Pokračovanie úspešného športu ZŠ Tribečskej
V uplynulom školskom roku táto škola pokračovala vo veľmi dobrých výsledkoch nielen na úrovni okresu, ale aj Nitrianskeho kraja. Florbal mohol aj v školskom roku 2011/2012 nadväzovať na tradíciu kvality. Mladšie žiačky florbalistky sa stali majsterkami okresu a potom aj majsterkami Nitrianskeho kraja. Zvíťazili v okresnom Orion Cupe a získali 2. Miesto v Nitrianskom kraji. Staršie žiačky obsadili na majstrovstvách okresu 2. miesto a rovnako uspeli aj v Orion Cupe. Florbalisti skončili na MO Topoľčany na 3. mieste a rovnako tak v Orion Cupe.

V okresnej florbalovej lige skončili na výbornom druhom mieste. V hokejbalovom turnaji ako majstrovstvách okresu tribečskí žiaci prekvapujúco zvíťazili. V raketových športoch sa žiaci a žiačky tejto školy stále držia v absolútnej okresnej špičke. Na jeseň to však bolo aj bedmintonové striebro z Majstrovstiev Nitrianskeho kraja. V softenise, bedmintone i tenise zvíťazila Tribečská ako kolektív v okresných finále a v jednotlivých vekových kategóriách chlapcov i dievčat v dvojhrách i vo štvorhrách získala veľa umiestnení na prvých troch miestach. V speed bedmintone to bolo prvé miesto na Župnej olympiáde a Kalokagatii 2012 ako Majstrovstvách SR. Vo futbale sa presadili hlavne mladší žiaci. Na turnaji Škola na futbalovom ihrisku obsadili 1. miesto a v o rok staršej kategórii tejto súťaže to bolo 2. miesto. Po výhre v okresnom finále súťaže McDonald´ Cup skončili mladí futbalisti na krajských majstrovstvách na šiestom mieste. Okrem toho ešte stihli byť druhí v súťaži O pohár primátora mesta. Starší žiaci futbalisti boli na MO tretí. Ukázali sa aj mladšie žiačky ako futbalistky, ktoré zvíťazili na okresných majstrovstvách. V gymnastike ako málo rozšírenom športe na základných školách prišli úspechy so žiakmi prvého stupňa. Na MO v gymnastickom štvorboji získali viacero popredných umiestnení ako jednotlivci a potom, samozrejme aj ako kolektívy. Na majstrovstvách Slovenska mladí gymnastickí štvorbojári obsadili 3. miesto.

Žiaci 2. a až 5. ročníka sa zúčastnili atletickej súťaže Kinderiáda v Nitre, kde získali viacero umiestnení v prvej desiatke. Aj stolný tenis bol silný šport. Chlapci skončili v okrese na 4. mieste a dievčatá po víťazstve v ňom obsadili na krajských majstrovstvách 2. miesto. Za úspech možno považovať aj výsledky v loptových hrách. V hádzanej na MO obsadili chlapci druhé a dievčatá tretie miesto, basketbalisti skončili na 2. mieste, volejbalistky boli štvrté, ale chlapci zvíťazili a na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja obsadili 5. miesto. Chlapci si priniesli z atletických okresných majstrovstiev 3. miesto. Simona Jakubičková na nich vyhrala hod kriketovou loptičkou a na kraji skončila vo finále ôsma. Bola druhou najúspešnejšou športovkyňou školy a absolvovala aj reprezentačný futbalový zraz. Už septembri sa táto škola zúčastnila medzinárodného športového štvorstretnutia v Luhačoviciach a podobné sa zopakovalo v máji. Tam už Tribečská zvíťazila po sčítaní výsledkov v atletike, plávaní a florbale. V závere školského roka bola zorganizovaná olympiáda pre žiakov 1. a 2. stupňa. Starší žiaci na nej súťažili v atletike, futbale a florbale. Do športových aktivít sa snažili zapojiť aj viacerí zamestnanci školy. Bol to druhý ročník vianočného stolnotenisového turnaja a ako družstvo sa zúčastnili aj finálového florbalového turnaja, ktorému predchádzala súťaž chlapcov o majstra tohto športu v jednotlivých ročníkoch.

V rámci školy prebehla aj dlhodobá súťaž o najlepšieho športovca školy podľa účasti a úspechov v jednotlivých súťažiach, v ktorej zvíťazil Adam Kakula. Predovšetkým učitelia telesnej výchovy dokázali podporiť a rozvinúť tieto aktivity žiakov, ale podporu našli aj u ďalších pedagógov. Je to vždy práca výrazne nad vyučovacie hodiny telesnej výchovy, hlavne čo sa týka organizačnej a časovej dotácie zabezpečovania jednotlivých súťaží a pretekov i prípravy na ne.