Deň Zeme v Topoľčanoch
V Galérii absolvovali prednášku pod názvom „Akú budúcnosť si vyberieme?“, ktorú pripravila iniciatíva Klíma ťa potrebuje. Informácie boli podané žiakom primeranou a zaujímavou formou, mali možnosť reagovať a pýtať sa otázky. Neskôr sa zabavili na Námestí M. R. Štefánika, kde boli pre nich pripravené rôzne aktivity a kreatívne workshopy zamerané na recykláciu. Triedy boli za aktivitu obdarené sladkosťami, niektorí si odniesli semienka zeleniny a cibuľky kvetov, ktoré si môžu doma zasadiť.  Mohli sa stretnúť so včelármi, rybármi a poľovníkmi a zoznámiť sa s vybavením potrebným k ich činnosti.

Naši žiaci si z podujatia odniesli množstvo poznatkov a príjemný zážitok. Veríme, že získané poznatky využijú a budú prispievať k ochrane našej planéty.

Mgr. Katarína Melušová, Mgr. Monika Kubrická