Matěj Pavlík prekvapil spolužiakov

S nostalgiou vyjadril ľútosť nad tým, že už v škole nepočuje peknú slovenčinu, čo mu veľmi chýba. Zamiloval si aj Slovensko, kam sa v budúcnosti možno vráti a bude tu študovať na vysokej škole, pravdepodobne dopravu, k čomu momentálne najviac inklinuje. Dianie v škole a aktivity svojich spolužiakov sleduje na internetovej stránke školy, takže vie o posledných akciách, ktoré sa uskutočnili v triede. Stretol sa a porozprával i so svojimi bývalými učiteľmi. Mgr. Jedinák, ktorý ho individuálne vyučoval, mu podaroval brožúru o matematike. Pani riaditeľka ho pozvala na obed, aby sa posilnil, pretože ho čakala ešte dlhá, únavná cesta domov. To bola už druhá Matějova návšteva po odchode z Topoľčian, naposledy pricestoval za spolužiakmi vo februári minulý rok. Za tú dobu, čo sme ho nevideli, dospel a vyrástol, je z neho statný mládenec.

Maj sa dobre, Matějko, všetci ťa pozdravujeme, urobil si nám radosť, že si na nás nezabudol. Prajeme ti dobré známky na vysvedčení a pekné prázdniny. Radi ťa ešte niekedy v našej škole privítame.

Mgr. Libuša Balážová