Olympiáda nadaných žiakov 2011
Päťčlenné tímy žiakov v sprievode svojich pedagógov z Trenčína, Žiaru nad Hronom, Šale, Banskej Bystrice, Trnavy, Levíc, Topoľčian a domácej Prievidze vytvorili osem súťažných družstiev. Po slávnostnom otvorení olympiády povolilo napätie, keď sa začalo súťažiť. Jednotlivé stanovištia preverili jazykové zdatnosti, logiku, matematické, geografické, prírodovedné i pohybové schopnosti mladých talentov. Za správne vyriešené úlohy získavali cenné body. Na stanovišti preverovania zručností a tímovej spolupráce si každý tím vytvoril mozaikovú vlajku štátu, ktorý sa zúčastnil v osemfinále MS v hokeji.
Hoci naši žiaci nezvíťazili, priniesli si domov nielen diplomy a drobné darčeky, ale aj nové zážitky a skúsenosti.
Žezlo pokračovateľa olympijskej myšlienky v zábavno-vedomostnej a športovej súťaži intelektovo nadaných detí si vyžrebovala ZŠ Jilemnického v Žiari nad Hronom. Už teraz sa veľmi tešíme.

Mgr. Z. Lukáčová