Víťazstvo speed bedmintonistov v župnej olympiáde

Súťažilo 11 družstiev v skupinách a ďalej nasledovali vyraďovacie kolá až po finále.

ZŠ Tribečská A obsadila 1. miesto – Adam Kakula, 8.A, Simona Jakubičková, 9.B

ZŠ Tribečská B skončila na 3. mieste – Martin Gešnábel, 7.C, Adriána Kováčová, 7.B

Adam Kakula mal v dvojhrách bilanciu 5 víťazstiev, 0 prehier
Simona Jakubičková 2 víťazstvá, 3 prehry
Martin Gešnábel 2 víťazstvá a 2 prehry
Adriána Kováčová 1 víťazstvo a 3 prehry

Keďže Simona Jakubičková mala presilenú ruku, Adam Kakula hral štvorhry semifinále a finále sám. Podal výborný výkon a ako jediný na turnaji neprehral zápas v dvojhre či štvorhre. Tejto súťaži sa zúčastnili aj dvaja majstri sveta. Adam Kakula z Tribečskej a Alexandra Kacvinská zo Serede vo vekovej kategórii U 18.

O stručné zhodnotenie tohto turnaja sme požiadali Jozefa Kakulu: „Zabrali hlavne chlapci, ale bojovali aj dievčatá. Zaskočili vlastne na poslednú chvíľu, pretože Adriána Čanigová a Martina Hatalová v tejto súťáži hlavne z pohľadu ich trénera nemohli školu reprezentovať.“

Mgr. Gejza Sitkey