Naši žiaci na podujatí Predstavitelia verejného života čítajú deťom pri príležitosti Svetového dňa zvierat
Od tridsiatych rokov každoročne pripravujú organizácie zamerané na ochranu zvierat, útulky pre zvieratá i jednotlivci podujatia, ktorými sa snažia naplniť poslanie WAD. Tejto téme sa rozhodli venovať aj predstavitelia verejného života, ktorí túto tému spracovali do podnetnej besedy so žiakmi.

V Tribečskej knižnici v Topoľčanoch sa v utorok 4. októbra 2022 konalo podujatie Predstavitelia verejného života čítajú deťom. Zúčastnili sa ho primátorka mesta Alexandra Giecová, poslanec NSK Pavol Goga a prednosta Okresného úradu Rastislav Kňaze, ktorí čítali žiakom zo ZŠ Tribečská a ZŠ sv. Ladislava úryvky z kníh zo života zvierat.

Podujatia sa zúčastnili títo naši žiaci: všetci žiaci z V. A triedy, žiaci Rebeka Hajšová a Kristína Rybanská zo VI. A triedy a Sebastián Jankula, Sandra Matejková, Patrik Žaťko a Katarína Ferenčíková zo VI. D triedy. Žiaci sa zapojili do aktivity svojou vlastnou tvorbou a praktickými vedomosťami z oblasti pomoci zvieratám. Vo svojich krátkych prózach si spomenuli na milé zážitky so zvieratkami. Sebastián Jankula, žiak VI. D triedy, svojou krátkou prózou o mačiatku oslovil nielen vážené publikum, ale i prítomné meststké rádio. Rozhovor s naším žiakom a nádejným spisovateľom bude odvysielaný v relácii Región v stredu 5. októbra o 09.00 a o 15.00 hod.

Tomáš Kováčik, Jana Červeňanská