V 8.A sa prednášalo o virtuálnej realite

Výstupom je práca v písanej podobe, k nej prezentácia, video, film, pokus,... Práce sú prezentované v určené dni pred celou triedou. Učiteľ zhodnotí písomnú prácu a po odprezentovaní všetci kladú doplňujúce alebo zvedavé otázky, posudzujú, argumentujú, vyjadrujú svoj názor, kritizujú, chvália... Pri písaní a prezentovaní prác je dôležitá úloha triedneho učiteľa, ktorý pomáha pri výbere témy, je poradcom, konzultantom, pred prezentovaním číta ročníkové práce, pripravuje si k nim posudky a komentáre, hodnotí práce, pripraví certifikáty. Spolu so žiakmi vyberie najlepšie pripravenú a odprezentovanú ročníkovú prácu, ktorá získa prémiu (vecnú cenu).

V 8. A triede žiaci prezentovali ročníkový projekt 13. júna 2013. Po hlasovaní žiakov a po posúdení triednou učiteľkou za najlepší príspevok do projektu bola takmer jednohlasne označená písomná časť práce Šimona Vargu – Virtuálna realita vo filme, rovnako kvalitne i odprezentovaná. Pôsobivé a poučné boli i ďalšie práce, ktoré spájala spoločná téma a názov projektu Virtuálna realita: Internet a počítač, Film a fotografia, Rozhlas a televízia a Telefón a mobil.

Žiakov téma zaujala a určite si takýmto spôsobom štúdia radi obohacujú svoje poznatky.

Mgr.L.Balážová