Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Deň zdravia v našej škole a v našom meste

Svetový deň zdravia (WHD) každoročne pripadá na 7. apríla. Pripomíname si ním výročie založenia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) v roku 1948. Každý rok je venovaný konkrétnej téme verejného zdravia. Tohtoročná téma „Moje zdravie, moje právo“ bola zvolená tak, aby presadzovala právo každého a všade na prístup ku kvalitným zdravotníckym službám, vzdelaniu a informáciám, ako aj k bezpečnej pitnej vode, čistému vzduchu, dobrej výžive, kvalitnému bývaniu, dôstojným pracovným a environmentálnym podmienkam a slobode.
Cesty za poznaním minulosti - 16.ročník

Je názov celoslovenskej literárno - výtvarno -historickej súťaže pre žiakov základných škôl, stredných škôl, žiakov ZUŚ a špeciálnych škôl pri príležitosti 80.výročia SNP a 79.výročia ukončenia 2.svetovej vojny. Vyhlasovateľom súťaže sú : Múzeum SNP v Banskej Bystrici a Slovenský zväz protifašistických bojovníkov.
Prvýkrát v knižnici

V marci mesiaci knihy žiaci prvého ročníka s pani učiteľkami prvýkrát navštívili školskú knižnicu. Deti mali možnosť zoznámiť sa s priestormi knižnice a službami, ktoré knižnica ponúka.
Podporme našich žiakov lajkom na profile súťaže Čitateľský oriešok

Našu žiačku Salome Ladickú a žiaka Patrika Pakšiho z 1. D triedy zapojila ich triedna pani učiteľka Ľubica Bučeková do súťaže Čitateľský oriešok 10. Podporiť ich výtvarné práce môžeme lajkom aj my na uvedených linkoch.
Veľkonočný LED zajačik

Posledný deň pred veľkonočnými prázdninami patril programovaniu LED zajačikov. Veselý workshop pripravili pre svojich spolužiakov z 5. ročníka žiaci z krúžku Programovanie s micro:bitmi. Všetky zajačiky sa postupne rozsvietili farbami jari a najpestrejšie riešenia boli odmenené vajíčkami z 3D tlačiarne. Ani maškrtné jazýčky však neobišli na prázdno – sladká odmena vo forme čokoládového vajíčka čakala na záver veľkonočného workshopu každého malého účastníka. Mgr. Lucia Ligačová
Jar – Veľkonočné tradície v ŠKD

Po zimných mesiacoch sme sa konečne dočkali teplého jarného počasia. S prvými jarnými lúčmi sa deti vyšantili na školskom ihrisku, kde mali možnosť hrať rôzne hry. Príroda sa pomaly začína prebúdzať a kvitne do krásy. V rámci výchovno – vzdelávacích činností v ŠKD sme sa s deťmi venovali príprave jarných a veľkonočných dekorácii, ktorými si zdobili triedy a priestory školy. Veľká noc patrí tradične k najkrajším sviatkom jari, a preto sme deťom pripomenuli slávnostné tradície a zvyky týchto sviatkov. Vychovávateľky ŠKD
Deň šťastia

20.marec sa už niekoľko rokov oslavuje ako Deň šťastia. Zmyslom tohto dňa je pripomenúť si, že šťastie je jedným z hlavných cieľov každého z nás. My v ŠKD sme si spríjemnili popoludnie vyrábaním prasiatok, štvorlístkov pre šťastie. V aktivite sme pokračovali aj pobytom vonku, kde deti hľadali symbol šťastia – štvorlístok. Veríme, že aj tieto maličkosti im prinesú šťastie a úsmev v ďalších dňoch. Vychovávateľky ŠKD
Z rozprávky do rozprávky

V školskom klube detí sme si rôznymi formami pripomenuli rozprávky, ktoré poznáme, ktoré si radi prečítame alebo tie, pri ktorých radi oddychujeme. Prečítali sme si každý deň aspoň pár strán z rôznych knižiek. Touto aktivitou sme chceli osloviť všetky deti v ŠKD, aby viac času venovali čarovnému svetu kníh a menej moderným technológiám. Navštívili sme aj školskú knižnicu. Ponúkli sme im pekné rozprávky a tak sa snažili pritiahnuť ich pozornosť ku knihám. Deti svoje pocity z rozprávok vyjadrili v kresbách, ktoré boli veľmi pekné a zaujímavé. A keďže ku každej knižke patrí aj záložka, naše šikovné deti nezaháľali a tak si počas oddychu vyrábali rôzne druhy záložiek do svojich obľúbených knižiek. Vychovávateľky ŠKD
Okresné kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín 2024

Okresné kolo 70. ročníka recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín sa konalo 26. marca 2024 v Koncertnej sále pod Radnicou Topoľčany. Organizátorom tohto ročníka bolo už tradične Tribečské osvetové stredisko. Naši recitátori podali vynikajúce výkony.
Vesmír očami detí

Slovenská ústredná hvezdáreň v Hurbanove v spolupráci s hvezdárňami, centrami voľného času a regionálnymi osvetovými strediskami vyhlásila už 39. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí.
RoboCup Slovensko 2024 Bratislava

Prešiel ďalší rok a znova sme sa zúčastnili celoslovenskej súťaže v stavbe a programovaní robotov RoboCup 2024 v Bratislave. Súťažili sme v kategórii Robotická ruka, Rescue Line a Robotický futbal. Na súťaž sme pripravili 3 tímy v troch súťažných kategóriách.
Hodina angličtiny s tabletmi v 7.A

Moderná technika patrí k hodine. A tablety ako učebná pomôcka na hodine sú príjemnou zmenou na vyučovaní. Z tabletu v rukách žiaka sa ihneď stalo zariadenie, ktoré napomohlo k tvorivej atmosfére na hodine. Žiaci sa ponorili do zdroja informácií.
Chemická olympiáda

Dňa 14. 3. 2024 sa v priestoroch ZŠ sv. Don Bosca v Topoľčanoch, konal 60. ročník okresného kola chemickej olympiády kategórie D. Našu školu reprezentovala Veronika Foltánová - žiačka 9.A. triedy. V silnej konkurencii bola úspešná a umiestnila sa na 3. mieste. Srdečne jej blahoželáme a držíme palce v krajskom kole. Mgr. Jana Kacinová
Knižné novinky v školskej knižnici

S príchodom jari a slnečných dní sme pre našich čitateľov pripravili žánrovo pestré knižné novinky.
Deň vody – Na vode nám záleží

Svetový deň vody je oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si svet každoročne pripomína 22. marca. Nad tým, aký význam má voda v našich každodenných životoch a o potrebe chrániť tento životne dôležitý zdroj sa prostredníctvom rôznych aktivít zamysleli žiaci počas vyučovania.