Venček 2012

Nasledoval tanec rodičov s nácvikom ďalších tancov a potom to bola prezentácia základných spoločenských tancov, ktoré žiaci za veľmi krátku dobu zvládli. Venčekový tanec a súťaž o najlepšie tancujúcu dvojicu boli vyvrcholením hlavného programu. Stala sa ňou Monika Čanigová a Samuel Hain na prvom, Patrícia Urminská a Róbert Špánik na druhom, Erika Alakšová s Adrianom Šmalom a Nicol Jakubičková s Jurajom Kochanon na treťom mieste. Tento rok sa na tanečnom parkete ocitli aj viacerí pedagógovia so žiakmi.

V rámci svojich možností žiaci prezentovali aj svoj záverečný kultúrno-humorný program, v ktorom sa najviac našli žiaci 9.A a tanečníci pomády. Vyvrcholením bolo aj samotné poďakovanie žiakov svojim triednym učiteľkám za ich dlhoročnú starostlivosť. Celý program sa skočil spontánnou zábavou žiakov v prijateľných večerných hodinách.

Ak by sa mali hľadať slová na stručné zhodnotenie tohto programu deviatakov, azda najvýstižnejšie by mohlo byť slovo dôstojné. Áno, bolo to dôstojné vystúpenie predovšetkým našich deviatakov a ich dôstojná rozlúčka. Za celú prípravu a organizáciu je potrebné poďakovať všetkým trom triednym učiteľkám – Rastislave Mackovej, Soni Majikovej a Jane Červeňanskej, matke a pedagogičke  Andree Matejovej a Zdenke Markovej, našej úspešnej a dlhodobej choreografke tanečných programov.

Všetci veríme, že sa našim deviatakov bude dariť aj v ďalšom živote, najbližšie predovšetkým na stredných školách.

David Fusan, žiak 9.A triedy