Vitajte na stránke školy Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany

Polčas sme oslávili kinom

31. január je dátumom veľkého očakávania. Žiaci na celom Slovensku si v tento deň preberajú od svojich triednych učiteľov výpisy hodnotenia, ktoré sumarizujú ich polročnú prácu a úsilie. Najvýznamnejšie sú pre žiakov deviatych ročníkov, ktorým sa toto hodnotenie započítava do prijímacieho konania na stredné školy.
Spoznajme a podporme našich úspešných žiakov!

Radi by sme vám predstavili Lukáša Bezecného, žiaka 7.C triedy, úspešného futbalistu, ktorý už získal dlhý rad významných ocenení.
Spoznajme a podporme našich úspešných žiakov!

Radi by sme vám predstavili Veroniku Gábrišovú, žiačku 8.C triedy, úspešnú hokejistku a hokejbalistku...
Spoznajme a podporme našich úspešných žiakov!

Radi by sme vám predstavili Sebastiana Skrinského ...
Okresné kolo olympiády v anglickom jazyku

Dňa 17.januára 2024 sa uskutočnilo okresné kolo olympiády v anglickom jazyku na ZŠ Škultétyho v Topoľčanoch. Našu školu reprezentovali víťazky školského kola – v kategórii 1A žiačka 6. A triedy Monika Tóthová a v kategórii 1B žiačka 9. A triedy Ester Laura Gočová. Žiačky sa svedomito pripravovali aj počas vianočných prázdnin, aby dosiahli čo najlepšie výsledky. V kategórii 1A súťažilo 16 a v kategórii 1B 17 žiakov základných škôl topoľčianskeho okresu.
Hviezdoslavov Kubín (školské kolo)

V dňoch 16. a 17. januára 2024 sa uskutočnilo školské kolo umeleckého prednesu poézie a prózy – 70. ročník súťaže Hviezdoslavov Kubín. Prednesy súťažiacich v jednotlivých kategóriách hodnotila odborná porota zostavená z vyučujúcich slovenského jazyka a literatúry.
Poďakovanie

V mene občianskeho združenia Koľko Lásky by sme sa Vám chceli touto cestou čo najsrdečnejšie poďakovať za to, že sa ZŠ Tribečská 1653/22, Topoľčany stala dôležitou súčasťou našej zbierky Koľko Lásky sa zmestí do krabice od topánok v roku 2023...
Veľkolepá Vianočná akadémia

Posledný školský týždeň v decembri je vždy najkúzelnejší. Vydekorované priestory školy potešujúcim gýčom zo zvončekov, čečín, hviezd a snehových vločiek sa rozliehajú vľúdnosťou a očakávaním. Všetci sa už nevedia dočkať najkrajších sviatkov roka – Vianoc. Túto atmosféru umocnila slávnosť, ktorá je pre našu školu a všetkých, ktorých sa dotýka, veľkou udalosťou. Dňa 19. decembra 2023 sa konala v Spoločenskom dome v Topoľčanoch slávnostná Vianočná akadémia, ktorú so svojimi žiakmi pripravili pani učiteľky a vychovávateľky.
Krabičky plné lásky

Počas Vianoc máte šancu potešiť tých, ktorých nepoznáte a sebe darovať dvojnásobne dobrý pocit. Aj tieto Vianoce sme chceli potešiť druhých. Naši žiaci v spolupráci s rodičmi a pedagógmi pripravili malé darčeky – krabičky plné lásky, ktoré boli odovzdané zariadeniam pre osamelých seniorov a deťom v Centre pre deti a rodiny v Topoľčanoch. Z.Grauzlová
Divadelné predstavenie 6.ročník

Viete, kto sú Lampáš, Chlapec, Princ a Ozembuch? Žiaci 6.ročníka sa s týmito štyrmi hrdinami a ostatnými ďalšími stretli dňa 11.12.2023 v DAB Nitre na divadelnom predstavení s názvom Povala, ktoré bolo trochu rozprávkou, trochu muzikálom o jednej povale medzi nebom a zemou, kde je možné naozaj všetko. Štyria duchovia zabudnutých rozprávkových postáv už roky hľadajú tú správnu povalu, kde sa majú stretnúť s Prievozníkom, aby ich odviedol na hviezdu večnej krásy navždy živých. Prevtelenie Prievozníka do nebezpečného gangstra, fungovanie superrobota, Rádius, Miška, Babi a jej slivkové gule, sused či vyšetrovatelia – tento priestor bol plný ľudí, ale aj spevu, hudby či strieľania. Triedne učiteľky
Vianoce v 3.A

Deti v 3.A si užili príjemné popoludnie pri štedrom stole. Nechýbali oblátky s medom, ovocie, zákusky, sladké a slané dobroty či teplý čaj. Spolu sme si rozprávali o vianočných zvykoch a tradíciách a spievali vianočné pesničky. Deti sa navzájom obdarovali a tak pod stromčekom pre každého čakalo malé prekvapenie. Zábava pokračovala tancovaním a súťažením, kde sa deti veľmi vybláznili. Takú radosť a úsmev, želáme všetkým počas nadchádzajúcich sviatkov a v roku 2024.
Školská exkurzia - Vianočná Viedeň

Dňa 5.12.2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka, ktorí sa učia nemecký jazyk, zúčastnili školskej exkurzie-Vianočná Viedeň.
Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 16. 11. 2023 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Celkovo súťažilo 51 žiakov v 2 kategóriách. V kategórii 1A súťažilo 27 žiakov z piateho, šiesteho a siedmeho ročníka. V kategórii 1B súťažilo 24 žiakov z ôsmeho a deviateho ročníka. V písomnom kole na nich čakalo preverovanie ich vedomostí z oblasti gramatiky, slovnej zásoby, čítania a počúvania s porozumením. Tí najlepší postúpili do ústneho kola, kde mali za úlohu vytvoriť príbeh na základe obrázka a situačný dialóg.
Vianočná besiedka v IV.B

Vianoce nám už klopú na dvere. Každý z nás sa teší na oddych, pokoj a porozumenie v kruhu najbližších. A práve v tomto predvianočnom zhone si žiaci zo IV.B pripravili pre svojich blízkych milé prekvapenie.
Divadelné predstavenie Luskáčik

Dňa 14.12.2023 žiaci 3.A, 3.B, 3.C, 4.B, 4.C a 4.D navštívili Staré divadlo Karola Spišáka v Nitre - príbeh Luskáčika z pera E.T.A. Hoffmanna. Deti sa na chvíľu preniesli do sveta fantázie, v ktorom je možné všetko. Divadelné predstavenie bolo veľmi pútavé, zábavné a páčilo sa deťom i učiteľom. Žiaci odchádzali domov plný zážitkov a dobrých dojmov. Mgr.S.Vančová