Záložka do knihy spája slovenské školy

Podobne ako vlani aj v tomto školskom roku sa doň zapojili naši žiaci 1. – 9. ročníka. Zhotovili zaujímavé série knižných záložiek, ktoré spolu so sprievodným listom o našej škole poslali žiakom do Základnej školy, Mlynská 50, v Senci.

V rámci 4. ročníka pôvodne česko-slovenského projektu Záložka do knihy spája školy, ktorý bol v tomto roku pretransformovaný na celoslovenský projekt – Záložka do knihy spája slovenské školy naši žiaci I. i II. stupňa zhotovili rôznymi technikami rozmanité série knižných záložiek. Okrem klasických obĺžnikových záložiek vyrobili aj postavičky zvieratiek – žabky, medvedíky, zelené húseničky, myšky, ninja korytnačky, farebných smajlíkov a veľa ďalších originálov. Pri ich tvorbe používali pastelky, fixky, vodové farby, farebný papier a bavlnky. Do práce zapojili nielen uvedené pomôcky a materiály, ale najmä svoje šikovné rúčky, nespútanú detskú fantáziu a veľkú vynaliezavosť.

Dúfajú, že záložky, ktoré zhotovili sa budú ich rovesníkom v Senci páčiť a stanú sa ich užitočnou pomôckou pri čítaní v knižnici, v škole, v družine či doma. Spolu so záložkami sme deťom z partnerskej školy poslali aj krátky list obsahujúci údaje o našej škole. Pred začatím jesenných prázdnin ho napísala Emka Patrovičová.

Ďakujeme všetkým deťom a pani učiteľkám I. a II. stupňa, ktoré sa do projektu zapojili, pretože sa im naozaj podarilo vytvoriť pestré záložky v počte 460 kusov.

Tešíme sa na knižné záložky a listy od žiakov z našej partnerskej Základnej školy, Mlynská 50, v Senci. Jej žiakom, učiteľom a vedeniu želáme príjemné prežitie jesenných prázdnin. Po nich si vzájomne rozbalíme balíčky plné pekných záložiek.

Záložky od žiakov zo ZŠ Mlynská 50, Senec budú vystavené v našej školskej knižnici počas prvých dvoch novembrových týždňov.

Mgr. M. Sedláčeková, Mgr. D. Šupová