Školská exkurzia z biológie vo Viedni
Naša prvá zástavka bol SCS Shopping. Vzhľadom nato, že toto nákupné centrum meria až 1,5 km, žiaci sa museli popasovať s plánom nákupného centra. Vyskúšali si tak svoje znalosti z geografie a hlavne orientáciu podľa plánu mapy. Potom naša cesta viedla do prírodovedeckého múzea. Múzeum sa rozprestiera v nádhernej historickej budove, kde nájdeme dve poschodia plné zaujímavých exponátov. Skvostom zbierky je 29.500 rokov stará a len jedenásť centimetrov vysoká „Willendorfská Venuša". Žiaci si mohli prezrieť rôzne druhy expozícií napr.: mineralogickú, botanickú, zoologickú, antropologickú ale aj najväčšiu a najstaršiu zbierku meteoritov na svete. Veríme, že každý si našiel niečo, čo ho zaujalo. Ďalšou zastávkou bol zámok Hofburg. Žiakov sme informovali o niekdajšej rezidencii Habsburgovcov, vládcov Rakúsko-Uhorska. Postupne sme sa presunuli až pri Dóm svätého Štefana do centra mesta. Navštívili sme aj interiér kostola, kde mohli obdivovať nádhernú architektúru, varhany a 18 oltárov. Po náročných prehliadkach sme sa unavení, ale veríme, že šťastní a spokojní vo večerných hodinách vrátili domov.