N-kárske triedy v školskom roku 2011/2012
Počas výchovno-vzdelávacieho procesu s nadanými žiakmi v škole nejde len o rozvíjanie rozumových schopností nadaných detí, lebo nadanie sa týka celého spektra osobnostných vlastností, čŕt, charakteristík a prejavov. Týmto deťom nestačí len forma vzdelávacích prístupov, ktoré poskytuje štandardná škola, ale je pre ne potrebný taký edukačný program, ktorý sa líši od bežnej školy a to predovšetkým v akceptovaní špecifík ich vývinu a zohľadňovaním týchto odlišností v každodennej práci.

V edukačnom Programe APROGEN, ktorý bol špeciálne vytvorený a spracovaný so zameraním na žiakov so všeobecným intelektovým nadaním a experimentálne overovaný v rokoch 1993 – 2007, vychádzame z toho, aby sa škola prispôsobovala potrebám dieťaťa a nie opačne. Naše postupy sú v súlade so závermi známych európskych a svetových odborníkov o efektívnej výučbe a štúdiu nadaných a talentovaných žiakov. Ďalej vychádzame z teoretických poznatkov o nadaných deťoch a z praktických skúseností získaných počas dlhoročnej každodennej práce s nimi.

Triedy pre intelektovo nadané deti v školskom roku 2011/2012

I.A – 12 žiakov, triedna učiteľka: Mgr. Zuzana Lukáčová
II.A – 12 žiakov, triedna učiteľka: Mgr. Jana Gallasová
IV.N – 13 žiakov, triedna učiteľka: Mgr. Miriam Hajrová
V.A – 10 žiakov, triedna učiteľka: Mgr. Alexandra Mrižová
VI.A – 15 žiakov, triedna učiteľka: Mgr. Eva Maková
VII.A – 9 žiakov, triedna učiteľka: Mgr. Libuša Balážová
VIII.A – 11 žiakov, triedna učiteľka: PhDr. Annamarie Mikulová
IX.A – 10 žiakov, triedna učiteľka: Mgr. Rastislava Macková

Dvaja žiaci III. ročníka so všeobecným intelektovým nadaním sú integrovaní v IV. N.

Mgr. Libuša Balážová