Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Privítanie sv. Mikuláša na námestí

Dňa 5. decembra 2018 naše dve žiačky privítali s deťmi na Námestí M. R. Štefánika v Topoľčanoch sv. Mikuláša. Obe zaspievali vianočné piesne. Stella Patai od Kristíny pieseň Vianočná nálada a Miroslava Peťková od Dominiky Mirgovej pieseň Šťastné a veselé. Touto cestou im ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy.
Vianočný koncert

V pondelok 10. decembra 2018 žiaci našej školy zaplnili priestor kinosály Spoločenského domu v Topoľčanoch a stali sa svedkami hudobno-výchovného programu – Superstar. Vianočný koncert pre žiakov pripravili študenti topoľčianskeho Súkromného konzervatória Dezidera Kardoša. Okrem študentov vystúpila aj Natália Hatalová, niekdajšia finalistka Superstar a bývalá žiačka našej školy. Ešte dlho po skončení programu nám v podvedomí rezonovali staré dobré vianočné hity. Tešíme sa aj na ďalšie koncerty z tejto produkcie.
Mikuláš v našej škole

Dňa 6. decembra 2018 aj do našej školy zavítal sv. Mikuláš v sprievode svojich pomocníkov – anjelov, ale i čertov. Okrem našich najmenších žiakov, ktorým priniesol nesmiernu radosť, navštívil i žiakov druhého stupňa, čím ich milo prekvapil. Žiaci prvého stupňa svätému Mikulášovi zarecitovali básne a zaspievali pesničky. Odmenil ich sladkými dobrotami.
Siedmaci v divadle

Dňa 4. decembra sa žiaci siedmeho ročníka v sprievode triednych učiteľov vybrali na výpravu za neobyčajným kultúrnym zážitkom. Vsadili sme na predstavenie Modrý vták v Divadle J. Palárika v Trnave. Neľutovali sme ani chvíľu. Už od prvej chvíle nás uchvátila celková atmosféra hry, hudba, dynamickosť, kombinácia tanečnej akcie s prvkami baletnej choreografie, i bábkového herectva, atraktívna nadčasová téma v putovaní v minulosti i budúcnosti, nevšedné stretnutia detí v snahe nájsť modrého vtáka a tým objavovať životné pravdy.
Ochranárik čísla tiesňového volania 112 a civilnej ochrany

V pondelok 3. decembra 2018 sa konalo vyhodnotenie okresného kola výtvarnej súťaže na Okresnom úrade v Topoľčanoch. "Veď aj ja som záchranár" - tak znela téma tohtoročnej súťaže. Cieľom je priblížiť deťom hravou formou tematiku civilnej ochrany a jej prepojenie s jednotným európskym číslom tiesňového volania 112.
Čaro Vianoc ŠKD

Druhá adventná nedeľa je predo dvermi, preto i tentokrát ako aj po iné školské roky sa v ŠKD zišlo zopár rodičov, starých rodičov, aby si spoločne s deťmi v oddeleniach urobili a vyzdobili adventné vence na nastávajúce obdobie...
Malé vianočné ikebany v 6. A

Vianoce nám už nezadržateľne klopú na dvere, a preto sa žiaci v 6. A rozhodli, že si vyrobia na hodine technickej výchovy malé vianočné ikebany. Dňa 5. decembra 2018 v predvečer sv. Mikuláša si ich aj zhotovili na 5. vyučovacej hodine. Nastrihaný polystyrén, šišky a škrupinky z orechov som im zabezpečila, žiak Daniel Holbay priniesol pre celú triedu veľa vetvičiek zo smreku, ostatní žiaci si priniesli veci na dekoráciu mašličky, sviečky, retiazky, sošky anjelikov, kúsky vysušeného pomaranča, škoricu, staré vianočné ozdoby a pod.
Florbalistky znovu majsterkami okresu Topoľčany

V utorok 27. novembra 2018 sa v prašickej telocvični základnej školy uskutočnili Majstrovstvá okresu Topoľčany základných škôl vo florbale žiačok. Zúčastnili sa ich traja víťazi základných skupín a ich vzájomné zápasy rozdelili tieto školy na prvé tri okresné miesta: Tribečská Topoľčany – Prašice 3 : 1, Prašice – Veľké Ripňany 1 : 3, Tribečská – Veľké Ripňany 4 : 1.
Olympiáda zo slovenského jazyka (okresné kolo)

Krajský školský úrad v Nitre v spolupráci s okresnou komisiou olympiády zo slovenského jazyka a literatúry v okrese Topoľčany zorganizoval dňa 28. novembra 2018 XI. ročník OSJL v Základnej škole na Gogoľovej ulici v Topoľčanoch. Našu školu reprezentovala víťazka školského kola Bianka Bartošeková, žiačka 9. B triedy.
Ježkománia

Jeseň je jedno z ročných období nasledujúce po lete a predchádzajúce zime. Prichádza k nám vždy v rovnakom čase, ako švihnutím čarovného prútika. Obdarúva nás pestrými farbami lístia, ktoré postupne opadáva zo stromov a tvorí prekrásne farebné koberce. Príroda a niektoré zvieratká sa pripravujú na zimný odpočinok...
Beseda s historikom Tribečského múzea

Dňa 27. novembra 2018 mali žiaci 9. A triedy v rámci hodiny dejepisu besedu s pánom historikom Mgr. Bohušom Saskom. Hlavnou témou besedy bol holokaust Židov počas 2. svetovej vojny a osudy topoľčianskych Židov počas Slovenského štátu ako aj zákony, ktoré boli namierené proti nim. Pán Sasko sa tejto problematike venuje už dlhší čas.
Predvianočná Viedeň

Žiaci našej školy sa nechali zlákať pozvaním na návštevu predvianočnej Viedne a nenechali si ujsť výnimočnú príležitosť vdýchnuť čaro adventnej atmosféry, ktorou ich „Kráska na Dunaji“ očarila. Ospalé tváre nastupujúce do autobusu neskrývali zvedavosť a očakávanie z vytúženej exkurzie. O Viedni už toho počas vyučovania veľa počuli, lepšie je však raz vidieť, ako stokrát počuť, a tak sme vyštartovali.
Vo viacboji všestrannosti s dvoma titulmi majstra Slovenska

V sobotu 24. novembra 2018 sa v Liptovskom Mikuláši uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v halom viacboji všestrannosti. Martin Žiak z 9. A a Ema Daňová z 9. B na nich dosiahli na úrovni základných škôl najväčší športový úspech, keď vo svojich vekových kategóriách boli v súčte všetkých disciplín najlepší a získali majstrovské tituly.
Florbalisti zohrali najlepší zápas s víťazom skupiny

Dňa 23. novembra 2018 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch zorganizovala jednu zo základných skupín majstrovstiev okresu Topoľčany základných škôl vo florbale žiakov. Zúčastnili sa jej štyri základné školy s týmito výsledkami v šiestich vzájomných zápasoch: ZŠ Tribečská – ZŠ sv. Don Bosca Topoľčany 4 : 6, ZŠ Hollého Topoľčany – ZŠ sv. Ladislava Topoľčany 3 : 1, ZŠ Tribečská – ZŠ sv. Ladislava 1 : 6, ZŠ Hollého – ZŠ sv. Don Bosca 4 : 3, ZŠ Tribečská – ZŠ Hollého 3 : 5, ZŠ sv. Don Bosca – ZŠ sv. Ladislava 2 : 1. Poradie v skupine: 1. ZŠ Hollého Topoľčany, 2. ZŠ sv. Don Bosca, 3. ZŠ sv. Ladislava, 4. ZŠ Tribečská. Do finále súťaže postúpil víťaz skupiny.
Basketbalistky so striebrom z okresného finále

Dňa 22. novembra 2018 sa v telocvični ZŠ Urmince odohralo okresné finále v basketbale žiačok základných škôl. Zúčastnili sa ho traja víťazi zo základných skupín vo vzájomných zápasoch s týmito výsledkami: Urmince – Tribečská Topoľčany 6 : 21, Urmince – Preseľany 9 : 45 a Tribečská – Preseľany 9 : 20.