Arakovo v škole
Toto nezabudnuteľné spestrenie štvrtkového vyučovania pozostávalo spolu zo 60 vzácnych vtákov, ktoré boli rozdelené do troch stanovíšť. Podľa harmonogramu žiaci postupne v priebehu dňa navštevovali dané stanovišťa, kde spoznávali život a vlastnosti týchto operencov. Nechýbal ani osobný kontakt a jedinečná fotografia. 

Žiaci si vypočuli krátku prednášku jednej z chovateliek, na ktorú mali potom množstvo zvedavých otázok. Žiaci sa dozvedeli rôzne zaujímavostí, napríklad to, že papagáje sú mimoriadne inteligentné vtáky. Niektorí vedci tvrdia, že ich logika je na úrovni štvorročného dieťa. Nielenže sa vedia naučiť rozprávať, ale vedia si tiež priradiť slovo k predmetu alebo udalosti. Dokonca dokážu riešiť hlavolamy. Najväčším lietajúcim papagájom na svete je ara hyacintová. Môže merať až 1 meter na dĺžku a vážiť až 1,5 kg.

Žiaka 7. D Patrika Zaťka táto aktivita natoľko zaujala, že si pripravil s jednou z chovateliek týchto vtákov rozhovor, ktorý vám prinesieme v školskom časopise 3bečan v aktuálnom čísle na konci mesiaca február. Z tohto stretnutia a nezvyčajného kontaktu s týmito milými vtákmi deti odchádzali potešené a nadšené.  
 

Tomáš Kováčik