Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Otvorenie školského roka aj s ministerkou

Tento kalendárny rok padlo otvorenie nového školského roka na 3. september. Po celodenných búrkových dažďoch sa slávnostné otvorenie nového školského roka nemohlo uskutočniť v hlavnom atletickom areáli školy a žiaci 1. stupňa sa museli presunúť do telocvične školy.
Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

Slávnostné otvorenie nového školského roka 2018/2019 sa uskutoční v Základnej škole, Tribečská 1653/22 v Topoľčanoch 3. septembra 2018 (v pondelok) za prítomnosti vzácnych hostí: ministerky školstva, vedy, výskumu a športu SR JUDr. Mgr. Martiny Lubyovej, PhD., primátora mesta Topoľčany Ing. Petra Baláža a vedúcej odboru starostlivosti o občanov, podnikateľských činností a školstva MsÚ v Topoľčanoch PaedDr. Martiny Mazáňovej, PhD. Organizačné pokyny:...
Niečo pekné končí tým, že niečo pekné začína

Predposledný júnový deň bol pre učiteľov dňom vyhodnocovania. Najčastejšie v tento deň vyhodnocujú posledný, ešte stále ten aktuálny rok svojho profesijného pôsobenia. V živote každého nastane chvíľa, kedy sa zastaví na to, aby zhodnotil svoju celú kariéru. Takým momentom sa stáva odchod do dôchodku. Pri príležitosti svojho odchodu do dôchodku nás oslovila riaditeľka školy, výborná učiteľka, naša kolegyňa a predovšetkým priateľka Gabriela Herodeková a počas záverečnej vyhodnocovacej porady nám predniesla svoj príhovor.
Koncoročné posedenie

Už tradične pedagógovia i prevádzkoví pracovníci našej školy končia školský rok aj rozlúčkovým posedením. V predposledný deň pred prázdninami sme si posedeli a priateľsky podebatovali v peknom a príjemnom prostredí reštaurácie v Továrnikoch. Pri chutnom menu, teplých i studených nápojoch, dobrej káve všetci v skupinkách bilancovali a prehodnocovali to, čo priniesol uplynulý školský rok.
Návšteva zo Škótska

Vo štvrtok 28. júna 2018 k nám zavítala milá návšteva z ďalekého Škótska. Pani Yvonne s dcérou Tiou prišli našim žiakom porozprávať o svojej krajine, vysvetlili im históriu a zvyky tohto krásneho kúta sveta a taktiež im priblížili bežný školský deň škótskych žiakov.
Športový školský rok 2017/2018

Jún je koniec len pri bilancovaní školských rokov, pretože je to mesiac začiatku leta a začiatku veľkých letných prázdnin. Predsa však tento mesiac prináša priestor a možnosti na určitú bilanciu celého školského roka.
EURCJ 2018 - Európsky šampionát v robotike – Taliansko 2018

V dňoch 29.mája – 2.júna 2018 sa konal Európsky šamprionát v robotike - RoboCupJunior – EURCJ 2018 v Pescare /Montesilvano/ v Taliansku. EURCJ 2018 je v histórii prvé vydanie európskeho šampionátu EURCJ, ktoré organizuje taliansky regionálny výbor RoboCupJunior a taliansky regionálny výbor RoboCup v spolupráci s ostatnými regionálnymi výbormi Európskej rady RoboCupJunior.Je to nadväzujúca /postupová/súťaž pre úspešné tímy z národných súťaži RoboCup v jednotlivých krajinách Európy.
Filmový darček pred prázdninami

28. júna 2018 – deň pred rozdávaním vysvedčení sa žiaci 1. a 2. stupňa školy odobrali do Spoločenského domu, kde si v kinosále žiaci prvého stupňa pozreli film Psí detektív a žiaci druhého stupňa film Jurský park - Zánik ríše. Bolo to vzrušujúce, úsmevné osvieženie pre mladších aj starších žiakov pred dvojmesačnou rozlúčkou so školskými lavicami. Žiaci do školy v novom školskom roku 2018/2019 nastupujú v pondelok 3. septembra 2018.
Chemický krúžok

V posledný májový deň sme pohostením sa na vlastnoručne vyrobenej smotanovo-vanilkovej zmrzline a uprataním učebne ukončili činnosť chemického krúžku, ktorá bola v tomto školskom roku obnovená po minimálne pätnásťročnej prestávke.
Volavkine výtvarné dni 2018

Žiaci 1.stupňa znovu uspeli vo výtvarnej súťaži, ktorú už po 22.krát vyhlasuje ZŠ Preseľany. Slávnostné odovzdávanie cien a vernisáž ocenených prác sa tentoraz uskutočnil v netradičných priestoroch, ktoré korešpondovali s hlavnou témou VLAK DO KRAJINY ZÁZRAKOV. Bývalé rušňové depo v Topoľčanoch bolo skvelým priestorom nielen na inštaláciu súťažných prác. V spolupráci so ZŠ Preseľany mali deti možnosť zoznámiť sa s funkciou depa - s modelmi malej železnice, s obnovenými starožitnými rušňami i s aktivitami želeničného Klubu Modrý Horizont Topoľčany.
Školská športová olympiáda žiakov druhého stupňa

Dňa 25. júna2018 sa v telocvični školy a v jej atletickom areáli uskutočnila školská športová olympiáda žiakov od piateho po deviaty ročník. Udržala sa tak tradícia tohto športového podujatia a v tomto školskom roku to bola aj výrazná iniciatíva žiakov, ktorí túto olympiádu chceli. Vo veľmi príjemnom počasí olympiádu otvorila Mgr. Anna Krajčíková, riaditeľka školy.
Indiánska rozlúčka ŠKD

Dňa 26. júna 2018 sa deti zo školského klubu 2. B a 3. B premenili na Indiánov. Vyrobili si originálne indiánske čelenky, pomaľovali si tvár a vybrali sme sa na školský dvor. Deti sa rozdelili na dve družstvá, v ktorých si zvolili svojho vedúceho Apača a dostali indiánske mená ako napr. Červený mrak, Mesačný kameň, Ohnivý dym či Žlté pierko. Na školskom dvore zavládla pravá indiánska atmosféra a deti sa veselo pustili do súťaženia. Zmerali si svoje sily a schopnosti v disciplínach: skokanda, boj na jednej nohe, hod kameňom, streľba z luku a iné. Deti vložili do súťaženia všetky sily a do poslednej disciplíny bol stav oboch družstiev vyrovnaný, no vyhrali Indiáni od Červeného mraku.
Z Tribečskej dvaja majstri Slovenska vo viacboji všestrannosti

V našich domácich podmienkach nie je väčším športových úspechom, ako byť najlepší na Slovensku v nejakom druhu športu v určitej vekovej kategórii a v športe, ktorý sa celoplošne na Slovensku pestuje, organizuje a súťaží sa v ňom už od najnižšieho stupňa okresov. Viacboj možno považovať za kráľovskú športovú disciplínu predovšetkým svojou všestrannosťou a atleticko-silovou univerzálnosťou.
Venček 2018

20. júna 2018 sa uskutočnil slávnostný venček, na ktorý sa všetci deviataci veľmi tešili a dlho sa naň pripravovali. Po niekoľkých hodinách tanečného kurzu sa konečne dočkali. Všetci sa vychystali do šiat a oblekov a o 16. 00 sa to všetko začalo. Žiaci sa predstavili s triednymi vystúpeniami. Všetkým prítomným a najmä deviatakom sa pri tejto príležitosti prihovorila pani riaditeľka Mgr. Anna Krajčíková.
Zdokonaľovací plavecký kurz

Tradičný päťdňový zdokonaľovací plavecký kurz tejto školy v tomto školskom roku prebiehal päť dní v dvoch týždňoch, keď bolo potrebné prispôsobiť sa počasiu. V dňoch 10., 11., 12., 18. a 19. júna 2018 sa tohto kurzu zúčastnilo spolu 43 šiestakov a šiestačiek. Kurz prebiehal v mestskom kúpalisku a žiaci sa zdokonaľovali vo viacerých plaveckých štýloch a prešli aj zásadami potrebnej prvej pomoci pri kúpaní.