„Vždyjednotkárka“ Eliška Bakaľárová

R,T:   Na vysvedčení si mala celých 9 rokov  samé jednotky. Jednotky ti zdobili žiacku knižku každý deň alebo si mala aj iné známky?

E:   Samozrejme, že som mala aj iné známky. Dvojky, sem-tam trojku, ale štvorky či päťky nie. Musím si zaklopať, pretože dúfam, že to tak bude pokračovať aj na strednej škole.

R,T:   Okrem každodenného učenia si sa zúčastnila aj na rôznych súťažiach, ktoré tiež vyžadovali veľa prípravy. Aké olympiády si absolvovala a na ktorý tvoj úspech si najviac hrdá?

E:   Bola som na dejepisnej a biologickej olympiáde a tento rok aj v školskom kole olympiády zo slovenského jazyka. Dávnejšie som riešila tiež matematické súťaže. Za svoj najlepší úspech považujem 1. miesto v okresnom kole biologickej olympiády v deviatom aj ôsmom ročníku a postup do krajských kôl. Neumiestnila som sa síce medzi najlepšími, ale som rada, že som sa tam dostala.

R,T:   Popri takej dokonalej príprave na vyučovanie ti zostáva aj nejaký voľný čas na tvoje záľuby? Navštevuješ krúžky?

E:   Áno, nejaký ten voľný čas mám. Chodím na klavír, ktorý ma veľmi baví a rada si prečítam dobrú knihu alebo idem von.

R,T: Akú knihu máš najradšej a mohla by si o nej povedať, že je tvoja srdcovka? Obľubuješ skôr dievčenské romány alebo ťa lákajú aj dobrodružnejšie žánre v literatúre?

E:   Je ťažké povedať, ktorá kniha je moja srdcovka, pretože všetky, ktoré čítam ma bavia a mám ich rada. Ale taká moja „naj“ je kniha Džínsový denník, z ktorej som prečítala všetky tri časti. Obľubujem najmä dievčenské romány, ale rada si prečítam aj iné žánre, ak ma, samozrejme, zaujme ich obsah.

R,T:   Na druhej strane, ktorú knihu by si nikdy nečítala?

E:   Nechcem nikoho uraziť, ale je to Harry Potter a Twilight. Veľa ľudí vyhľadáva fantasy literatúru, ale ja som nedokázala prečítať ani jeden diel. Vôbec ma to nezaujalo, radšej si pozriem filmy, i keď aj tie nie sú úplne podľa môjho vkusu.

R,T:   Ako vieme, máš jednu staršiu sestru a dvoch mladších bratov. Pomáhaš mamine pri výchove malých nezbedníkov či radšej prispeješ pomocou pri domácich prácach a výchovu prenecháš mame?

E:   Musím povedať, že radšej postrážim bratov, ako mám niečo upratovať, ale rada mamine pomáham v kuchyni. Som šťastná, keď môžem za ňu niečo upiecť. Kulinárske umenie je moja najobľúbenejšia činnosť.

R,T:   Už sme spomenuli skoro všetko z tvojho terajšieho života a pôsobenia na Základnej škole Tribečskej v Topoľčanoch. Ako vidíš tvoju ďalšiu cestu životom?

E:   Chcela by som úspešne absolvovať anglické bilingválne gymnázium a neskôr študovať v Anglicku. Rozmýšľam nad povolaním architekta, ale to sa možno časom zmení. Určite však viem, že zo mňa nebude lekárka.

R,T:   A čo tak v kancelárii či za učiteľským stolom, alebo máš ešte iné ambície?

E:   Za učiteľským stolom nechcem sedieť. Radšej by som brala kanceláriu alebo také zamestnanie, v ktorom by som nemusela celé dni zohrievať stoličku a hľadieť do počítača.

Ďakujeme veľmi pekne za rozhovor. Prajeme ti veľa úspechov na gymnáziu a nech sa ti naplní tvoja predstava o živote a o vysnenom povolaní. Veríme, že pôjdeš za svojím cieľom a dokážeš všetko, po čom túžiš. Veľa šťastia :D

S Eliškou sa zhovárali: Rebeka Gálová a Terezka Kopencová z 9.A