SME v škole

Triedne učiteľky Mgr. Alexandra Mrižová a Mgr. Miriam Sedláčeková sa rozhodli pre realizáciu uvedeného projektu, aby pomohli žiakom lepšie sa orientovať v pravidlách cestnej premávky a zároveň rozvíjali aj ich čitateľské schopnosti. Žiaci zapojení do projektu pravidelne, každú stredu, dostávajú denník SME. Práve v stredu v ňom nájdu rôzne prílohy, na ktoré sa vždy veľmi tešia. Šiestaci aj ôsmaci začali počas prestávok naozaj s nadšením čítať. Niektorí uprednostnili krátke správy z domova i zo sveta, ďalší sledujú športovú rubriku, predpoveď počasia, pozvánky na kultúrne podujatia či horoskopy. Krížovky vypĺňajú často vo dvojiciach. Okrem výtlačkov novín a príloh dostali deti ešte jeden bonus – pracovné zošity venované dopravnej výchove. Spolu s triednymi učiteľkami v nich riešia úlohy súvisiace s nástrahami na cestách. Uvažujú ako účastníci cestnej premávky z viacerých pozícií – chodci, cyklisti a vodiči osobných vozidiel.

Mgr. M.Sedláčeková, Mgr. A. Mrižová