Významné osobnosti regiónu stredného Ponitria

Celkovo sa zúčastnilo tejto prednášky asi 25 pedagógov základných a stredných škôl. Prezentovaní boli významní  rodáci stredného Ponitria (z okresov Topoľčany, Partizánske a Bánovce n/Bebr.), ich životopisy, diela, pôsobenie v danom regióne a ich celkový prínos pre historicko-spoločenský život. Išlo o tieto významné osobnosti: Ľ. Štúr (Uhrovec), A. Dubček (Uhrovec), Z. Dônčová (N. Streda), V. Beniak (Chynorany), D. Kardoš (Nadlice), V. Reisel (V. Bielice), P. Gašparovič – Hlbina (V. Kršteňany), K. Kolníková a S. Štepka (Radošina), H. Križanová – Brindzová (Ludanice), J. CH. kardinál Korec (Bošany), bratia P. Dvorský a M. Dvorský (Partizánske).

Všetci títo slávni rodáci zanechali za sebou viditeľnú stopu či už v kultúrnej, historickej, politickej alebo spoločenskej oblasti.

Na záver podujatia PhDr. Vladimír Daniš všetkých prítomných pozval na podujatie „Sieň slávnych rodákov“, ktoré by sa malo uskutočniť v budove už spomínanej školy ešte v tomto školskom roku.

Mgr. Andrea Rybanská