Na obvodných kolách bedmintonové víťazstvá Tribečskej
Oboch súťaží sa zúčastnilo osem základných škôl s rovnakým zastúpením v oboch kategóriách. Chlapci – skupina A – ZŠ Tribečská Topoľčany, ZŠ Horné Obdokovce, Gymnázium Topoľčany a ZŠ sv. Ladislava Topoľčany; skupina B – ZŠ Jacovce, ZŠ s MŠ Ludanice, ZŠ Hollého Topoľčany a ZŠ Gogoľova Topoľčany.

V skupinách sa hralo každý s každým v troch zápasoch a do semifinále postúpili prvé dve družstvá zo skupiny. Výsledky semifinále: ZŠ Tribečská – ZŠ Gogoľova 3:0, ZŠ s MŠ Ludanice – ZŠ sv. Ladislava 3:0. V súboji o 3.miesto zvíťazila ZŠ sv. Ladislava so ZŠ Gogoľova 3:0 a vo finále zvíťazila ZŠ Tribečská so ZŠ s MŠ Ludanice 2:1. V súťaži žiačok boli družstvá základných škôl rozdelené do týchto dvoch skupín: skupina A – ZŠ Tribečská Topoľčany, ZŠ Horné Obdokovce, ZŠ Hollého Topoľčany a ZŠ Gogoľova Topoľčany; skupina B – ZŠ Jacovce, ZŠ s MŠ Ludanice, ZŠ Škultétyho Topoľčany a Gymnázium Topoľčany. Po rovnakom hracom systéme ako u žiakov v semifinále zvíťazila Tribečská so ZŠ s MŠ Ludanice 3:0 a rovnakým výsledkom zvíťazila ZŠ Škultétyho so ZŠ Gogoľova. V boji o 3. miesto Ludanice zvíťazili s Gogoľovou 3:0 a dievčatá Tribečskej zopakovali okresný triumf chlapcov, keď zvíťazili so ZŠ Škultétyho 2:1. Obe víťazné družstvá Tribečskej postúpili na bedmintonové Majstrovstvá Nitrianskeho kraja, ktoré sa uskutočnia 14. novembra 2012.

ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch reprezentovali a aj budú reprezentovať na krajských majstrovstvách Adam Kakula z 9.A triedy, Martin Gešnábel z 8.C, Adriana Čanigová /9.C/ a Martina Hatalová zo 6.A triedy.

Mgr. Gejza Sitkey