Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Venček 2017
26.06.2017 - Mgr. Tomáš Kováčik23. júna 2017 sa uskutočnil slávnostný venček, na ktorý sa všetci deviataci veľmi tešili a dlho sa naň pripravovali. Po niekoľkých hodinách tanečného kurzu sa konečne dočkali. Všetci sa vychystali do šiat a oblekov a o 16. 00 sa to všetko začalo. Žiaci sa predstavili s triednymi vystúpeniami. Ukázali nám moderný tanec, hru na flautu, recitáciu, hranie a spev. Všetkým prítomným a najmä deviatakom sa pri tejto príležitosti prihovorila pani riaditeľka Mgr. Gabriela Herodeková.
Volavkine výtvarné dni 2017
26.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikDňa 23. júna 2017 sa v priestoroch ZŠ s MŠ Preseľany konala vernisáž víťazných prác spojená so slávnostným vyhodnotením 21. ročníka výtvarno-umeleckej súťaže, ktorá sa tento rok niesla v duchu SLOVENSKO SPIEVA. Medzi ocenenými boli aj naši žiaci, ktorých okrem pekných cien čakal aj bohatý kultúrny program s ľudovou tematikou a tvorivé dielne.
Na atletických majstrovstvách Nitrianskeho kraja v troch disciplínach
26.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikPôvodne mali ísť ľahkí atléti Tribečskej na Majstrovstvá Nitrianskeho kraja z pozície víťaza okresu Topoľčany v súťaži družstiev žiakov. Dva týždne sa na krajské finále pripravovali, škola zabezpečovala potrebné prihlášky do Nových Zámkov a dopravu na toto podujatie, ale až po dvoch týždňoch bolo škole oznámené, že pre ZŠ Hollého bol nezapočítaný jeden základný skok do výšky ich žiaka, ktorý pôvodne ani nechcel súťažiť v tejto disciplíne.
Naši robotici v Španielsku
23.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikDva robotické tímy našej školy pod vedením pána učiteľa Gažiho dostali pozvánku do Španielska na prestížne podujatie Euro Soccer Junior Contest 2017, ktoré sa konalo 10. – 11. júna 2017 v Madride. Letenky a ubytovanie pre všetkých členov zabezpečila španielska nadácia COTEC.
LET’S READ – cudzojazyčný čitateľský maratón
22.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikAj tento školský rok sme v našej školskej knižnici usporiadali čitateľský maratón v anglickom jazyku. Dňa 21. júna sa konal už tretí ročník LET’S READ a sme veľmi radi, že nás podporili žiaci z rôznych ročníkov.
Letné účelové cvičenie
21.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikV dňoch 19. a 20. júna 2017 sa v našej škole uskutočnilo letné účelové cvičenie podľa Štátneho vzdelávacieho programu ISCED 2 – Ochrana života a zdravia. Počas prvého dňa si žiaci prehlbovali osnovami predpísané teoretické i praktické poznatky a zhotovili si náčrt aj popis trasy na mape Topoľčian, po ktorej sa nasledujúci deň vydali na určené miesto.
V škole na futbalovom ihrisku na 5. mieste
21.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikDňa 8. júna 2017 sa na mestskom futbalovom ihrisku v Topoľčanoch uskutočnil už 10. ročník futbalového turnaja mladších žiakov „Škola na futbalovom ihrisku“. Hralo sa v dvoch trojčlenných skupinách systémom každý s každým. Víťazi skupín hrali o celkové prvé miesto, druhý o celkové tretie a tretí v skupinách o piate miesto. Po remíze so ZŠ Škultétyho 1 : 1, Tribečská prehrala s Kovarcami 1 : 3, a tak s jedným bodom obsadila v tejto skupine tretie miesto. Súboje o celkové piate miesto v tejto súťaži Tribečská zvíťazila so ZŠ Gogoľova Topoľčany 4 : 3.
Vydarený plavecký kurz
21.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikPlávanie na otvorenom letnom kúpalisku je dosť závislé od slnečného a teplého počasia. To sa aj v Topoľčanoch v týždni od 5. do 9. júna 2017 vydarilo, aby spolu s ním bol vydarený aj plavecký kurz žiakov a žiačok šiestych ročníkov ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch.
Šiestaci vo Vrátnej doline
19.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikJánošíkove diery tvorí sústava tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nachádzajú sa v Národnej prírodnej rezervácii Rozsutec. Skladajú sa z troch ucelených častí: Dolné diery, Nové diery a Horné diery. Preteká nimi Dierový potok, ktorý ich vyformoval. V Dierach sa nachádza viac ako dvadsať vodopádov, ktoré spolu vytvárajú Vodopády Dierového potoka. A toto úžasné dielo prírody bolo cieľom školského výletu žiakov 6. A, 6. B a 6. C triedy spolu s pani učiteľkami Branislavou Lukáčikovou, Evou Makovou, Silviou Schmizingovou a Adriánou Gočovou. Výlet sa uskutočnil 12. 6. – 13. 6. 2017. Bývali sme vo Vrátnej doline v hoteli Boboty.
Koncoročný výlet tried 2. B,C , D
19.06.2017 - Mgr. Zuzana LukáčováDňa 9. júna 2017 sa konal druhácky výlet do Habakukoch. Donovaly nás privítali krásnym slnečným počasím a nádhernou prírodou...
Rozbehajte spolu s nami Športovú akadémiu Mateja Tótha
25.04.2017 - Mgr. Zuzana LukáčováŠportová akadémia Mateja Tótha je jedinečný celoslovenský projekt zameraný na deti v predškolskom a mladšom školskom veku. Zapojením sa do súťaže o grant cez dobrybeh.o2.sk môžete aj vy prispieť svojimi nabehanými kilometrami k tomu, aby táto jedinečná akadémia vznikla v našej škole.
Pozvánka na Malú vernisáž
16.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikV rámci ukončenia výtvarného krúžku MACHULE, vedeného Mgr. Luciou Benkovou, sa 17 žiaci prvého stupňa dňa 14. júna 2017 prezentovali v priestoroch školy Malou vernisážou. V spoločnosti spolužiakov a pani riaditeľky slávnostne otvorili v priestoroch spojovacej chodby našej ZŠ výstavu, ktorá potrvá do konca školského roka. Na výstavu srdečne pozývame všetkých žiakov i rodičov. Mgr. Lucia Benková
Piati z Tribečskej na majstrovstvá Slovenska vo viacboji
13.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikDňa 2. júna 2017 ZŠ na Tribečskej ulici v Topoľčanoch usporiadala a organizovala Letné majstrovstvá základných škôl okresu Topoľčany vo viacboji všestrannosti. Pri žiakoch i žiačkach išlo o tri vekové kategórie. V sumári v troch zo šiestich kategórii zvíťazili zástupcovia Tribečskej a až piati sa kvalifikovali na Majstrovstvá Slovenskej republiky, v tomto športe ktoré sa uskutočnia 24. júna 2017 v Rimavskej Sobote: A. Sedlár, M. Žiak, J. Daňo, E. Daňová a S. Martišková.
Koncoročný výlet (siedmaci)
16.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikDňa 12. júna sa siedmacké triedy spolu s triednymi učiteľkami a triednym učiteľom zúčastnili koncoročného výletu. Žiaci mali nabitý program, navštívili dve prehliadky hradu Červený Kameň – Ako sa žilo za Márie Terézie a Nepriateľ pred bránami.
Koncoročný výlet Bojnice
13.06.2017 - Mgr. Tomáš KováčikDňa 7. júna 2017 naši prváci z 1. B a 1. D absolvovali svoj prvý školský výlet, ktorý bol odmenou za ich celoročnú prácu v škole. Deti navštívili zámok, kde absolvovali prehliadku v spoločnosti bábky pána Bartolomeja, ktorý im priblížil život na zámku v minulosti.