Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

Dňa 13.1.2022 sa uskutočnilo online okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku. Našu školu reprezentovali víťazi školského kola v kategórii 1A a v kategórii 1B.
Šaliansky Maťko (školské kolo)

Dňa 15. 12. 2021 a 17. 1. 2022 sa uskutočnilo školské kolo 27. ročníka súťaže v umeleckom prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Šaliansky Maťko je súťaž v prednese slovenských povestí, ktorá nesie meno po spisovateľovi a zakladateľovi detského časopisu Slniečko Jozefovi Cígerovi Hronskom. Iniciatíva zorganizovať túto súťaž sa zrodila v roku 1991 v deň, kedy bolo v kalendári meno Matej, a tak sa zrodil Šaliansky Maťko.
Kŕmenie vtáčikov v zime

Žiaci zo 6.D triedy sa na hodine technickej výchovy, v pondelok, 17. januára 2022 rozhodli, že nakŕmia vtáčikov v tomto zimnom období. Mali sme pripravené pre nich takéto dobroty: slnečnicové semiačka, kúsky jabĺčka a kúsky loja. Pán školník nám pripevnil kŕmidlo na strom v areáli našej školy (za čo mu touto cestou ďakujem).
Návšteva ministra školstva

Dňa 14. januára 2022 sme sa tešili vzácnej návšteve, ktorá poctila našu školu. Prišiel nás pozrieť pán minister školstva, vedy, výskumu a športu SR – Mgr. Branislav Gröhling.
Svätoplukovo kráľovstvo ožíva

Žiačky Linda Gregorová (9.C), Mia Vatrnová (9.C) a Lucia Ferková (6.B) sa zapojili do 13. ročníka celoslovenskej výtvarno - historickej súťaže „Svätoplukovo kráľovstvo ožíva“. Vyhlasovateľom súťaže je Základná škola kráľa Svätopluka v Nitre. Súťaž je registrovaná na MŠVVaŠ SR.
Šťastný nový rok 2022

Vážení kolegovia, rodičia, priatelia, milí žiaci! Dovoľte mi, aby som Vám zo srdca poďakovala za spoluprácu v roku minulom a v novom roku 2022 popriala veľa toho, čo k životu najviac potrebujeme - zdravie, šťastie, lásku, porozumenie, pravých priateľov, zamestnanie, ktoré nás napĺňa a to najdôležitejšie v živote - rodinu, ktorá stojí vždy pri nás! Nech nie je lepší rok, ale človek! S úctou A. Krajčíková
Vianočné prekvapenie pre Vás!

Vážení rodičia, starí rodičia, priatelia školy! Najkrajšie na Vianociach je, že môžeme obdarovať tých, ktorých máme radi. Naši žiaci, Vaše deti si pre Vás s láskou pripravili malé prekvapenia, ktoré tu nájdete priložené. Verím, že Vám v tento magický deň vyčaria úsmev na tvári. Ďakujem všetkým pedagógom, ktorí pomohli deťom tieto milé vianočné pozdravy pre Vás pripraviť a pánovi Faltysovi za ich obrazovú realizáciu. Dovoľte mi, aby som Vám v mene všetkých zamestnancov školy popriala krásne, pokojné a požehnané sviatky, aby ste ich spoločne prežili v zdraví. S úctou A. Krajčíková
Vianočné tvorivé dielničky v ŠKD

Vianočnú atmosféru sme si v ŠKD spríjemnili aj vianočnými dielničkami. Tento rok sme opäť boli bez prítomnosti rodičov, ale deti sa veľmi snažili a tešili sa z krásnych anjelikov, vianočných pozdravov, betlehemov a stromčekov. Za celý školský klub detí Vám prajeme krásne prežitie vianočných sviatkov a úspešný rok 2022.
Vianočné pečenie v 3.A

Každý z nás sa isto teší na príchod Vianoc. K Vianociam tradične nemôže chýbať pečenie medovníkov. Tak ako naše mamičky, aj my z 3.A sme sa pustili do pečenia medovníkov.
Informatická súťaž iBobor

Žiaci z našej školy sa zapojili do XV. ročníka celoslovenskej informatickej súťaže iBobor. Súťažili v štyroch kategóriách: DROBCI (2. a 3. ročníky), BOBRÍCI (4. a 5. ročníky), BENJAMÍNI (6. a 7. ročníky) a KADETI (8. a 9. ročníky). Úspešným riešiteľom srdečne gratulujeme. Mgr.Z.Grauzlová
Vianočné fotenie a pošta Ježiškovi v ŠKD

Najkrajšie sviatky roku sa blížia a nám v škole spríjemňuje čakanie na Vianoce krásna vianočná výzdoba. Deti sa tiež tešia z vianočnej atmosféry a s radosťou sa fotili pri vianočnej fotostene. Nezabudli sme ani na vianočnú poštu, ktorú deti poslali priamo Ježiškovi a už im zostáva iba dúfať, že im ich želanie splní.
Jesenné tvorenie v ŠKD

Sychravé počasie a vietor nám pripravil plnú paletu farieb v podobe listov, gaštanov, šišiek... Šikovné rúčky našich detí v ŠKD z nich vytvárali kreatívne diela a spolu sme sa tešili jesennej výzdobe.
Decembrové knižné novinky

Do školskej knižnice pribudli začiatkom decembra ďalšie krásne nové knihy. Nájdete medzi nimi nielen rozprávky, príbehy o zvieratkách, deťoch, či náučné knihy, ale i povesti a dobrodružné príbehy.
Šarkaniáda v ŠKD

Tento rok je pre nás výnimočný, kvôli pandemickej situácii. Jeseň je každoročne spätá s tradíciou výroby a púšťania šarkanov. Na oblohe sa síce slniečko na nás neusmievalo, ale deti to neodradilo a pripravili si šarkany, ktoré boli vyrobené vlastnými rukami a ako vidieť, ukázali svoju fantáziu a tvorivosť.
Zabehni koľko vládzeš

V novembri bol Svetový deň behu ( 5.11. ), ktorý bol založený v roku 1999 ako podpora boja proti chudobe.