kraja

Dňa 11. januára 2019 sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja vo florbale žiačok základných škôl. Zúčastnilo sa ich všetkých sedem víťazov jednotlivých okresov. Hralo sa v dvoch skupinách – štvorčlennej a trojčlennej systémom každý s každým s časovou dotáciou dvakrát šesť minút. Víťazi skupín hrali o prvé miesto, druhí v skupinách o tretie miesto. Umiestnenia na piatom až siedmom mieste sa nevyhodnocovali a neurčovali.
Beseda so včelárom

Druháci na hodinách prvouky spoznávajú okrem iného aj život včiel. Triedna p. učiteľka 2. A oslovila p. Jančoviča – včelára, aby žiakom priblížil život včiel a prácu včelárov...
Divadelné predstavenie Mlynárkin pytač

Dňa 10. januára 2019 privítalo Divadlo Jána Palárika v Trnave naše triedy 5. A, 5. C, 5. D, 7. A a 8. A na predstavení Mlynárkin pytač. Príbehy o láske, spravodlivosti a dobre patria k najobľúbenejším. Rozprávka ako žáner si častokrát dáva za úlohu ukázať práve dôležitosť tohto citu pre život. No láska má veľa podôb. Drieme v každom z nás a čaká, kto ju prebudí. Prichádza často znenazdania a spôsobí to, čo nikto nečakal. Tak je to aj v prípade mladej Mlynárky, keď ju navštívi záhadný mládenec v tajuplnom plášti.
Vyhodnotenie literárnej súťaže Tak píšem ja

Na oceňovaní celoslovenskej súťaže neprofesionálnej literárnej tvorby Tak píšem ja 2018 ocenili v Žiari nad Hronom talentovaných autorov z celého Slovenska. Tento rok bol dôkazom, že neprofesionálna literárna tvorba smeruje dopredu, že odráža rôzne aspekty života, či už od spoločenského alebo súkromného. Z našej školy získali ocenenie žiaci N. Brunovská, O. Bílek, J. Ferenčík a A. Snop.
Predvianočné filmové naladenie

Naši žiaci sú už tradične pred odchodom na vianočné prázdniny odmenení darčekom v podobe návštevy filmového predstavenia. Tak tomu bolo aj tento rok v piatok 21. decembra 2018, keď si tí menší žiaci z prvého stupňa pozreli príbeh z prostredia svojráznej galskej dediny Asterix a tajomstvo čarovného nápoja. Žiaci z druhého stupňa si pozreli Bumblebee, príbeh o transformerovi, ktorý sa v zapadnutom kalifornskom mestečku ukrýval pred svetom. Žiaci sa takýmto zaujímavým spôsobom rozlúčili so školským vyučovaním v tomto kalendárnom roku.
Rozlúčka s kalendárnym rokom 2018 Vianočno-kultúrno-športové popoludnie

Vo štvrtok 20. decembra 2018 sa stretli zamestnanci školy v popoludňajších hodinách v školskej jedálni a telocvični školy na dôstojnú rozlúčku s rokom 2018.
Čaro Vianoc na 1. stupni

Znova sú tu. Prichádzajú každý rok. Sú krásne, prívetivé. Voňajú zimou, lesom, rozpáleným voskom sviečok, maminou kuchyňou, štedrosťou a milým úsmevom každého z nás. Zabudnime na chvíľu na bežné starosti a nadýchnime sa vône čarokrásnych Vianoc.
Volejbalistky postúpili do finálovej skupiny

Vo štvrtok 20. decembra 2018 sa v telocvični ZŠ Škultétyho Topoľčany odohrala jedna zo základných skupín majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo volejbale žiačok. Zúčastnili sa jej tri základné školy a do finále tejto súťaže postúpil víťaz skupiny, ktorým sa stala ZŠ Tribečská Topoľčany, keď zvíťazila v oboch zápasoch 2 : 0 so ZŠ Gogoľova Topoľčany a ZŠ Škultétyho Topoľčany. Finále tejto okresnej súťaže sa odohrá 17. januára 2019 v Kovarciach.
Mladí hádzanári so šiestym miestom

Dňa 19. decembra 2018 sa v Mestskej športovej hale v Topoľčanoch uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl v minihádzanej, ktoré organizovala HK Agro Topoľčany a Slovenská asociácia športu v školách. Jednotlivé školské kolektívy mali v tejto súťaže spĺňať dve podmienky – žiaci mali byť ročník 2006 a mladší a v jednom školskom družstve mali byť najviac dvaja hráči, ktorí sú registrovaní v hádzanárskom klube.
Desatoro bezpečného internetu

Dňa 10. decembra 2018 žiaci všetkých ročníkov II. stupňa našej ZŠ absolvovali triednickú hodinu zameranú na tému Kyberšikana a bezpečné správanie na internete.
Volejbalisti zo základnej skupiny nepostúpili

Dňa 18. decembra 2018 sa v telocvični ZŠ s MŠ Urmince odohrala jedna zo základných skupín majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo volejbale žiakov. Zúčastnili sa jej štyri základné školy. Hralo sa systémom každý s každým a do finále súťaže postúpil len víťaz skupiny s týmito výsledkami: Tribečská – Urmince 1 : 2, Tribečská – Jacovce 0 : 2, Tribečská – Gogoľova 1 : 2, Urmince – Jacovce 2 : 0, Jacovce – Gogoľova 0 : 2, Urmince – Gogoľova 0 : 2.
Milujem Slovensko

Dňa 13. decembra 2018 sa žiaci 7. A zúčastnili vedomostnej súťaže Milujem Slovensko, ktorú organizovala Základná škola na Hollého ulici. Súťaž je obdobou televíznej súťaže Milujem Slovensko, ktorú vysiela RTVS. Súťaže sa zúčastnili tri topoľčianske školy, ktoré tvorili tri súťažné tímy, a to ZŠ na Hollého ulici, ZŠ sv. Ladislava a ZŠ na Tribečskej ulici. Víťazom tejto vedomostnej súťaže sa napokon stala naša škola, za ktorou na 2. mieste skončila ZŠ sv. Ladislava a na 3. mieste sa umiestnila ZŠ Hollého. Našim siedmakom gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy.
Beseda so spisovateľkou Silviou Lidajovou

Dňa 13. decembra 2018 sa v 1. ročníkoch uskutočnila beseda s p. spisovateľkou Silviou Lidajovou – rodáčkou z Topoľčian a bývalou žiačkou našej školy.
Školské kolo dejepisnej olympiády

Dňa 12. decembra 2018 sa uskutočnil 11. ročník školského kola dejepisnej olympiády. Žiaci súťažili v štyroch hlavných kategóriách: C-9.ročník, D-8.ročník, E-7.ročník, F-6.ročník. Testy, ktoré žiaci vypracovávali, obsahovali učivo zamerané na témy Územie Slovenska v prvých storočiach nášho letopočtu (v 6. a 7.ročníku) a Československo v rokoch 1968-1989 (v 8. a 9.ročníku).
Šaliansky Maťko (školské kolo)

Dňa 10. decembra 2018 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo 26. ročníka súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Šaliansky Maťko je súťaž v prednese slovenských povestí, ktorá bola pomenovaná po spisovateľovi a zakladateľovi detského časopisu Slniečko Jozefovi Cígerovi Hronskom. Iniciatíva zorganizovať túto súťaž sa zrodila v roku 1991 v deň, kedy bolo v kalendári meno Matej, a tak sa zrodil Šaliansky Maťko.