Nadaní sú v áčkach
Testovanie sa uskutočnilo na konci minulého školského roka takmer vo všetkých triedach s intelektovo nadanými žiakmi.
Rozhodujúcim  programovým dokumentom pri vzdelávaní žiakov s intelektovým nadaním je Štátny vzdelávací program pre 2. stupeň základnej školy v Slovenskej republike. Vzdelávací program pre nadaných je totožný so vzdelávacím programom pre ostatných žiakov. Rozdiel je v tom, že vo vzdelávaní a výchove nadaných  je potrebné zohľadňovať ich špeciálne potreby. Im sú prispôsobené formy, metódy, postupy a techniky práce na vyučovacích hodinách.

V predchádzajúcich  rokoch ukončili školskú dochádzku už dve deviate triedy s nadanými deťmi. Bolo v nich veľa výnimočných osobností, ktoré i v súčasnej dobe robia dobré meno našej škole tým, že na stredných školách dosahujú rozličné úspechy. Terajší žiaci v ničom nezaostávajú za svojimi predchodcami. Vynikajú tiež v rôznych oblastiach. Tak ako každý rok i v minulom školskom roku dosiahli veľmi pekné umiestnenia v súťažiach. Prečítajte si v prílohe.

Mgr. L. Balážová