Veľký florbalový talent

V minulom školskom roku dosiahla viaceré úspechy ako žiačka florbalových družstiev Základnej školy na Tribečskej ulici:

Staršie žiačky Exel cup – okresné kolo 2. miesto
Orion cup – okresné kolo 2. miesto
mladšie žiačky Orion cup – okresné kolo 1. miesto
krajské kolo 2. miesto a Majstrovstvá Slovenska v Nitre 4. miesto.
Na MS vo florbale starších žiačok získala s klubom Rebels 5. miesto. Okrem toho hrala aj na viacerých florbalových a hokejbalových turnajoch v kolektívoch žiakov.

V tomto školskom roku už stihla v rámci školy získať na

Exel florbal cupe so staršími žiačkami v okresnom kole 2. miesto a v tej istej súťaži mladších žiačok ZŠ Tribečská s jej veľkým pričinením obsadila na Majstrovstvách Nitrianskeho kraja 1. miesto.

Počas posledných letných prázdnin získala Michaela Žikavská neoficiálny klubový titul majstra sveta. Stalo sa to 6.-9. júla 2011 v rámci Prague games 2011. Je to najväčší mládežnícky florbalový turnaj na svete a natoľko prestížný, že je považovaný za neoficiálne klubové majstrovstvá sveta. Tohto turnaja sa Michaela Žikavská zúčastnila vlastne na hosťovaní v klube NTS FK – ZŠ Nemšová v kategórii dievčat do štrnásť rokov G14. V tejto kategórii bolo prihlásených 13 družstiev zo štyroch krajín. Nemšová svoju skupinu vyhrala a postupne vo štvrťfinále a semifinále vyradila FBC Nové Město nad Metují a Fbk Tvrdošín. Vo veľkom finále po veľmi dramatickom boji zvíťazila so švédskym družstvom FBI Tullinge 5:4. Víťazný gól slovenských dievčat padol  pred koncom zápasu. Bol to pre ne veľký zlatý úspech a rovnako tak aj pre Michaelu Žikavskú.

Okrem tohto úspechu získala aj ďalšie dva. Tiež ako hosťujúca hráčka v družstve FBK Kométa Smolník na turnaji v Stupave, ktorý sa konal 14. – 17. septembra 2011. V kategórii G95 získal Smolník tretie miesto a v kategórii G97 odišiel so zlatými medailami.

Michaela Žikavská získala cenné skúsenosti, ktoré boli vyšperkované tromi medailami. Veľmi ju to do ďalšej športovej činnosti povzbudilo a keď sme sa jej pýtali, čo by chcela vo florbale dosiahnuť, odpovedala skromne s veľkým cieľom: „Chcela by som sa dostať do reprezentácie Slovenska.“

Mgr. Gejza Sitkey