Nadaní siedmaci obhájili projektové práce

Porotu tvorili samotní žiaci a triedna učiteľka. Medzi kritériá hodnotenia patrilo predovšetkým spracovanie témy práce (obsah, grafická úprava, originalita, vlastný prínos, odbornosť, spolupráca v skupine a celkový dojem), prezentovanie práce (zrozumiteľnosť prednesu, tempo, intonácia reči, neverbálna komunikácia – mimika, gestikulácia, kontakt s poslucháčmi, spätná väzba ...)a schopnosť pohotovo reagovať a odpovedať na zvedavé otázky publika, ktoré kladie doplňujúce otázky, spoločne s prednášajúcimi posudzuje, argumentuje, vyjadruje svoj názor na prácu i prezentovanie.

Žiaci v rámci projektu Vesmír spracovali tieto zaujímavé témy:

R.Čanigová a D.Trnovská veľmi pekne spracovali i odprezentovali prácu – Kométy, meteority a asteroidy – najznámejšie kométy, meteority na Slovensku, najväčšie katastrofy, nebezpečné asteroidy atď.

A.Rybanský a P.Röhman nás oboznámili so zaujímavosťami zo svojej práce Slnečná sústava, napr.: o vnútorných a vonkajších planétach a ich mesiacoch.

R.Kuník, D.Mikeska nám porozprávali veľa o hviezdach, druhoch, vlastnostiach, zložení, o mýtoch, zvieratníku... – Hviezdy.

Š.Varga, R.OndrušExoplanéty a čierne diery, z ich práce sme sa dozvedeli okrem iného, aké sú metódy objavovania planét, čo sú exoplanéty, o histórii čiernych dier...

M.Pavlík sa zameral na trojhviezdu Alfa centauri, spolužiakov zaujal hneď od začiatku demonštráciou vzdialeností medzi hviezdami v tejto sústave pomocou pingpongových loptičiek. K demonštrovaniu použil dokonca i cukríky, ktoré potom rozdal deťom. K svojmu prezentovaniu si vyhotovil pracovný list, ktorý žiaci vyriešili. Jeho pôsobivé, vtipné a nápadité vystúpenie prítomní ocenili a jednohlasne vyhodnotili ako najlepšiu prezentáciu i projektovú prácu, za ktorú bude odmenený prémiou – knižnou odmenou.

Všetci žiaci 7.A triedy sa tejto svojej úlohy, ktorá je jednou z podmienok postupu do ďalšieho ročníka, zhostili veľmi dobre, za čo im patrí obdiv, uznanie a pochvala.

Mgr.L.Balážová