Šaliansky Maťko – okresné kolo

Okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko otvorila krátkym príhovorom p. riaditeľka Tribečského osvetového strediska v Topoľčanoch Ing. Janka Malinková. Recitátori I. a II. kategórie po oficiálnom otvorení súťaže zostali v priestoroch TOS a súťažiaci III. kategórie sa presunuli do Tribečskej knižnice v Topoľčanoch. Výkony talentovaných recitátorov hodnotila odborná porota.

Našu školu v I. kategórii reprezentovala Emma Rosová. Hoci sa jej nepodarilo dostať na víťazný “trojstupienok“, jej prednes bol výnimočný. Získala cennú skúsenosť, ktorú určite zúročí v budúcom ročníku. Na víťazný “trojstupienok“ sa prerecitovali naši súťažiaci v II. a III. kategórii. V II. kategórii potvrdil svoje kvality Adrián Mihalík a rovnaký úspech dosiahla aj Hanka Koncová v III. kategórii.

Obaja sa vo svojich kategóriách umiestnili na krásnom 1. mieste a postupujú do krajského kola súťaže, ktoré bude 25. 2. 2020 v Nitre. Našim víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v krajskom kole!

Mgr. Miriam Sedláčeková