Žochársky šachový turnaj
Turnaj vznikol s podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja, Šachového zväzu Nitrianskeho kraja, mesta Topoľčany a CVČ v Topoľčanoch. Riaditeľom tohto turnaja bol Ing. Martin Bujna. Celkovo sa tohto turnaja zúčastnilo 78 žiakov z rôznych miest Nitrianskeho kraja. Z našej školy sa tohto turnaja zúčastnili títo skvelí mladí šachisti: Maroš Vančo (8.C), Adam Rybanský (8.A), Patrik Gavalec (8.C), Adam Vlčko (5.A) a Lukáš Varga (5.A). Prezentácia účastníkov turnaja bola od 8.30  9.15hod. Hralo sa švajčiarskym systémom podľa pravidiel FIDE na 9 kôl a tempom 2 x 15 minút na jednu partiu. Turnaj sa skončil po 16. hodine. Naši chlapci sa umiestnili po 9 kolách nasledovne:

Maroš Vančo 4. miesto (7 bodov z 9 bodov )
                        Adam Rybanský 5. miesto (7 bodov z 9 bodov )
                        Patrik Gavalec 10. miesto (6 bodov z 9 bodov)
                        Adam Vlčko 19. miesto (5,5 boda z 9 bodov )
                        Lukáš Varga 35. miesto (5 bodov z 9 bodov)

Žiaci získali vecné ceny a aj sladkosti. Blahoželáme! Naozaj skvelé umiestnenie.

Mgr. Andrea Rybanská