„Nielenšportovec“ Patrik Matejov

A: Všetci vieme, že si skvelý športovec. Ako vnímaš tento dar?
P: Využívam ho naplno a snažím sa ho stále rozvíjať. Najobľúbenejším mojím športom je futbal, ktorému sa už dlho venujem. Umožňuje mi to MFK Topoľčany.

A: Sníval si o kariére futbalistu už v rannom detstve? Viedli ťa k tomuto športu aj rodičia?
P: Vzhľadom na to, že môj otec kedysi hrával futbal a mama hádzanú, gény na šport mám v tomto smere vrodené. Všetky tieto vlohy som zdedil po rodičoch, nechcel by som však stagnovať, ale napredovať.

A: Ako sme sa dozvedeli, školu reprezentuješ nielen vo futbale, ale aj samostatne v disciplíne skok do diaľky. Aký bol tvoj osobný rekord?
P: Máte pravdu. Školu reprezentujem v tejto disciplíne viac-menej kolektívne, ale aj individuálne. V Ludaniciach som doskočil 4,98m a skončil som na 3. mieste. 2. miesto som si vyslúžil skokom s dĺžkou 5,20m. Od 1. miesta ma delilo zanedbateľné množstvo centimetrov. S mojím rekordom 5,25m som doskočil na 1. miesto v roku 2012 v Topoľčanoch.

A: Už sme spomenuli, že si nadaný v športových aktivitách, no tvoje schopnosti siahajú až k úspechom matematickým a literárnym. Čo nám k tomu povieš?
P: Boli to menšie úspechy, ale potešili. Z matematiky v celoslovenských súťažiach  mám veľa diplomov, síce nie s umiestnením, ale s úspešnosťou. Stal som sa 3-násobnou hviezdou matematického neba a zaradil som sa medzi 20% najúspešnejších riešiteľov v SR. V literárno-výtvarnej súťaži Zlaty Dônčovej som vyhral 3. miesto v 2. kategórii v krajskom kole s básničkou o mojej láske k futbalu...

A: Hovoríš, že tvoja najväčšia láska je futbal?
P: K tomuto sa v žiadnom prípade nebudem vyjadrovať. (smiech)

A: To znamená, že je v tom aj niekto iný? Spozorovali sme, že tvoje súkromie je pre nás tabu. Prejdeme však radšej na inú tému. Spomínaš si, keď sme boli žiakmi 1. stupňa, hrali sme T-ball. Pamätáš si ešte na tie časy?
P: Na tie chvíle si spomínam veľmi živo a nikdy na ne nezabudnem. Začali sme T-ballom, s ktorým sme vyhrávali veľmi veľa zápasov a neskôr sme hrali baseball.

A: A teraz?
P: Teraz hrávam baseball za BC Toreros v Topoľčanoch.

A: Vidíme, že žiješ aktívny a zaujímavý život plný najmä športových zážitkov. Ďakujeme ti za rozhovor a sme rady, že si nám poskytol tieto zaujímavé informácie a my sme aspoň sčasti mohli nahliadnuť do tvojho života „nielenšportovca“.

Prajeme ti v budúcnosti veľa rekordov, a to nielen v športe.

A = Terezka Kopencová a Rebeka Gálová, 9.A