Matej Pavlík
V minulom školskom roku bol Matej zaradený do 4.N, v niektorých predmetoch však preberal učivo 5. a 6. ročníka. V tomto školskom roku je žiakom 5.A triedy.  Učí sa z učebníc pre 5.ročník, okrem predmetov matematika, fyzika a dejepis, kde preberá siedmacké učivo. Na hodiny informatiky a zemepisu chodí do šiestych tried.

Matej sa už ako štvorročný sám naučil čítať a začal sa zaujímať o chémiu. V piatich rokoch kreslil technické výkresy – prevodovky a raketové motory, vedel naspamäť chemickú sústavu prvkov a zaujímal sa o jadrovú energiu.
I keď mu v Čechách nebolo umožnené vzdelávať sa v triede pre intelektovo nadané deti, Moravsko-sliezsky kraj prispel na individuálnu Matejovu výučbu sumou 40 000 českých korún.
Bol to vôbec prvý príspevok v Čechách určený na vzdelávanie intelektovo nadaného žiaka.

Matejko je skromný, tichý a priateľský chlapec. Medzi spolužiakmi sa cíti dobre. Najväčší záujem javí o matematiku, fyziku a informatiku. Takmer bez pravopisných chýb píše diktáty, i keď mu slovenský jazyk robí trošku problémy. Siedmacká matematika je tiež náročná, ale podľa Mateja „dá sa“. Má rad hodiny matematiky s pánom učiteľom Jedinákom. Čo sa mu ešte u nás páči? Páči sa mu veľká budova školy, pekne zariadené a vyzdobené interiéry školy a tried, oceňuje prístup učiteľov ku žiakom. Držíme Matejovi palce, želáme mu, aby bol spokojný, aby sa mu u nás i naďalej páčilo a aby tá veľká vzdialenosť, ktorú musí aj s maminou každý týždeň prekonať, keď cestujú na víkend domov, do Kopřivnice „stála za to“.

Mgr. Balážová