Škola v prírode – Tralaland

Program pobytu v Tralalande otvoril úvodný večer, počas ktorého sa žiaci i učitelia stali riadnymi občanmi republiky Tralaland a obdržali tralalandský občiansky preukaz. Naučili sa spievať tralalandské pesničky, potlesk a hymnu. Občanov Tralalandu budilo každé ráno tralalandské rádio, kde sa dozvedeli, čo výborné si dajú do bruška od kuchára Maroša a aký celodenný program ich čaká. Počas pobytu sa venovali športovým aktivitám, turistike, pozorovaniu prírody, spoznávaniu rastlín a živočíchov, tancovaniu, zábavno-spoločenským akciám.... Odvážnejší starší žiaci si mohli vyskúšať preliezť adrenalínové lanové centrum. Rozlúčkový večer bol spojený s odovzdávaním certifikátov absolventov školy v prírode Tralaland, ktoré im udeľuje prezidentská kancelária. Cestou domov sme sa zastavili sa v Kremnici, kde sme si prezreli námestie a navštívili kremnické múzeum, v ktorom sme si vyskúšali úlohu baníkov.

Domov sa každý vrátil s veľkým množstvom zážitkov.

Mgr Z. Lukáčová