Dobročinná burza
Darcami oblečenia, ktorého sa napokon vyzbieralo nevídané množstvo, boli rodičia, deti, zamestnanci a priatelia školy. Za ochotu podporiť svojím darom túto akciu im srdečne ďakujeme.

Oblečenie poskladané a uložené na laviciach čakalo na svojich nových majiteľov v priestoroch školskej telocvične v stredu 29. novembra od 12.00 do 18.00 hodiny a tiež nasledujúci deň od 10.00 do 17.00 hodiny. Za symbolický príspevok si každý mohol vybrať z bohatého sortimentu tričiek, nohavíc, mikín, búnd, topánok či čiapok a rukavíc. Burzu navštevovali najčastejšie rodičia so svojimi deťmi, ktorým kúpou moderného oblečenia spravili veľkú radosť. Druhú radosť urobili zvieratkám z útulku. Návštevníci Dobročinnej burzy pomohli tým najslabším a najzraniteľnejším, ktorí sú odkázaní na pomoc človeka. Finančný výťažok z predaja oblečenia v celkovej výške 920,- € poputoval OZ Topoľčianske packy – Karanténna stanica Topoľčany.

Oblečenie, ktoré po skončení tejto akcie zostalo, bude ponúknuté ako dar pre deti detského domova z Centra pre deti a rodiny Topoľčany a územný spolok Slovenského Červeného kríža Topoľčany.

Darovanie a nezištná pomoc nielen našim bezprostredne blízkym, ale komukoľvek, kto našu pomoc príjme, je ako veľký zázrak. A hoci zázraky sú najtypickejšie pre obdobie adventu a Vianoc, práve naším pôsobením sa môžu stať súčasťou každodenného bežného života. Všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave a realizácii Dobročinnej burzy, ďakujeme.

S návštevníkmi burzy redaktori nášho školského časopisu 3bečan spravili krátku anketu, ktorú si môžete prečítať posledný predvianočný týždeň v decembrovom vydaní školského časopisu.
Tomáš Kováčik