V školskom florbale víťazstvo dievčat 9.B triedy s výraznou podporou chlapcov

Finále tohto florbalového turnaja sa uskutočnilo 26. júna 2012 v popoludňajších hodinách. Zúčastnili sa ho štyri súťažné kolektívy: chlapci 9.A a 8.A trieda, dievčatá z 9.B triedy a družstvo pedagógov v zložení Andrea Matejová, Bronislava Illášová, Annamarie Mikulová, Radovan Gaži, Jozef Kakula, Gejza Sitkey a v bráne ich mal podporiť Martin Gulika z 9.B triedy.

V prvom semifinálovom zápase zvíťazila 9.A s 8.A 8:1 a v druhom dievčatá 9.B porazili pedagógov 3:1. Po úvodnom góle pedagógov však Gulika svojim výkonom podporil vlastne svoje spolužiačky, ktoré strelili ľahké a veľmi lacné góly. Ich pedagogickí súperi už v druhom polčase nedokázali odpovedať. V súboji o 3. miesto 8.A trieda zvíťazila s pedagógmi 7:5. Vo finále sa chlapci z 9.A triedy zachovali gentlemansky a s deviatačkami remizovali 4:4. Podobne to bolo aj s nájazdmi, v ktorých dievčatá zvíťazili 2:0.

Toto víťazstvo dievčat z 9.B triedy bolo odmenou pre tieto žiačky, ktoré počas celého školského roka vyvinuli veľké úsilie a obetavosť, aby čo najúspešnejšie reprezentovali svoju školu vo viacerých športoch.

Mgr. Gejza Sitkey