Tribečská v okresnej dejepisnej olympiáde výrazne najlepšia
V štyroch ročníkových kategóriách sa na prvých troch „medailových“ miestach umiestnili zástupcovia siedmich základných škôl a topoľčianskeho gymnázia. Najúspešnejšími školami v tomto ukazovateli boli ZŠ Tribečská a ZŠ Hollého z Topoľčian, keď získali jedno prvé a jedno druhé miesto.

Dosť objektívne sa javí bodové hodnotenie všetkých zúčastnených žiakov z jednotlivých škôl od posledného miesta až po prvé s pridelením jedného bodu a za každé vyššie umiestnenie o jeden bod viac. V tomto hodnotení suverénne zvíťazila ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch, ktorá získala 60 bodov – ďalšie poradie 2. ZŠ Hollého 37, 3. ZŠ Ludanice a ZŠ Solčany s 33 bodmi, 5. Gymnázium Topoľčany 29 bodov. Za týmto úspechom je v prvom rade snaha a ochota žiakov a žiačok robiť niečo naviac aj na poli historických vied a rozvíjať svoj obzor regionálnych, slovenských i svetových dejín.

Mgr. Gejza Sitkey