Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Objavovanie krás Oravy

14. – 15. júna 2018 sa deviataci vybrali na posledný školský výlet objavovať krásy Oravy. Počasie nebolo príliš ideálne, mrholilo aj autobus sa nám pokazil, ale nakoniec sa všetko dalo do poriadku. Boli sme pozrieť skanzen Oravskej dediny v Zuberci, v ktorom sme videli život v jednoduchých dreveniciach v minulosti.
Úspešné umiestnenia druhého stupňa v letnom viacboji všestrannosti

Dňa 8. júna 2018 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala Majstrovstvá okresu Topoľčany v letnom viacboji všestrannosti žiakov a žiačok druhého stupňa základných škôl. Prinášame umiestnenia žiačok a žiakov Tribečskej v troch vekových kategóriách druhého stupňa ZŠ.
Anglický deň pre 3. ročník

Dňa 22. júna 2018 sa uskutočnil projekt Angličtina Hrou určený pre žiakov 3. ročníka. Témou projektu bolo "Slovensko, môj domov = Slovakia, my homeland". Žiaci boli rozdelení do 4 skupín, z ktorých každá sa venovala jednej čiastkovej téme: šport, jedlo, ľudové tradície a Vysoké Tatry.
Piataci na Babici

Dňa 21. júna 2018 sa žiaci 5. B, 5. C a 5. D vybrali na koncoročný školský výlet do neďalekej obce - Bojná. Najskôr sme navštívili Archeologické múzeum Veľkej Moravy, sídliace v budove Obecného úradu. Srdečne nás privítala pani sprievodkyňa a potom mala odborný výklad o lokalite Bojná - Valy. Žiakov asi najviac zaujali vystavené zlaté plakety, bronzový zvon, železné hrivny a aj kostrový nález ženy(starej okolo 1200 rokov).
Jedenásta kráľovná čítania

Vo štvrtok 21. júna 2018 sme sa opäť stretli v školskej knižnici na slávnostnej korunovácii nových kráľovien čítania. V 11. ročníku opäť zvíťazili dievčatá. Aj tento rok dosiahli krásne čitateľské výkony...
Kuchár bez čapice

V máji 2018 sa v ZŠ na Hollého ulici v Topoľčanoch konala súťaž Kuchár bez čapice. Tohtoročnou témou boli nátierky – tradične, netradične. Súťažiaci mali za úlohu pripraviť aspoň tri nátierky. Našu školu reprezentovali žiačky 9. B triedy – Patrícia Želizková, Sarah Molnárová a Michaela Malecová. Porota hodnotila kreativitu pokrmu, prestretie stolu, ale aj hygienu pri práci. Súťažili 4 družstvá. Víťazom sa nakoniec stala ZŠ na Škultétyho ulici v Topoľčanoch. Naše dievčatá skončili na 3.mieste. Blahoželáme!
V letnom viacboji najúspešnejšie Hollého a Tribečská

Z poverenia Slovenského zväzu viacbojov všestrannosti ako organizátor Okresný zväz viacbojov všestrannosti a usporiadateľ ZŠ Tribečská Topoľčany zorganizovali letné majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany vo viacbojoch všestrannosti na rok 2018 v kategórii 1-4, ktoré sa uskutočnili v telocvični a atletickom areáli tejto školy 7. júna 2018.
Boj proti obezite

V súčasnej dobe je obezita nielen estetickým problémom, ale najmä vážnym zdravotným problémom. Je zvlášť rozhodujúcim faktorom pri ochoreniach srdca, ciev, nádorových ochorení i cukrovky. Príčinou obezity môže byť nielen dedičnosť, ale predovšetkým sú to zlé stravovacie návyky a nedostatok pohybu.
Z atletických majstrovstiev kraja s tromi medailami

Dňa 7. júna 2018 sa v Nových Zámkoch uskutočnili Majstrovstvá Nitrianskeho kraja v ľahkej atletike žiakov a žiačok základných škôl. Zúčastnili sa ich aj ľahké atlétky z Tribečskej ako okresné víťazky a ďalší dvaja žiaci školy – Dávid Žikavský a Matúš Dobiaš ako víťazi svojich disciplín v okresných majstrovstvách. Žiačky v kolektívnej súťaži obsadili šieste miesto v kraji, no celkový bodový výsledok bol ovplyvnený tým, že víťazná atletická zástava z majstrovstiev okresu bola z viacerých dôvodov výrazne oslabená. V plnej sile by sa dalo s ďalšími bodmi počítať až k tretiemu miestu, hoci aj šieste miesto v celom Nitrianskom kraji je určite veľmi pekný výsledok.
Tribečská víťazom Detských atletických hier

Dňa 6. júna 2018 mesto Topoľčany v spolupráci so Slovenským atletickým zväzom organizovalo Detské atletické hry a konkrétne v atletickom areáli ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch, ktorá celú organizáciu tejto súťaže zabezpečila aj personálne. Súťažili osemčlenné družstvá žiakov a žiačok I. stupňa základnej školy s určitými podmienkami. Boli to dvaja chlapci a dve dievčatá z prvého alebo druhého ročníka a tiež dvaja chlapci a dve dievčatá z 3. a 4. ročníka. Súťaž bola pripravovaná pre topoľčiansky región a zúčastnili sa jej štyri základné školy z Topoľčian uvedené vo výsledkoch.
Deń detí v ŠKD

Aj tento rok sme s deťmi z ŠKD spoločne oslávili MDD. Slnečné popoludnie na školskom ihrisku, kde si pani vychovávateľky pripravili rôzne aktivity a športové súťaže. S radosťou prekonávali prekážky a plnili úlohy. Na záver ich čakala sladká odmena.
Výprava do Trenčína

Dňa 5. jún 2018 sa žiaci 6. ročníka a 7. A vybrali na historicko-poznávaciu výpravu do Trenčína a plavbu po Sĺňave do Piešťan. V Trenčíne na hrade sme si plnými dúškami vychutnávali atmosféru dávnych čias. Začali sme prehliadkou trojpodlažnej budovy Kasárne, ktorá slúžila na ubytovanie mužstva hradnej posádky.Dnes vás uchváti v rámci expozície „Nedobytý“ prehliadkou stredovekých i novovekých strelných a palných zbraní...
ZŠ Tribečská najúspešnejšou ľahkoatletickou školou

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch sa v školskom roku 2017/2018 stala najúspešnejšou ľahkoatletickou školou. Možno to bolo trochu prekvapujúce, pretože táto škola v posledných desaťročiach nemala až také úspešné atletické tradície.
Ľahkí atléti s bronzovými medailami

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala aj Majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany v ľahkej atletike žiakov o ďalší deň 30. mája 2018. Aj súťaženia žiakov sa zúčastnil JUDr. Milan Lisý spolu so zástupcami osemnástich okresných základných škôl.
Hádzanári s ďalšími dvoma víťazstvami

Dňa 31. mája 2018 sa uskutočnili ďalšie zápasy v dlhodobej súťaži minihádzanárskej ligy žiakov škôl. Hádzanári Tribečskej zvíťazili so ZŠ Preseľany 24 : 2 a so ZŠ Kovarce 17 : 14. V zápase s Preseľanmi bol úspešnejší súper v pomere 7 : 18. Kolektív hádzanárov Tribečskej: Martin Šuriak 6. A, Radovan Hurych 6. C, Alexander Katona 6. D, Simon Maduabum 6. B, Adam Beňačka, Patrik Budač, Karol Duša (všetci 7. B) a Jakub Páleník 7. C. Mgr. Gejza Sitkey