Šachová liga žiakov a žiačok okresu Topoľčany v šk. roku 2012/2013
Našu školu reprezentovali tieto dve družstvá: Tribečská „A“ –  Maroš Vančo, Patrik Gavalec, Patrik Vohnút a Martina Hatalová. Tribečská „B“ –  Adam Rybanský, Adam Vlčko, Lukáš Varga a Simona Röhmanová.

Hralo sa na 7 zápasov podľa platných pravidiel šachu. Hrací čas bol 2 x 15 minút. Hlavným rozhodcom bol Mgr. Štefan Smolinský, pomocným rozhodcom  Jozef Just. Naši skvelí šachisti sa umiestnili nasledovne: Tribečská „A“ – obsadila 1. miesto (získala 22 bodov), Tribečská „B“ – obsadila 4. miesto (získala 17 bodov). Boli udelené aj ceny za najlepšieho hráča na 1., 2., 3. a 4. šachovnici. Cena za najlepšieho hráča na 1. šachovnici: Maroš Vančo a Adam Rybanský (obaja 6 víťazstiev a 1 remíza). Cena za najlepšieho hráča na 2. šachovnici: Patrik Gavalec (7 víťazstiev). Cena za najlepšieho hráča na 3. šachovnici: Lukáš Varga (7 víťazstiev).

Celkové poradie škôl :
1. miesto – ZŠ Tribečská „A“ (22 bodov)
2. miesto – ZŠ Škultétyho“A“ (19,5 boda)
3. miesto – ZŠ Bojná (19 bodov)

Žiaci (víťazné družstvá) na prvých troch miestach boli odmenení diplomami a medailami. Srdečne im blahoželáme k tomuto úspechu!

Mgr. Andrea Rybanská