Basketbalisti Tribečskej skončili v okresnom finále na 3. mieste
ZŠ Tribečská dosiahla tieto výsledky: ZŠ s MŠ Preseľany 2:20, ZŠ Hollého Topoľčany 12:6 a ZŠ s MŠ Urmince 4:5.
O podrobnejšie zhodnotenie tejto športovej súťaže sme požiadali Jozefa Kakulu, ktorý žiačky v tejto súťaži viedol: „Preseľany boli jasným víťazom. Je to škola, kde sa basketbal žiačok pravidelne trénuje dvakrát v týždni. Dievčatá zo ZŠ Hollého bojovali, ale herne boli asi najslabším tímom. ZŠ Tribečská a ZŠ Urmince boli veľmi vyrovnané družstvá, o čom svedčí aj výsledok ich vzájomného zápasu 4:5. Posledný a rozhodujúci bod sme inkasovali po šestkách v poslednej sekunde zápasu. Bola to pre nás obrovská smola, pretože sme Urmince výrazne prestrieľali, no nedávali sme koše ani zo stopercentných príležitostí, ale dievčatá veľmi chceli a bojovali. Prístupom k reprezentácii školy ma veľmi sklamala hlavne Lucia Geršiová, ktorá sa rozhodla jednoducho neprísť na finále bez toho, aby niečo povedala. Pritom to bola hráčka zo základnej zostavy, ktorá by družstvu veľmi pomohla. Je smutné, keď si žiačky vyberajú šport a deň, kedy pôjdu a kedy nepôjdu školu reprezentovať.“
Školu reprezentovali tieto dievčatá: Adriana Čanigová, Adriana Hurychová, Natália Filová (všetky 9. C), Nikola Kučerová (9. D), Tatiana Sladká (9. B), Nataša Mazáňová, Adriana Kováčová (obe 8. B) a Michaela Žikavská (7. A).
Mgr. Gejza Sitkey