Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

8.novembra si pripomíname 99.výročie od úmrtia P.O.Hviezdoslava

Na hodine výtvarnej výchovy sme sa v triedach 6.C, 7.A, 8.C, 9.C, 9.D venovali rôznym formám kresby - od štúdie portrétu, až po štylizáciu inšpirovanú výtvarnými štýlmi 20.storočia. V úvodnej motivačnej časti hodiny sa žiaci oboznámili s osobnosťou i dielom P.O.Hviezdoslava, nášho najväčšieho slovenského básnika, dramatika, spisovateľa i prekladateľa.
Škola v prírode - Liptovský Ján

V dňoch 28.9. - 2.10. 2020 sa žiaci 5.B,5.C a 5.D triedy zúčastnili školy v prírode v hoteli Avena. Hotel je situovaný v krásnom a tichom horskom prostredí Jánskej doliny neďaleko obce Liptovský Ján.
Babylonská škola v prírode, Mýto pod Ďumbierom

V dňoch 28.9.-2.10.2020 absolvovali žiaci z 3.A a 5.A školu v prírode v prekrásnej prostredí Nízkych Tatier, v dedinke Mýto pod Ďumbierom.
V rámci Týždňa vedy a techniky aktívni aj naši výtvarníci

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR v spolupráci s Ministerstvom školstva vedy, výskumu a športu SR v rámci Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2020 vyhlásili Výtvarnú a Grafickú súťaž na tému Vedci – superhrdinovia dnešných dní. Aj naši žiaci z 8.C a 7.A sa zúčastnili tejto výzvy a podporili svojim talentom túto celoslovenskú aktivitu.
Škola v prírode Tatranská Lomnica

V dňoch 21.9.-25.9.2020 sa žiaci 3.B, 3.C, 3.D zúčastnili pobytu v ŠvP v Tatranskej Lomnici. Deti boli ubytované v penzióne Vila Park, v nádhernom horskom prostredí, priamo pod Lomnickým štítom. Po celý týždeň sme mali krásny výhľad so slnečným počasím, ktoré sme si naplno užívali a vychutnávali. Turistické prechádzky po okolitej prírode, návšteva múzea TANAPu, výborná kuchyňa a pekné ubytovanie nám spríjemňovali pobyt.
Vyčistime si Topoľčany

25. septembra 2020, deň pred víkendom, sme sa už po druhýkrát zapojili do medzinárodnej iniciatívy za čistejšiu planétu, ktorá je nám známa pod názvom Vyčistime si Topoľčany. Žiaci sa dobrovoľne zapojili do akcie, v rámci ktorej pomohli vyzbierať odpadky a vyčistiť areál školy a priľahlých ulíc. Pri zbieraní odpadkov žiaci dodržiavali všetky bežné i v súčasnosti prikázané hygienické opatrenia. Popri užitočnej činnosti sa v pokoji prešli a porozprávali, čím prispeli aj svojej osobnej psychohygiene.
Oslobodenie topoľčianskeho regiónu

Klub historikov Slovenskej historickej spoločnosti, spolu s Mestom Topoľčany, Tribečským múzeom a Galériou mesta Topoľčany, usporiadali dňa 3. septembra 2020 o 16.00 hodine prednášku pod názvom: Oslobodenie topoľčianskeho regiónu. Prednášajúcim bol Mgr. Ondrej Godál, historik Tribečského múzea v Topoľčanoch. (sám prišiel oblečený v uniforme vojaka Červenej armády).
Topoľčianska stolnotenisová liga – dohrávka

Dňa 28. augusta 2020 sa s oneskorením, v súvislosti s pandémiou COVID-19, dohrávala súťaž Topoľčianska stolnotenisová liga. Hralo sa v stolnotenisovej hale v Topoľčanoch. Našu školu reprezentovalo 11 žiakov. Najlepšie sa umiestnili: 1. miesto – Matúš Burian, 1. miesto – Matej Slávič, 3. miesto – Alex Kutňanský a 4. miesto – Henrieta Martišková. PaedDr. Ladislav Vozár
Biela pastelka

Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. Je to verejná zbierka, ktorá zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím.
Slávnostné otvorenie školského roka 2020/2021

Druhého septembra sa otvorili brány školy pre všetkých našich žiakov. Skončil sa čas detských hier, bezstarostného voľna. Tak, ako to už v živote býva, kde sa niečo končí, tam sa niečo nové začína. Prah školy prekročilo 693 žiakov a 70 pedagógov.
Výtvarná súťaž v kreslení

Aj napriek netradičnej situácii, ktorá vznikla tento druhý školský polrok, sa deti v júni vrátili do školských lavíc s ich známym entuziazmom a s radosťou sa zapojili do výtvarnej súťaže.
Deväťtonový zber papiera

V dňoch 22. až 29. júna 2020 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala zber papiera, ktorého sa zúčastnili takmer všetky triedy. Spolu sa vyzbieralo deväť ton papiera. Je potrebné poďakovať všetkým žiakom, rodičom i starým rodičom, ktorí k tomu prispeli a dali si námahu a čas podporiť túto aktivitu školy. Zvlášť je treba poďakovať všetkým, u ktorých to bolo niekoľko stovák či desiatok kilogramov papiera. Je to aktivita, v ktorej sa bude pokračovať v jesenných a jarných mesiacoch.
Máme obdivuhodnú kráľovnú

Vo štvrtok 25. júna 2020 sme sa opäť po roku stretli v školskej knižnici na slávnostnej korunovácii nových kráľovien - kráľov čítania.
LET’S READ – cudzojazyčný čitateľský maratón

Aj tento školský rok sme v našej školskej knižnici usporiadali čitateľský maratón v anglickom jazyku. Dňa 22. júna 2020 sme sa i napriek obmedzeniam krízovej situácie stretli na podujatí nazvanom LET’S READ a sme veľmi radi, že nás podporili žiaci z ročníkov 5 – 9.
Susedské spory v Topoľčanoch za I. ČSR

Klub historikov Slovenskej historickej spoločnosti, spolu s Tribečským múzeom v Topoľčanoch a Galériou mesta Topoľčany usporiadali dňa 23. júna 2020 prednášku na tému: "Susedské spory v Topoľčanoch za I.ČSR". Prednášajúcim bol Mgr. Bohuš Sasko, historik Tribečského múzea v Topoľčanoch.