Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Z krajských majstrovstiev z McDonald´s cupu so štvrtým miestom

Dňa 17. mája 2018 sa v Nitre odohralo už 20. krajské finále tejto súťaže. Hralo sa v dvoch skupinách systémom každý s každým s tromi a štyrmi účastníkmi. ZŠ Tribečská hrala v štvorčlennej A-skupine s týmito výsledkami: Zlaté Moravce 6 : 1, Komárno 4 : 2 a prehrala len so Šaľou a neskorším majstrom kraja 0 : 5.
V malom futbale 3. miesto v okresnom finále

Okresné finále súťaže Malý futbal FUTBAL CUP ZŠ – žiaci usporiadala ZŠ Tribečská v Topoľčanoch dňa 10. mája 2018. Postúpili doň štyria víťazi zo základných skupín a hralo sa systémom každý s každým. Silná generácia žiakov sa ukázala v Urminciach, ktoré zvíťazili vo všetkých troch zápasoch s celkovým skóre 11 : 0. Tribečská skončila aj túto finálovú futbalovú súťaž veľmi oslabená, keď ku odídenému Kainovi a zrazenému Varinskému pribudol zranený deň pred skupinovou súťažou Pavol Peterský a s týmto nekonečným nešťastím bolo aj tretie okresné miesto pre Tribečskú veľmi dobré. Bol pri mužstve len symbolicky s dresovou príslušnosťou, ale do hry zasiahnuť nemohol.
V súťaži Bez ťaháka o... Tribečská s 2. miestom

Vedomostná súťaž družstiev žiakov 8. ročníka ZŠ (ZŠ a MŠ) o putovný pohár primátora mesta Topoľčany Bez ťaháka o... má v Topoľčanoch na úrovni základných škôl už dlhšiu tradíciu. Túto súťaž organizuje mesto Topoľčany a riaditeľstvo niektorej základnej školy. V tomto školskom roku 2017/2018 to bola hostiteľská činnosť Základnej školy na Tribečskej ulici v Topoľčanoch.
V malom futbale – Futbal cup ZŠ 2.miesto v okresných majstrovstvách

Dňa 9. mája 2018 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala finále okresnej súťaže Malý futbal FUTBAL CUP ZŠ – žiačky, ktorého sa zúčastnilo päť základných škôl a hralo sa systémom každý s každým. Do finále postúpili po dve základné školy zo štvorčlenných skupín a víťaz trojčlennej skupiny. Desať zápasov teda určilo poradie na prvých piatich miestach tejto súťaže v okrese Topoľčany: Jacovce – Bojná 0 : 8, Tribečská – Horné Obdokovce 2 : 1, Preseľany – Jacovce 1 : 4, Bojná – Tribečská 3 : 0, Horné Obdokovce – Bojná 2 : 3, Tribečská – Preseľany 3 : 1, Horné Obdokovce – Bojná 2 : 3, Preseľany – Horné Obdokovce 3 : 7, Jacovce – Tribečská 0 : 5, Horné Obdokovce – Jacovce 4 : 2 a Bojná – Preseľany 7 : 2.
Slávik Slovenska 2018 (okresné kolo)

Dňa 10. mája 2018 sa v priestoroch Základnej školy na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch uskutočnilo okresné okolo súťaže Slávik Slovenska 2018. Našu školu reprezentovali v troch kategóriách tri žiačky, ktoré úspešne obsadili dve priečky. V prvej kategórii sa na druhom mieste umiestnila Nina Bočkajová, v druhej kategórii sa na treťom mieste umiestnila Patrícia Michalidesová a v tretej kategórii sa úspešne na treťom mieste umiestnila Dominika Jakubičková. Žiačky na súťaž pripravovala ich pani učiteľka hudobnej výchovy Janka Chvojková. Všetkým žiačkam gratulujeme k úspechu a želáme im veľa úspechov v rozvíjaní svojich talentov.
Mladšie žiačky v malom futbale v okrese so strieborným umiestnením

V areáli ZŠ s MŠ v Praseľanoch sa dňa 4. mája 2018 uskutočnilo okresné finále v súťaži Malý futbal mladších žiačok ZŠ – Školský pohár SFZ, ktorého sa zúčastnili tri topoľčianske základné školy a domáce futbalistky. Tento finálový turnaj sa skončil týmito výsledkami: Hollého Topoľčany – Preseľany 4 : 2, Tribečská Topoľčany – Gogoľova Topoľčany 3 : 0, Preseľany – Tribečská 0 : 2, Gogoľova – Hollého 1 : 1, Preseľany – Gogoľova 3 : 1, Tribečská – Hollého 1 : 2.
Staršie žiačky v pohári základných škôl do okresného finále

Dňa 2. mája 2018 ZŠ Tribečská usporiadala jednu zo skupín v súťaži Malý futbal CUPZŠ – staršie žiačky, ktorej sa zúčastnili štyri základné školy a hralo sa systémom každý s každým s týmito výsledkami: Tribečská – Horné Obdokovce 3 : 0, Radošina – Prašice 0 : 4, Radošina – Horné Obdokovce 0 : 8, Tribečská – Prašice 6 : 2, Horné Obdokovce – Prašice 7 : 0, Radošina – Tribečská 0 : 0. Tribečská postúpila z prvého miesta v skupine do okresného finále o majstra okresu Topoľčany v súťaži základných škôl.
Príroda verzus odpad

Aleksandra Bajzíková, žiačka 8. C triedy, sa zúčastnila súťaže Príroda versus odpad. Zaoberala sa najohrozenejšími ekosystémami - mokraďami,odlesňovaním pralesov.
Naša Zem

Deň Zeme si pripomíname už od roku 1970. Pôvodca jeho vyhlásenia bol environmentálny aktivista Gaylord Nelson. Vznik osláv tohoto dňa podnietila reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Hlavným cieľom je pripomenutie si našej závislosti na cenných daroch, ktoré nám poskytuje Zem.
Veľký úspech v súťaži Hviezdoslavov Kubín (krajské kolo)

Krajské kolo 64. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 4. mája 2018 v Leviciach. Z našej školy postúpili do krajského kola žiačky, ktoré sa umiestnili na prvom a druhom mieste v okresnom kole. Žiačky doprevádzala na súťaži pani vychovávateľka Tatiana Kupcová.
TOPTALENT 2018

Dňa 4. mája 2018 o 16. 30 hod. sa v divadelnej sále Spoločenského domu v Topoľčanoch predstavili mladí talentovaní žiaci z topoľčianskych základných škôl a ZUŠ. Uskutočnil sa 27. ročník súťaže TopTalent 2018. Súťažilo sa v troch hlavných kategóriách: tanečnej, hudobnej a dramatickej.
Deň Zeme v ŠKD

Naša planéta Zem oslavovala svoj veľký deň. Aj my v ŠKD sme si spoločne porozprávali o našej nádhernej modrej planéte a rozhodli sa zapojiť svoju fantáziu s touto tématikou, a nakresliť plagáty v jednotlivých oddeleniach. Ukázali sme v nich nielen to, aká je naša Zem krásna, ale aj to, pred čím ju treba chrániť, a ako nám všetkým na nej záleží. Deťom sa táto akcia páčila a samy prejavili svoju iniciatívu inými kresbami a výrobkami. pani vychovávateľky
Starší žiaci v malom futbale postúpili do okresného finále

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch 30. apríla 2018 usporiadala jednu zo štyroch skupín v malom futbale starších žiakov. ZŠ Bojná sa súťaže nezúčastnila. Hralo sa systémom každý s každým a do okresného finále postupoval len víťaz skupiny.
Ďalšie štyri zápasy hádzanárov v minihádzanárskej lige

Dňa 27. apríla 2018 odohrali hádzanári Tribečskej v tejto súťaži ďalšie štyri zápasy s tromi prehrami a jednou výhrou. So ZŠ Škultétyho Topoľčany prehrali 1 : 7, s Gymnáziom Topoľčany 8 : 12 a so ZŠ Preseľany 13 : 7. V súboji so ZŠ Nitrianska Blatnica boli úspešní v podobe výhry 12 : 4.
V minifutbale žiakov a žiačok ZŠ – McDonald´s Cup s okresným víťazstvom do krajského finále

ZŠ s MŠ Kovarce usporiadala dňa 26. apríla 2018 Majstrovstvá okresu Topoľčany ZŠ v minifutbale žiakov a žiačok McDonald´s Cup. Zúčastnilo sa ich 13 základných škôl, ktoré boli rozdelené do 4 skupín. Zúčastnené školy boli rozdelené do viacerých skupín a ich víťazi hrali o najvyššie celkové umiestnenie.