Veľká florbalistka Michaela Žikavská

S florbalom začala práve na našej škole pod vedením Mgr. M. Majtánovej, keď si ním len vypĺňala voľný čas. Po krátkej dobe jej ale prirástol k srdcu a chcela sa v ňom zdokonaľovať. Pridala sa k iným, skúseným florbalistom  v Topoľčanoch, ktorých teraz ťahá dopredu, sama stojí v popredí a celý tím využíva jej dravosť a vitalitu, no najmä jej chuť, s ktorou obracia hokejku a inšpiruje nové mladé talenty, ukazuje im, že tento šport nie je len pre chlapcov, čo mnohokrát dokázala v okresných, krajských, dokonca i celoslovenských súťažiach, ktorých sa zúčastňuje pravidelne počas celého roka.

Miška Žikavská sa rozhodla študovať na Bilingválnom gymnáziu v Nitre, kde ju chuť športovať určite neprejde a my jej pôsobenie vo vrcholovom florbale budeme sledovať, držať jej palce, aby raz ako hráčka na profesionálnej úrovni ukázala, ako ju naša škola naštartovala, dodala jej potrebné skúsenosti a základy do športovej kariéry, ale i do každodenného bežného života.

Kristína Valachová, 8.A