Milá návšteva z Moravy

Matěj, ako správna návšteva, všetkých obdaroval štramberskými ušami, miestnou špecialitou z perníkového cesta. Porozprával o novej škole (Gymnázium vo Frenštáte pod Radhošťom), o svojich študijných úspechoch, o tom ako doučuje anglický jazyk dospelých, tiež o svojej rodine, ktorá sa rozrástla počas prázdnin o malého brata Onřejka. Nechýbalo ani fotografovanie so spolužiakmi, so sestričkou Vendulkou a malým bračekom. Zotrval vo svojej bývalej triede na troch vyučovacích hodinách, stretol sa s viacerými učiteľmi a vyjadril spokojnosť s poznatkami, ktoré na našej škole získal.

Matějko, ďakujeme ti za návštevu, za svetielko tvojej prítomnosti, za tvoje duchaplné slová a myšlienky, tešíme sa na chvíle, keď si opäť nájdeš čas a prídeš za nami.

Mgr. L. Balážová