Žiačky a žiaci Tribečskej znovu oslnili programom ku Dňu matiek

Slávnosť otvorila svojím príhovorom Mgr. Anna Krajčíková, riaditeľka školy. Jej slová smerovali k matkám, k účinkujúcim a všetkým, ktorí sa na príprave tohto programu podieľali. Vyzdvihla takúto krásnu spoluprácu školy, rodiny, mesta i širokého okolia. Vyslovila úprimné ĎAKUJEM za to, že aj napriek niekoľkomesačnému úsiliu, desiatkam hodín práce po večeroch a na úkor vlastného voľného času sa tieto akadémie stali našou každoročnou tradíciou. V podobnom tóne vystúpila aj primátorka mesta Topoľčany, JUDr. Alexandra Gieciová, ktorá zdôraznila, že naša škola dokáže popri plnení všetkých výchovno-vzdelávacích povinností robiť i takéto krásne programy.

Vystúpenie sledovalo viacero pozvaných hostí. Boli prítomní zamestnanci MsÚ v Topoľčanoch – PaedDr. Martina Mazáňová PhD., odborní metodici Mgr. Tibor Mócik a Mgr. Soňa Šilhárová, viacerí poslanci mestského zastupiteľstva, riaditeľka ZŠ na Škultétyho ulici Mgr. Mária Bezáková a bývalá riaditeľka školy, Mgr. Gabriela Herodeková.

Akadémia s názvom „Všade dobre, doma najlepšie...“ bola vystavaná na motívoch rozprávky O troch zhavranených bratoch. Bola to veľmi pestrá prechádzka krajinami s ich hudobnými a kultúrnymi motívmi – krajinami reálnymi i tými rozprávkovými, s dôrazom na naše národné tradície. Toto veľmi svižné pásmo slova, hudby a tanca bolo veľmi dobre zvládnuté po všetkých stránkach. Najväčší obdiv patril dynamike striedania jednotlivých vystúpení, kostýmovým kreáciám, náročne vystavaným kulisám a v neposlednom rade fantastickým výkonom všetkých účinkujúcich.

Za predstavenie poďakoval aj Mgr. Maroš Pavlovič, člen rady školy a poslanec mestského zastupiteľstva, ktorý ocenil nielen matky, ale aj hodnotu takejto prezentácie školy na všetkých úrovniach.

Hlavné režisérske a tento raz aj scénaristické slovo mala Mgr. Andrea Jakubičková, spevácke vystúpenia zabezpečovala Mgr. Janka Chvojková, spolupracovalo mnoho ďalších učiteľov 1. a 2. stupňa, pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci našej školy. Nech už prispeli akokoľvek, patrí im veľká vďaka.

Obdiv za dokonale zvládnuté úlohy patria všetkým vystupujúcim žiakom, predovšetkým tým v hlavných úlohách: dcére Johanke - Dominike Jakubičkovej, matke - Michaele Horňáčekovej a zhavraneným bratom - Lukášovi Valaskému, Tadeášovi Bujnovi a Martinovi Pitronovi.

Účinkujúci boli odmenení búrlivým potleskom, ktorý si plne zaslúžili. Rodičia, mnohí so slzami v očiach, takto ocenili vystúpenie a úsilie nielen svojich detí, ale aj všetkých tých, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k úspešnosti tejto mimoriadne vydarenej akcie.

Mgr. Gejza Sitkey, Mgr. Martina a Ivan Vőpy