Marec – Mesiac knihy

Po úvodnom zahrievacom rozhovore si žiaci pozreli krátku prezentáciu o známom zberateľovi rozprávok – Pavlovi Dobšinskom. Na počesť jeho narodenia bol 16. marec vyhlásený za Deň ľudovej rozprávky. Pri tejto príležitosti sme si pre deti pripravili nielen hudobno-slovné hádanky zamerané na rozprávky Pavla Dobšinského, ale aj vedomostný kvíz. Súťažiaci boli rozdelení do štyroch skupín, pričom každú z nich tvorilo 6 členov. Deti získavali body v jednotlivých súťažných kolách. Hádali názvy rozprávok podľa textových a zvukových ukážok. Pri hádaní im pomáhali aj obrázky z konkrétnej rozprávky. Priebežne získané body kapitáni skupín zaznamenávali do vopred pripravených odpoveďových hárkov. Po ukončení všetkých kôl boli každej skupine body spočítané.

Dve zo štyroch súťažiacich skupín dosiahli rovnaký počet bodov. O celkovom poradí víťazov rozhodla aktivita – Čítame Janka Hraška. Všetci prítomní mohli svojím hlasom určiť finálne poradie. Prvenstvo si vydobyla skupina číslo 3 v zastúpení – Mário Skala, 4. C, Raffaello Topič, 4. C, Alex Hraško, 1. B, Ema Rochovská, 1. B, Ondrej Hrončok, 1. C, Karolína Mihoková, 1. D, Alexandra Mihaliková, 1. C. Všetky deti boli za svoje skvelé výkony ocenené rozprávkovými diplomami, pamätnými dukátikmi Pavla Dobšinského a sladkými odmenami.

Ďakujeme im za príjemnú atmosféru, v duchu ktorej sa nieslo celé popoludnie. Sme radi, že sa deti do pripraveného podujatia aktívne zapájali a dokázali, že knižky neberú do rúk iba z povinnosti, ale najmä pre radosť a zážitok. Boli úžasné a tešíme sa na ďalšie stretnutie s nimi v školskej knižnici.

Mgr. M. Sedláčeková a Mgr. A. Mrižová